arielo

Problem z odpaleniem t25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam kolego krzychu28055 oglądałem film z odpapania, kup sobie rozrusznik szybkoobrotowy bo baterie widze że masz wmiare. To sprawe rozwiąrze, u mnie też tak było, orginalny niemiałsiły przełamać kompresji a teraz jest ok, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma w ogóle mocy! Nie masz co szukać żadnej masy i połączeń. Gdybyś nie miał masy to by nie zakręcił tylko by pstrykał automat. Szukaj przyczyny w aku i nie sugeruj się napięciem. Załatw sobie przyrząd do sprawdzania aku taki abyś mógł go obciążyć i będziesz miał klarowną sytuację. Pożycz sprawdzone aku od znajomego sąsiada to zobaczysz że wszystko będzie ok.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw na minimum 10h aku i musi zapalić nie ma innej opcji wode sprawdź czy masz w akumulatorach

Jeszcze w jesieni uzupełniłem wodę i je naładowałem. Później jak podpompowałem paliwo ręczną pompką zapalił.

Witam kolego krzychu28055 oglądałem film z odpapania, kup sobie rozrusznik szybkoobrotowy bo baterie widze że masz wmiare. To sprawe rozwiąrze, u mnie też tak było, orginalny niemiałsiły przełamać kompresji a teraz jest ok, :)

Mam rozrusznik szybkoobrotowy założony, mimo to wolno kręci w instalacji posprawdzałem połączenia wydaje mi się że powinno być dobrze.

Jutro rano podłącze akumulatory i potem spróbuje zapalić.

 

Tu nie ma w ogóle mocy! Nie masz co szukać żadnej masy i połączeń. Gdybyś nie miał masy to by nie zakręcił tylko by pstrykał automat. Szukaj przyczyny w aku i nie sugeruj się napięciem. Załatw sobie przyrząd do sprawdzania aku taki abyś mógł go obciążyć i będziesz miał klarowną sytuację. Pożycz sprawdzone aku od znajomego sąsiada to zobaczysz że wszystko będzie ok.

Akumulatory kupiłem 2x6V 165 Ah z myślą że spokojnie dadzą radę z tym rozrusznikiem w zimie. Jednak teraz myślę że mogłem kupić jedną 12V i może nie było by problemu. Jutro podładuję aku i zobaczę co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w jesieni uzupełniłem wodę i je naładowałem. Później jak podpompowałem paliwo ręczną pompką zapalił.

 

Mam rozrusznik szybkoobrotowy założony, mimo to wolno kręci w instalacji posprawdzałem połączenia wydaje mi się że powinno być dobrze.

Jutro rano podłącze akumulatory i potem spróbuje zapalić.

 

 

Akumulatory kupiłem 2x6V 165 Ah z myślą że spokojnie dadzą radę z tym rozrusznikiem w zimie. Jednak teraz myślę że mogłem kupić jedną 12V i może nie było by problemu. Jutro podładuję aku i zobaczę co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak pisane było wcześniej dostaje za mało paliwa, powinno być sporo białego dymu jak odpalasz w niskiej temperaturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

No o sprawnej instalacji, rozruszniku czy naładowanych akumulatora to już nie ma co mówić

A co do pompki jeśli masz czystą instalacje, filtry i słabo podaje to pompka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ale że wyczyszczony to nie oznacza że teraz masz czysty, wiesz jakie teraz paliwo może parafina się wytrąciła i jest utrudniony przepływ. Sam to przerabiałem i też dolewałem dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie baw z tym paliwem bo szkoda twojego czasu. Pomyśl na zdrowy rozsądek pisałeś że jak jest dodatnia temp to pali bez problemu a jak tylko trochę spadnie poniżej zera to lipa. Gdzie tu związek z paliwem? Ty nie masz obrotów na to żeby zaskoczył a i białego dymu nie zobaczysz choćbyś go z wiadra zalewał. U mnie na dwóch aku 165Ah i rozruszniku identycznym jak twój również Jubana kręci tak że się maska na boki buja. Jak w dalszym ciągu chcesz się bawić w paliwo to zacznij od pompki zasilającej ona w 90% jest odpowiedzialna za trzymanie paliwa w układzie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Popieram kolege u mnie dzis było -23 3 obroty wałem bez grzania świecy ciągnik chodził troche kulawo ale juz o własnych siłach. Jak dobre aku, dobry rozrusznik to te ciągniki super palą. W tym roku dopiero poznałem ten efekt jego odpalania aku 6Vx2 165Ah bo MTZ 3 godziny przelewania wodą, aż blok był faktycznie ciepły w dotyku i na prostowniku kręcony nie było szans. T25 z dobrze ustawionym kątem wtrysku dobrym aku pali bez problemu bez świecy świece to używam poniżej -25

Az tym cofajniem to wcale nie musi być pompka Ja bym wymienił wszystkie podkładki miedziane i uszczelki na trasie zbiornik- pompa zasilająca bo to nie pierwszy przypadek paliwo sie cofa a podkładki były stare i ruszone nie trzymały

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj naładowałem akumulatory i różnicy w kręceniu nie ma. Wziąłem starą kuchenkę pod miskę olejową 10 min grzania, chwilę kręcenia odprężnik w dół i pali. Było -13 °C a olej przypominał smar, więc teraz jak go będę palił to chwilę podgrzeje olej i powinno być git.

Edytowano przez krzychu28055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dziś rano -20 prostownik pod aku na 15 minut 3 obroty bez świecy i chodzi na oleju 20w50 Wiec coś jest nie tak.Sprawdzaj połączenia na klemach noże mostek słabo przewodzi prąd.Przekręć parę razy rozrusznikiem i patrz po przewodach gdzie są gorące to słabo przewodzi prąd albo rozrusznik lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Ja w swoim vladymirze mam aku z bizona czyli centra 170 Ah i nawet daje sobie rade. Wczoraj przy -11 kilka obrotów na odprężniku,żeby rozruszać silnik,odprężnik w dół i pali B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

U mnie na wsi gościu zamątował grzałkę w misie olejowej ! podgrzeje olej i kita. A ja odpalam silnikiem elektrycznym .... silnik 3 kw pod władka pasek klinowy i musi zagadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odpalałem swojego T-25A w -18*C stał 3 tygodnie akumulatory nie ładowałem mają 1,5 roku Centra 195ah rozrusznik R 11L podgrzałem świecę 30 sekund na odprężnik przekręcił 3 razy i strzała pali bez problemowo w każdych temp mam jeszcze dodatkowo urządzenie rozruchowe oryginalne na niższe temperatury to tylko zamontować i nie ma problemu nawet

w -30*C , a co do rozruszników szybkoobrotowych to lipa miałem taki to w 1 miesiąc i padł bendix oddałem do naprawy na gwarancji niby zrobili bo kręci ale i tak go nie założę bo do tych rozruszników nie mam zaufania .Są za bardzo delikatne i małe Pozdrawiam .


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

U mnie rozrusznik szybkoobrotowy siedzi chyba 5 rok i nie chce innego miałem orginalny w naprawie zmienili tulejki i szczotki po pół roku wysiadł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Widać tak naprawili, albo takie części zastosowali. Nic dziwnego. Raz trafiły mi się tulejki które wytarły się do cna po pół roku.

To nie wina rozrusznika, że takie części do niego sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

Teraz części są MADE IN JAPAN LUB CHINA więc nie ma co się dziwić że wszystko siada po miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Do nie wiem co ty masz do Japan ale japońce robią akurat porządnie. A jak planetarne rozruszniki to tylko i wyłącznie Magneton


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

U mnie nie pisało nigdzie z jakiej firmy jest rozrusznik ani na kartonie ani na rozruszniku :) Tylko w jednym sklepie magneton kosztuje 570zł a co brałem ten kosztował 330zł i na razie 5 rok i pali tylko aku już siadają i słabo kręci a tak z rozrusznika jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

... mam jeszcze dodatkowo urządzenie rozruchowe oryginalne na niższe temperatury to tylko zamontować i nie ma problemu nawet

w -30*C ...

Opisz to urządzenie, dołącz parę zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przeczytaj instrukcje, tam jest opisane to urządzenie wspomagające rozruch.

To taki samostart dawkowany z kabiny do kolektora ssącego w miejscu świecy żarowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale musi rozrusznik kręcić, bo to guzik pomoże. To jest radziecka wersja amerykańskiego "ether injection system".

 

Mój ma rozrusznik R11, tylko akumulatory nie nowe, świeca płomieniowa, silnik 112 mth po remoncie, ale bez minimalnego podgrzania oleju (15w40) jakoś nie może przełamać kompresji poniżej -16*C Muszę zajrzeć do rozrusznika, przeczyścić komutator, tulejki nasmarować rzadkim smarem. Przed remontem palił przy -20 z pomocą opalarki i kuchenki, tylko po przejściu na zimne powietrze gasł, a w tym roku wolno kręci. Po kilku próbach i odczekaniu zaczyna kręcić szybciej i wtedy zapali. Kurde myślałem, że tej zimy będzie lepiej palić. pompę wyłączam, rewers na luz, sprzęgła nie wciskam, bo to pogarsza.

 

Podobnie do tego:

 

Podobno w lutym mają przyjść mrozy do -32*C


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez hanomag
      Mam problem z ciągnikiem CASE 956XL.
       
      Zimny silnik nie chce odpalić z rozrusznika, "na pych" odpala lekko. Gdy silnik jest rozgrzany, można go uruchomić rozrusznikiem, lecz kilka godzin później znowu nie można uruchomić z rozrusznika. Akumulator jest zdrowy.
       
      Proszę o wskazówki gdzie może leżeć problem.
    • Przez stefan312
      Witam
      Mam problem z john deere 2140, otóż gdy jest rozgrzany i go zgasze to on nie chcę zapalić. Jak przekręcam włącznik to słychać pyknięcie u góry w kabinie. Byłem już u dwóch mechaników i nic nie poradzili.
    • Przez bartas19
      Witam jak w temacie. Jechałem z prasą rolującą ciągnik zdechł i d*pa blada. elektryka ok. Pompa wtryskowa ok. Pompka zasilająca nowa a ten gnój nie chce odpalić. Jakieś pomysły????
    • Przez lordrolnik
      witam wszystkich mam problem z zetorem 5718. Problem jest taki wszystko było dobrze palił na dotyk po przywiezieniu go na lawecie zaczęły się problemy kiedy zjechałem to poszedł olej przez kolektor i teraz długo kręci i nie może odpalić proszę o pomoc .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj