Tanco96

Podwyżki cen paliw

Polecane posty

damian40000    86

mi się wydaje że nasz rząd nie jest zbyt bystry przecież windując ceny na stacjach zachęcają ludzi to przemytu paliwa ze wschodu i do jeżdżenia na oo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To się zgadza reformy dotkna także rolników czy to się komuś podoba czy nie. Co do paliwa ze wschodu to chyba tylko ukraina została a i to dla tych co mieszkają blisko granicy. Na białoruś wiz za bardzo nie dają więć nikt juz tam nie jeździ. Paliwo ze wschodu z prywatnego przemytu to kropelka w morzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Czyli są dwie opcje: albo płacić coraz więcej za paliwo, albo wyjechać do jakiegoś arabskiego kraju i otworzyć własną rafinerię <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Myślałem żeby się z kimś złożyć tzn kilka osób i kupić ok 25000L ON od szejków bo chyba taki kurs by się opłacił gdyż tam za 20zł lejesz cały bak. Kilka miesięcy temu była w tych regionach kuzynka to szczęki nam opadły jak tankowała do full za dwie dychy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do reform o których jest głośno, to na pewno by dotknęły i rolników. Więc tak jak pisałem wcześniej. Niech rząd zreformuje samych rządzących. Od ul. Wiejskiej przez wojewodów do wójtów. Wszystkie ich przywileje, układy, tworzenie różnych stanowisk i ministerstw dla kolegów. Reforma, co to jest reforma? Kogo reforma? To takie złudne myślenie że reforma musi objąć tylko Kowalskiego i Nowaka. Nie musi, a bynajmniej nie w tak dużym stopniu. To oni tego chcą, a wy? Najpierw niech sami odsuną sobie koryta, a później porozmawiamy o reformach.

 

PS: dużo dobrego by to mogło przynieść także im samym. Wyeliminowali by konkurencję, bo po reformach władzy nikt by nie walczył z o nią, skoro bycie władcą nie przynosiło by korzyści materialnych. Rząd stał by się rządem narodu a nie prywatnych ludzi, zajmujących się wojną z konkurencją. Zajął by się rządzeniem dla narodu, a nie rządzeniem przeciw konkurencji, jak to do tej pory jest od X lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

nie wiem czy słyszeliście ale od nowego roku ma wejść akcyza na paliwa opałowe czyli znany OO będzie niemal w cenie ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

no tak ty chcesz kupic tira ropy od szejka i ma CI sie oplacic tylko zapomniales ze skoro zza wschodu nie mozna bo to przemyt a Ty bys na legalu przyjechal..no pomysl git :blink: a co do tych cen rzad chce wykosic male gospodartwa w taki sposob zeby zostaly duze bo duzym zawsze sie bedzie oplacalo wszystko...tylko tak sie zastanawiam po co to robic??? zeby bylo wiecej bezrobocia jedynie i zamieszek itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

@tomi382 opałowy do tej pory chodził po 3,6zł jak u nas, jak by miał dużo podrożeć to masakra <_<

 

 

jakoś będzie trzeba dawać radę :rolleyes: Do dobroci jednak nie idzie patrząc na całokształt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

OO po 4,3 i ta zima może być droga aby w domku było ciepło (ale szczęście w tym nieszczęściu że mam na ten rok zapas z grudnia 2010 po 3 zł/l). :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rząd nikogo nie chce wykosić. No po za konkurencją. W kraju naprawdę robi się nie ciekawie. Potrzeba podjąć jakieś działania. No i rząd to robi. Szkoda że podejmują decyzje wygodne dla siebie samych a później sieją ferment i zakłamanie że to dobre rozwiązania. Łagodzą sytuacje chwilowo, ale w przyszłość to niczego dobrego to nie niesie. Politycy kłamią, nie dajcie się im zwieźć. Powtórzę, proceder ten znany jest od x lat. Czyli nie najeżdżam na partię aktualnie rządzącą. Mówię o wszystkich dotychczasowych frajerach którzy byli u władzy. Jak to chyba hubertuss napisał gdzieś że pozostaje nam czekać aż wyginie pokolenie towarzyszy. Może wtedy młodsi, mądrzy ludzie przestaną walczyć między sobą o władzę/kasę i zajmą się poprawą sytuacji w kraju.

 

Wwieźć od szejka do Polski na pewno jakoś się da. Pewnie najważniejszym czynnikiem to umożliwiającym będzie opłacenie cła. Bo przemyt ze wschodu to właśnie oszustwo skarbu po przez nie zapłacenie cła. Tylko teraz pytanie ile by wyniosło takie cło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pierwsza sprawa to nawet jak dojdzie do 6zł to tak czy siak ludzie będą narzekać (chyba nigdy nie zdarzyło się żeby Polak nie narzekał :P ) ale i tak będą jeździć. Jak komuś aż się serce kraje że ceny szybują w górę to niech sobie kupi rower: nie dość że ekonomicznie to i wyjdzie mu to na zdrowie :lol: .

Zauważyliście ile w ciągu paru lat przybyło aut na drodze. No to przecież te auta muszą jeździć po czymś (a zwłaszcza rozwój ciężkiego transportu drogowego, liczba poruszających się samochodów co powoduje nie tylko niszczenie nawierzchni) , a podatki z paliwa utrzymują tą infrastrukturę (nawet popularne łatanie dziur na drodze kosztuje :lol: ). Dawniej jak paliwo kosztowało te 2 złote to i infrastruktura drogowa wystarczała dla tych aut z tamtych lat. Może to było celowe tanie paliwo skłaniało ludzi do zakupu samochodu dzięki czemu przybyło ich bardzo dużo a teraz rząd wykorzystuje drugi aspekt to że człowiek lubi komfort i łatwo z niego nie zrezygnuje. Tak samo rolnik choćby z marnej c330 nie przesiądzie się w tych czasach na konia :P

 

Ktoś mądry kiedyś powiedział: "Kupić auto to nie problem ani wydatek, ale utrzymać je"- i to przyszli kierowcy weźcie sobie do serca. KOMFORT KOSZTUJE. Panowie i panie!- jak się nie podoba to talerz zupy, pedał lub kuń :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Tomi382 po ile załatwiasz tę ropę bo jak wyjdzie z złotówkę taniej niż u nas to wezmę któryś tysiąc ON, i jak sobie wyobrażasz dostarczenie jej do kraju? Statkiem? Transportem lądowym? I jak z kosztami dostarczenia tego do kraju, wszelkimi opłatami, cłami itd.itp., masz o tym jakieś pojęcie czy tylko tak palnąłeś dla rozluźnienia atmosfery w temacie?

 

Damianzbr masz sporo racji w tym co piszesz. Zmiany powinny zacząć się od góry, obniżenie pensji dla rządu, diet poselskich i innych z których czerpią zyski, jednak żaden z rządzących pewnie nie zabierze sobie możliwości dorobienia się kosztem innych i będzie czerpał jak najwięcej korzyści materialnych. U nas obecnie wcale nie jest lepiej jak w Grecji, tam tylko państwo bankrutuje, obywatele mają się póki całkiem dobrze, u nas sytuacja wydaje się być odwrotna, chociaż jeszcze nie jest tak tragicznie aby nie mogło być gorzej.

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Niemiec za jedną dniówke zatankuje swoje auto i zostanie jemu żeby sie jeszcze nawalić a my musimy troszke więcej pracować i pracować i jeszcze pracować ewentualnie nam też coż zostanie żeby się naje..ć :D smutne ale prawdziwe realia ;[


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Choć jak się nad tym wszystkim zastanawiam to dochodzę do wniosku że prędzej czy później coś się w naszym kraju ruszy. Bo skoro drożeje ON drożeje transport razem z nim wszystkie towary na półkach. Więc ludzi z miast też porządnie powinna dotknąć podwyżka.

Myślę że coś się w końcu zacznie dziać ale po euro dopiero. Ale pożyjemy zobaczymy.

 

A z tą Ukrainą to nie głupi pomysł jak ktoś mieszka blisko. Może sobie w bak zatankować później spuścić i znowu jechać na stacjecool.gif Gorzej mają Ci co mieszkają dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Piszecie że obniżenie diet itd. dla rządu: po pierwsze żaden normalny poseł czy to będą ci przy władzy PO czy przeciwnicy obecnego rządu PiS nie obetną sobie pensji- jak zawsze słyszymy PiS narzeka na decyzje PO ale jak by rzucono myśl o obniżce diet nagle by razem zgodnie zaczęli gadać na ten temat- normalnie pojednanie byśmy mieli :lol: :lol: :lol:, druga sprawa to taka ile by dało to dla Skarbu Państwa- cały g..., a taka podwyżka 1% VAT-u w skali kraju to duży zysk dla Skarbu Państwa a niewielkie uderzenie po portfelach dla społeczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw zduszą wzrost gospodarczy , dobiją rolnictwo, a później będą w łby zachodzić jak do tego doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ON drożeje transport razem z nim wszystkie towary na półkach. Więc ludzi z miast też porządnie powinna dotknąć podwyżka.

 

Przetłumaczę to od tyłu. Pensje stoją w miejscu a na pewno nie rosną, droższe życie, ludzie z miast będą mniej kupować, mniej towaru ubywa z półek sklepu, upada transport bo nie ma czego co wozić. Rząd próbuje obniżyć cenę towarów po przez zmuszenie między innymi rolnika do obniżenia ceny produktu. Upada między innymi rolnik. Ostakiem sił powstają strajki i na koniec upadek państwa, wraz z papierami wartościowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Oj pesymiści pesymiści. Idę spać bo jutro do nieopłacalnej roboty muszę iść :lol: . Zajrzę co jeszcze ciekawego napisaliście- ciekawe jeszcze jakie plany upadku państwa padną w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
a niewielkie uderzenie po portfelach dla społeczeństwa

Ale jak doskonale wszyscy wiemy taki kilogram szynki nie podrożeje o 1% tylko z 10% bo rolnik dostanie więcej za świnię, paliwo za transport do ubojni będzie droższe, droższe przetworzenie, magazynowanie, transport do sklepu i dużo więcej rzeczy których nie wymieniłem a na tym wszystkim tych procentów urośnie a w sklepie na półce nie zdrożeje "tylko o 1%" tylko zsumują się te wszystkie % za przetworzenie i dostarczenie na półkę sklepu. Z resztą widać było w styczniu 2011 ile % wszystko w górę poszło za sprawą tego "1 małego %"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rząd próbuje obniżyć cenę towarów po przez zmuszenie między innymi rolnika do obniżenia ceny produktu.

 

A to rolnik kiedykolwiek dyktował ceny? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj