Tanco96

Podwyżki cen paliw

Polecane posty

danielhaker    6863

Daniel a czy to nie byl przypadkiem orlen w Siedlcach na rogu Brzeskiej i florianskiej ?

wiec wszyscy posiadacze dieslow niech szukaja aut na benzynke :)

Dokładnie ;) Też to zauważyłeś?

Od ropy przynajmniej można VAT odliczyć ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Oj nie gadajcie nie jest tak źle (będzie lepiej ;)).

Żle to będzie wtedy jak wprowadzą podatek VAT,PIT,akcyze,no i jeszcze jakieś "finezyjne" opłaty za wykorzystanie nawozów naturalnych wyprodukowanych we własnym zakresie i na własny użytek ;)

Ale to jeszcze nic przecież mogą wprowadzić opłaty na konia pociągowego + to co wyżej, tj. za umożliwienie załatwienia potrzeby fizjologicznej temuż, że koniowi na polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

LPg tez ma 4 zl kosztowac bo zauwazyli jak wiele tego gazu idzie i maja podniesc takze podatek na niego ;[

w koncu juz LPG byl chyba blisko 3 zl

ON przez dokaldnie rok poszedl o 1,20 zl na litrze mam jeszcze paragony z CPN z tamtego roku z dnia 28 listopada gdzie za litr placilem 4,39 na stacji bez zadnych znizek dzis sie do nich dokopalem na lekcji bo mialem je w portwelu i zaczelismy z kolegami wspominac jak bylo wtedy pieknie choc moim zdaniem ON powinien kosztowac w granicach 3,60-4 zl max za litr

wtedy bylo juz drogo zeby mi w tamtym czasie ktos powiedzial ze za rok bedzie prawie 6 zl to pewnie bym go wysmial a teraz :( dlatego sie nie ludze i jestem pewien ze za troszke ponad miesiac bedzie juz 6 zl i bedzie rosnac dopuki ludzie na ulice nie wyjda

p.s porownujac sie do panstw unijnych gdzie przecietny wloch francuz czy niemiec zarabia min 2000 euro u nich litr paliwa kosztuje troszke ponad 1 E wiec u nas litr paliwa powinien kosztowac na zdrowy rozsadek 1-1,50 zl max skoro srednia krajowa 3500 zl brutto ( +/- 2000 netto)

Wiec za rok tak jak juz ktos wczesniej pisal bedzie po 6,5 zl/L i to jest pewne

i gdzie ta cholerna sprawiedliwosc ?? ja sie pytam ??

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Paragony z CPN to możesz mieć nie z poprzedniego a z 1989r ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

nie wierzysz... moge zdjecia wstawic albo skan

 

 

Dokładnie ;) Też to zauważyłeś?

Od ropy przynajmniej można VAT odliczyć ;)

 

 

tak codziennie mijam te sciane placzu :(

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

LPg tez ma 4 zl kosztowac bo zauwazyli jak wiele tego gazu idzie i maja podniesc takze podatek na niego ;[

w koncu juz LPG byl chyba blisko 3 zl

ON przez dokaldnie rok poszedl o 1,20 zl na litrze mam jeszcze paragony z CPN z tamtego roku z dnia 28 listopada gdzie za litr placilem 4,39 na stacji bez zadnych znizek dzis sie do nich dokopalem na lekcji bo mialem je w portwelu i zaczelismy z kolegami wspominac jak bylo wtedy pieknie choc moim zdaniem ON powinien kosztowac w granicach 3,60-4 zl max za litr

wtedy bylo juz drogo zeby mi w tamtym czasie ktos powiedzial ze za rok bedzie prawie 6 zl to pewnie bym go wysmial a teraz :( dlatego sie nie ludze i jestem pewien ze za troszke ponad miesiac bedzie juz 6 zl i bedzie rosnac dopuki ludzie na ulice nie wyjda

p.s porownujac sie do panstw unijnych gdzie przecietny wloch francuz czy niemiec zarabia min 2000 euro u nich litr paliwa kosztuje troszke ponad 1 E wiec u nas litr paliwa powinien kosztowac na zdrowy rozsadek 1-1,50 zl max skoro srednia krajowa 3500 zl brutto ( +/- 2000 netto)

Wiec za rok tak jak juz ktos wczesniej pisal bedzie po 6,5 zl/L i to jest pewne

i gdzie ta cholerna sprawiedliwosc ?? ja sie pytam ??

w 100% sie z tobą zgadzam!!! sam bym poszedł protestować ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

ON i jej dalsze podwyżki związane są też z UE która nakłada podatek na silniki diesla a ma chyba wynosić 0,18zł/l, co do LPG była też mowa o podniesieniu akcyzy gdyż od dobrych 10 lat w całej UE nie była podnoszona (a Polska jest 2 krajem zaraz po Korei gdzie montowane są instalacje LPG)

Do 6,50 nie dojdzie ale do 6zł to na bank i poprzez to że benzyna będzie tańsza wyrówna się eksploatacja samochodów z oboma silnikami a jak każdy wie diesel był oszczędniejszy od konkurenta

 

Co do LPG- kolega czytał kiedyś artykuł na ten temat, a w nim w skrócie było tak: debilizm młodego Polaka: trzylitrowa BMW, pięknie wyglądająca a tu "zonk" w zderzaku korek od LPG- szpan i ekonomia w jednym :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Temat rzeka. Osobiście nie mam nic do zakładania LPG do starych BMW czy Merców z dużymi silnikami które są warte 15-20 tys. złotych. Chyba, że ktoś za ostatnie oszczędności kupuje BMW z 2008 roku z dużym silnikiem i zakłada gaz bo na benzynę nie starczyło szczędności to wtedy faktycznie można nazwać debilizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

ON i jej dalsze podwyżki związane są też z UE która nakłada podatek na silniki diesla a ma chyba wynosić 0,18zł/l, co do LPG była też mowa o podniesieniu akcyzy gdyż od dobrych 10 lat w całej UE nie była podnoszona (a Polska jest 2 krajem zaraz po Korei gdzie montowane są instalacje LPG)

Do 6,50 nie dojdzie ale do 6zł to na bank i poprzez to że benzyna będzie tańsza wyrówna się eksploatacja samochodów z oboma silnikami a jak każdy wie diesel był oszczędniejszy od konkurenta

 

Co do LPG- kolega czytał kiedyś artykuł na ten temat, a w nim w skrócie było tak: debilizm młodego Polaka: trzylitrowa BMW, pięknie wyglądająca a tu "zonk" w zderzaku korek od LPG- szpan i ekonomia w jednym :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Za jakiś czas dojdzie do 6,50zł za ON. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Znajomy dostawca ON, wspominał przed żniwami (wówczas ok 4 zł/1l), iż do końca roku ropa będzie po 7 zł. Szczerze powiedziawszy przyjąłem tą informację z lekkim uśmiechem, aczkolwiek widziałem co dzieje się na świecie. Jak widzimy, powoli jego prognoza się sprawdza.

Ach, kiedy w końcu przestaną blokować/ wykupywać celowo ciekawe patenty napędzania maszyn...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ach, kiedy w końcu przestaną blokować/ wykupywać celowo ciekawe patenty napędzania maszyn...?

 

 

haa, czyli to prawda, kiedyś coś mi się obiło o uszy o taksówkarzu z New York który wymyślił silnik na wodę. Patent został ,,zablokowany,,... Money, money, tylko to się liczy!:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wy trochę się opamiętajcie, co kolejny post to robicie podwyżki i juz na 8zeta stanęło. :D

Taka historia, gościu miał kombajn(czerwony, lat 50) w którym był silnik benzyniak, ale było drogo kosić to wstawił diesla od golfa. No i niestety pod następne żniwa to ma opcję z powrotem benzyna i dostawić do tego LPG. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ech....-a jeszcze niedawno tusk straszył że benzyna będzie po 5 zł. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wyliczono, że podwyzka akcyzy spowoduje wzrost ceny o około 18 groszy. Wszystko zależy od pozycji złotego i notowań ropy naftowej. Może być drożej może stanieć nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@johnandclaas ,,Stacje też chcą jeszcze więcej zarobić,,. Jak one mogą, bezczelność, prawda? Otwieraj stację paliw i dołączysz do grona więcej zarabiających :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

haa, czyli to prawda, kiedyś coś mi się obiło o uszy o taksówkarzu z New York który wymyślił silnik na wodę. Patent został ,,zablokowany,,... Money, money, tylko to się liczy!:huh:

 

Wierzycie w takie cuda :huh: ? Zderzak Łągieki, turbina Kowalskiego itp? Współczesne diesle mają sprawność pow. 40%, nie da się już wiele z tego urwać. To nie spisek koncernów tylko fizyka ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mariusz x. Czyli nie przyjdzie taki dzień?:( Było mi zostawić odrobinkę nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co liczyć na to, że silniki zaczną palić połowę tego co teraz. Można za to liczyć na dalsze podwyżki cen paliw :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ale na cenniku widzę minimalną obniżkę ok 5 gr względem ubiegłego tygodnia.

A akcyza większa od kiedy obowiązuje?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Najlepsze co dziś widziałem to na Orlenie ON kosztował 5.59 a BIO 5.79. Może mi ktoś wytłumaczyć czy to im się cyferki pomyliły czy to rzeczywista cena? :blink:

 

Ja też widziałem wczoraj BIO po 5,74! - więc to jednak rzeczywista cena... a pamiętam jak zeszłej jesieni przed orką kupywałem na bliskiej coś po 3,8zł...

A skąd taka kosmiczna cena bioestra to nie mam pojęcia... kto im to kupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Panowie ceny to też sprawa popytu i konkurencji. Stacje nie moga ceny windowac bo im się podoba. Muszą tez patrzyć na te czynniki. Jak sobie poszukacie w necie wykresów przedsstawiających wachania cen paliw z ostatnich lat. To zobaczycie, że oprócz podwyżek były i obnizki. Co niestety nie zmienia faktu, że ogólny trend jest wzrostowy. Ale prawda jest taka, że równie dobrze po 6 może byc w styczniu jak i w grudniu następnego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj