Skocz do zawartości
Tanco96

Podwyżki cen paliw

Polecane posty

danielhaker    823

Ja też widziałem wczoraj BIO po 5,74! - więc to jednak rzeczywista cena... a pamiętam jak zeszłej jesieni przed orką kupywałem na bliskiej coś po 3,8zł...

A skąd taka kosmiczna cena bioestra to nie mam pojęcia... kto im to kupi?

Na bank nikt BIO już nie kupi :lol:

super    0

Bedziecie widziec już niedlugo beda traktory staly w krzakach w pokrzywach jak ropa dojdzie do 8zl juz o tym wspominaja to pewnie i dojdzie

Nie krzycz! (Caps Lock)

Edytowano przez krolikNH

martini89    3

To kolega ,jak zobaczy trakor w krzakach to szybciutko do mnie kontakcik :P .

Edytowano przez martini89

atomik    145

nie dość że lobby nawozowe przyciska to i państwo podatkami paliwowymi http://magu89.pl/2010/12/ceny-paliw-na-przelomie-1999-2010/ paliwo rolnicze - nikt chyba w tym kraju o tym nie myśli bo rządzi partia która uważa rolników za ostatnią grupę społeczną w hierachi wartoci pracy zawodowej - zapominając tym samym że to rolnik produkuje ŻARCIE DLA TYCH paskudnych gęb. partia rządzi partia radzi partia nigdy Cię nie zdradzi - takie powinno byc ich hasło wyborcze szkoda że elektorat ma klapki na oczach...by żyło się lepiej (chyba by wyło się lepiej) i Polska w budowie (chyba w Kudowie na leczeniu depresji)

StasiekS    72

To zrób im na złość i nie produkuj żywności. Ja z miłą chęcią to za ciebie zrobię.

atomik    145

a czy widzisz gdzieś że napisałem że nie lubie tego co robię ? tylko chcę mieć zysk za ciężką pracę ale jeżeli Tobie odpoiwada polityka rządu i sytuacja ekonomiczna kraju i rolnictwa to podziwam

andrzej612b    87

Tak znamy temat , żywi i broni ale miną cztery lata i to my ich osądzimy a po siedzą tak jak Tymoszenko , wszystko ma swój początek i swój koniec a może tak się zająć szarą strefą ? Zaciskać pasa - wziąć biednym i dać bogatym .....

pic2ek    5

cena za olej i BIO jest chora. Ale nie mamy na to wpływu. a od stycznia ON będzie jeszcze droższy o dodatkowe 2% :(

StasiekS    72

Chyba trzeba będzie brać w dzierżawę co popadnie i samemu robić Biodiesel. Teraz to pewnie jest opłacalne.

martini89    3

Wyliczono, że podwyzka akcyzy spowoduje wzrost ceny o około 18 groszy. Wszystko zależy od pozycji złotego i notowań ropy naftowej. Może być drożej może stanieć nic nie wiadomo.

No akurat aktualne notowania ropy naftowej na londyńskiej giełdzie kształtują się, na poziomie 108 $ za baryłkę. A więc tak baryłka ma ok.160 l co daje ok. o,67 $/l . w przeliczeniu po kursie 3.40 daje 2,28 zł/l , a reszta to marże i podatki które zżerają naszą dochód... Hubertus żeby nie było ,że mam coś do Ciebei, zacytowałem Twój post , żeby odnieść się jakoś do tego...

zorzyk2    50

No akurat aktualne notowania ropy naftowej na londyńskiej giełdzie kształtują się, na poziomie 108 $ za baryłkę. A więc tak baryłka ma ok.160 l co daje ok. o,67 $/l . w przeliczeniu po kursie 3.40 daje 2,28 zł/l , a reszta to marże i podatki które zżerają naszą dochód... Hubertus żeby nie było ,że mam coś do Ciebei, zacytowałem Twój post , żeby odnieść się jakoś do tego...

Takiej ropy nie zatankujesz do zbiornika. Coś jeszcze trzeba doliczyć.

jaro    163

Dlaczego nie zatankuje ? -mojemu koledze dzieci zatankowały cały zbiornik Zetora piaskiem :D .

Sadek    449

Dlaczego nie zatankuje ? -mojemu koledze dzieci zatankowały cały zbiornik Zetora piaskiem :D .

I ot tego dnia kolegi nie interesuje cena ON.

zorzyk2    50

Dość irytujące tankowanie :), ale takiej ropy nie kupisz, w detalu, jak ta w notowaniach.

Edytowano przez zorzyk2

Sadek    449

Cena już minimalnie idzie do góry, uważam że ruchy nie będą spore +/- 10gr..

piotrus19    6

w lutym braliśmy po 4,74zł/l... to ok 6zł można spodziewać się na wiosnę 2012...

straszna podwyżka .. przez 1 rok 1,20zł/l. ;) :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mariuszd93
      Nie  można  otworzyć  starego  tematu  to  pora  założyć  nowy ......
      Kolejny  unikat  ,  ładna  trzeba  przyznać 
      http://olx.pl/oferta/oryginalna-przyczepa-d47-CID757-ID98Mc1.html#3b22e70b7e

• Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.