arielo

Problem z odpaleniem t25

Polecane posty

hacki    0

Dokładnie przewód od wzmacniacza- fajny miękki i nie gruba izolacja :)

Wyszły mnie ok. 119zł

Mają 3 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2    0

witam mam problem moj rusalek nie chce zapalic a jak juz zapali to po wielu próbach pomóżcie.

 

 

 

sprawdz na sucho czy rozrusznik sie niezaciera na tulejkach i czy na pierwszym filtrze jest szczelnosc bo tam jest oring i jak go niema to tam ciagnie powietrze i niemoze zaciagnac paliwa....co do rozrusznika to musisz troche olej kapnac na koncu walu i postawic go pionowo aby olej wplynoł miedzy walkiem a tuleja i krecic do recznie poprzez zebatka na bendiksie... umnie tak było i teraz chodzi jak malinka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tygrys2@ Odpowiadasz na temat z przed 3 lat to co myślisz że kolega tyle czasu czekał na twoją odpowiedź. :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem oryginalne przewody do odpalania to przekrój bym grubości kciuka o zacisku nie wspomnę. Ale z odpaleniem nie było najmniejszego problemu.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzisiaj rano o 5 godzinie odpalałem rano przy -7 za pierwszym kręceniem

Rozrusznik oryginalny,akumulator 75 amperogodzin,olej castrol 15w40, paliwo Lotos dynamik , stał pod zadaszeniem ,aż sie zdziwiłem jak lekko zapalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano o 5 godzinie odpalałem rano przy -7 za pierwszym kręceniem

Rozrusznik oryginalny,akumulator 75 amperogodzin,olej castrol 15w40, paliwo Lotos dynamik , stał pod zadaszeniem ,aż sie zdziwiłem jak lekko zapalił

Ciągnik masz zapewne w dobrej kondycji. U mnie myślę że pompa coś nawala, bo później podpompowałem paliwo pompką ręczną i zapalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak kręcisz to niema u ciebie bialego dymka czyli nie podaje paliwa

prawdopodobnie to wina pompki zasilającej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w połowie filmu zaczyna dym lecieć tyle że raz niebieski, raz biały. Potem silnik już dość szybko się buja a nie może załapać.

Czytałem w instrukcji, że zima można rozcieńczyc olej benzyną. I chyba tak zrobię bo odpalanie na superolu to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nic nie rozcieńczaj, bo bez tego ma palić.

To tylko -8, jak będzie -20 i w dół to kombinuj, ale wolałbym go podgrzać palnikiem niż bełtać coś w oleju, zwłaszcza że jeździsz na byle jakim oleju.

Masz rozrusznik szybkoobrotowy, a i tak wolno kręci na podniesionych zaworach, i nie ma siły przełamać kompresji po ich zamknięciu.

Czyli albo słaby akumulator, albo słabe połączenia głównoprądowe.

A także cofające się paliwo jak już wspomniano widać z braku dymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Spróbuj zapalić po ciemku czy gdzieś nie pali na masie między blachami pomostu obudowy deski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

nie rozcieńczaj tylko wlej lepszy olej- ultora albo turdusa

zresztą... on nie daje rady przełamać

Edytowano przez hacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory(2x6V 165Ah) jak i rozrusznik maja nie cale 2 lata.

Elektryka w nie najlepszym stanie dlatego w trakcie odpalania podłączam kabel rozruchowy bezpośrednio z (-) na śrubę rozrusznika aby pominąć straty i nie wiem dlaczego tak słabo kreci.

A co mogę zrobić z tym cofającym się paliwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Maly mroz u was u mnie ostatniej nocy bylo -19. Ale T25 bede jutro palic z nowa swieca. W zimie to silnik musi miec taka chec rozruchu, a nie, ze sie wcisnie dekompresje i staje, jak wszystko w porzadku to sam pociagnie i pali


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego GoRAL1.

A jak rozwiązać problem z kręceniem? Podłączenie kabla bezpośrednio z minusa na śrubę chyba rozwiązuje problem masy. Połączenia przy rozruszniku mam wyczyszczone, klemy założyłem nowe. Co jeszcze sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

krzychu28055 jeśli cofa Ci się paliwo to może załuż zaworek zwrotny na wężyk miedzy odstojnikiem a pompką paliwową mnie troche to pomogło z rozruchem władka było -4 wolno kręcił ale złapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co jeszcze sprawdzić?

Tak samo sprawdź przewód plusowy dokładając przewód z klemy do rozrusznika. Możesz mieć uszkodzony przewód plusowy zwłaszcza na zakuciu końcówki oczkowej.

Mostek miedzy akumulatorami na pewno sprawny?

Po takiej próbie odpalania dotykaj elementów odpowiedzialnych za prowadzenie prądu do rozrusznika (klemy, przewody), wyczujesz cieplejsze miejsca, czyli to miejsce do sprawdzenia.

Akumulatory naładowane? Jakie napięcie spoczynkowe akumulatorów?

Układ ładowania w ciągniku sprawny? Jakie napięcie ładowania?

Ciepły kręci lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tym przewodem plusowym, ale raczej różnicy nie zauważyłem.

Jeśli chodzi o mostek to klemy wyczyszczone, kabel wydaje się być ok jednak to pewnie oryginał, wiec też pewnie ma dość.

Akumulatory: napięcie spoczynkowe 12.64V. Podczas kręcenia z odprężnikiem w górze coś >10, odprężnik włączony ok. 9V

Ładowanie przy średnich obrotach 14-14.5 V alternator 700W

Ciepły kręci bardzo szybko, nawet jak po odpaleniu w takim mrozie pochodzi z 2-3 min to już jest duża różnica.

Powyżej 0 °C pali bez odprężnika na strzał.

Edytowano przez krzychu28055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jaki masz rozrusznik.Jak ruski to będzie tak się działo.Masz dobrą kompresje j jak wciśniesz odprężnik to go dławi.Miałem to samo w swoim.Zmieniałem też rozrusznik od innego ruska co miałem na garażu i nic nie pomagało i założyłem r 11 od c 360 i problem się skończył.Teraz mają aku 8 lat i przy - 20 na 10 minut prostownik aby pobudzić aku 40 sekund świeca strzał bez odprężnika i chodzi a na oryginalnym to było nie lada wyzwanie na nowych aku 195 ah ale jak padną już aku to kupie jeden i rozrusznik z reduktorem.W c 360 mam z reduktorem i jeden 110 ah i dyga bez ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozrusznik.Jak ruski to będzie tak się działo.Masz dobrą kompresje j jak wciśniesz odprężnik to go dławi.Miałem to samo w swoim.Zmieniałem też rozrusznik od innego ruska co miałem na garażu i nic nie pomagało i założyłem r 11 od c 360 i problem się skończył.Teraz mają aku 8 lat i przy - 20 na 10 minut prostownik aby pobudzić aku 40 sekund świeca strzał bez odprężnika i chodzi a na oryginalnym to było nie lada wyzwanie na nowych aku 195 ah ale jak padną już aku to kupie jeden i rozrusznik z reduktorem.W c 360 mam z reduktorem i jeden 110 ah i dyga bez ale.

Rozrusznik mam szybko obrotowy "Jubana". Na poprzedniej stronie umieściłem film z odpalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

Postaw na minimum 10h aku i musi zapalić nie ma innej opcji wode sprawdź czy masz w akumulatorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez hanomag
      Mam problem z ciągnikiem CASE 956XL.
       
      Zimny silnik nie chce odpalić z rozrusznika, "na pych" odpala lekko. Gdy silnik jest rozgrzany, można go uruchomić rozrusznikiem, lecz kilka godzin później znowu nie można uruchomić z rozrusznika. Akumulator jest zdrowy.
       
      Proszę o wskazówki gdzie może leżeć problem.
    • Przez stefan312
      Witam
      Mam problem z john deere 2140, otóż gdy jest rozgrzany i go zgasze to on nie chcę zapalić. Jak przekręcam włącznik to słychać pyknięcie u góry w kabinie. Byłem już u dwóch mechaników i nic nie poradzili.
    • Przez bartas19
      Witam jak w temacie. Jechałem z prasą rolującą ciągnik zdechł i d*pa blada. elektryka ok. Pompa wtryskowa ok. Pompka zasilająca nowa a ten gnój nie chce odpalić. Jakieś pomysły????
    • Przez lordrolnik
      witam wszystkich mam problem z zetorem 5718. Problem jest taki wszystko było dobrze palił na dotyk po przywiezieniu go na lawecie zaczęły się problemy kiedy zjechałem to poszedł olej przez kolektor i teraz długo kręci i nie może odpalić proszę o pomoc .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj