kris14

Valtra N163-Nowość

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolek12    82

@lukasz nie zrozum nie zle ale w euro 5 Ograniczenie emisji cząstek stałych wymusza stosowanie filtra nazywanego przez producentów DPF lub FAP. Jego zawartość musi być okresowo wypalana, co wykonuje się dzięki dodatkowemu, późnemu wtryskowi paliwa. Wtrysk ten, możliwy tylko w układach Common Rail, powoduję zwiększenie temperatury spalin. Niestety, skutkuje też podwyższeniem zużycia paliwa – następuje zbyt późno, by tłok mógł wykonać dodatkową pracę.Co wiecej niektorzy producenci stosują dodatkowy wtryskiwacz przed filtrem jak sie nie myle JD ktory nie przeszedł na SCR. Moim zdaniem jest to podniesienie temp. spalin.

Co do ursusa to ja nigdzie nie napisałem ze te konstrukcje chodza po 20 tys. mtg tylko prownałem ten silnik do 4 cylindrow awaryjnosc i niezawodnosc to druga sprawa.Swoja droga co to za ursus "ursus c-31100 miał 6 garów i 100KM. jakos nie kojarze.

 

a i jeszcze w moich stronach w normalnych warunkach(a mamy tez borowiny) ciagniki takie jak U1224 1634 I Valtra T140 mieszcza sie w 15 litrach na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest tak jak piszesz,.

DPF i FAP to ten sam filtr, różne nazwy wynikają ze sposobu wypalania filtra. W jednym jest to zwiększenie dawki wtryskiwanej do cylindra(możliwe jest przedostanie się paliwa do oleju), w drugim jest to dodatkowy wtryskiwacz. Zapomniałem który to FAP a który DPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
@lukasz nie zrozum nie zle ale w euro 5 Ograniczenie emisji cząstek stałych wymusza stosowanie filtra nazywanego przez producentów DPF lub FAP. Jego zawartość musi być okresowo wypalana, co wykonuje się dzięki dodatkowemu, późnemu wtryskowi paliwa. Wtrysk ten, możliwy tylko w układach Common Rail, powoduję zwiększenie temperatury spalin.

tylko, że wypalenie następuje raz na jakiś czas a nie cały czas, dodatkowo aby podczas regeneracji filtra takie firmy jak scania, caterpillar, cummins, man (jak jeszcze miał egr) zastosowały tak zwany pusty suw, czyli zwiększoną ilość paliwa podanego do cylindra podczas suwu sprężania w którym nie zostały zamknięte zawory dolotowe i wylotowe powoduje to przedmuchanie komory spalania razem z paliwem, aby dostarczyć retryfikowane paliwo wymieszane ze spalinami, gdyż w tedy EGR pracuje w okolicach 30%. Dla ciężarówek czyszczenie następuje po 20000-120000 km.

 

FAP to tak zwany filtr mokry stosowany przez PSA, do filtra podawana jest płyn EOLYS zmniejszający temp spalin i ułatwiający regenerację

DPF to filtr suchy

Co do wypalania/regeneracji filtra to są III metody

pasywna w temp 400-500 stopni C jednak pojazd musi pracować na wysokich obrotach co w warunkach normalnej eksploatacji występuje rzadko

aktywna gdy czujnik ciśnienia spalin włączy ją automatycznie gdy przepływ spalin będzie zbyt niski, wtedy spaliny mają ponad 500 C następuje to przez obciążenie silnika, zmianę ustawienia EGR, opóźniony dodatkowy wtrysk, opóźniony kąt wtrysku

wymuszony to już serwis robi ;)

System wypalania nie jest tylko w CR bo Bosch ma pompę rotacyjną, która nie tylko pozwala na podział dawki paliwowej na 3 co powoduje, że filtr także jest w stanie wypalić

Moim zdaniem jest to podniesienie temp. spalin.

To już zależy od producenta

Co do ursusa to ja nigdzie nie napisałem

tu akurat chodziło Mi o wypowiedź Filipa, gdyż stwierdził, że 4 gary w Valtrze przetrzyma mniej niż 6 z Ursusa pod pełnym obciążeniem. Mój błąd wybacz

borowina borowinie, nie równa sam wiesz ;) a o tym, że to minutowa gleba to nie muszę przypominać, poza tym na spalanie w orce wpływ ma wiele czynników

Edit ort

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko, że wypalenie następuje raz na jakiś czas a nie cały czas, dodatkowo aby podczas regeneracji filtra takie firmy jak scania, caterpillar, cummins, man (jak jeszcze miał egr) zastosowały tak zwany pusty suw, czyli zwiększoną ilość paliwa podanego do cylindra podczas suwu sprężania w którym nie zostały zamknięte zawory dolotowe i wylotowe powoduje to przedmuchanie komory spalania razem z paliwem, aby dostarczyć retryfikowane paliwo wymieszane ze spalinami, gdyż w tedy EGR pracuje w okolicach 60%.

 

W jaki sposób to zrealizowano? Dodatkowy wałek sterujący zaworami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zmienne fazy rozrządu, na chwilę rozrząd tak jakby zamiera, nie potrafię tego dokładnie opisać, ale chodzi o to, że w momencie kiedy tłok zasysa zawór dol jest otwarty w wyl zamknięty, gdy zaczyna sprężać zawór wyl pozostaje jeszcze otwarty ale otwiera się zawór wyl. (Zawór dol nie jest otwarty cały czas, tylko przez chwilę dokładnych czasów nie pamiętam musiałbym w OEM sprawdzić) po czym gdy powietrze zajmie całą komorę spalania aby nie nastąpiła cowka do układu dolotowego zawór dol jest zamykany i cała dawka paliwa podawana jest w momencie podania dawki zasadniczej do dopalającej, zależy od producenta. Początkowo, a raczej przez długi czas nie mogłem tego zrozumieć, ale na szkoleniu Inter Cars miało prezentację 3D zrobioną i tam było widać całą tą operację oraz fakt, że nie występowała kolizja w innych komorach spalania


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmienne fazy-ok, ale jeśli zawór wydechowy ma być otwarty w suwie sprężania to regulacja musi być w zakresie 180 stopni :blink: . Do tego dowolne sterowanie wtryskiem- CR albo od biedy PD napędzane z tego samego wałka co zawory wydechowe. Skomplikowane rozwiązanie.

 

Za kilka lat pewnie zapomnimy o tych problemach, rozrząd elektromagnetyczny załatwi sprawę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Skomplikowany to prototypowy układ SAABa, który w IAA Monachium zaprezentował w swoim silniku ze zmiennym stopniem sprężania ;)

Pogadam z chłopakami z IC jak mi pożyczą prezentację to Ci prześle

Co do wtrysku w xpi to sterowanie wtryskiem paliwa odbywa się w pełni elektronicznie. Oznacza to, że do uruchamiania wtryskiwaczy nie są potrzebne krzywki na wałku rozrządu, popychacze, drążki popychaczy i dźwignie.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Byłbym wdzięczny gdyby Ci się udało to podesłać. W necie ciężko o jakieś techniczne informacje o silnikach, znam tylko jedną stronę gdzie można się czegoś dowiedzieć.

 

Zmienny stopień sprężania realizowano do tej pory przez niepełne napełnianie, SAAB opracował jakieś inne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

a zauwazyl ktos jaki zestaw siewny ma valtra zawieszona w tym filmie na jego poczatku ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@mariusz x- saab wprowadził taki patent,, że cała góra kadłuba razem zpłaszczem wodnym, wałkiem zaworów i tulejami jest rozłączna ze skrzynią korbową i jej odchył ,a właściiwie odległośc ze tak powiem głowicy od wału jest regulowana elektrohydraulicznie przez system dzwigni zapeniający prostolinio0wość prowadzenia. system działa ciągle, prpoprcjonalnie do chwilowego obciążenia celem właśnie redukcji emisji spalin zminiając stopien sprężania w granicach 7-17....

te info znalazłem w książeczce z 2006 wiec technologia to nie taki ostatni krzyk mody;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hm, nie wróże temu przyszłości, nie w osobówkach. Rozwiązanie pewnie jest dosyć ciężkie i drogie, a korzyści niewielkie w porównaniu do niepełnego napełniania. Chociaż mądrzejsi ode mnie nad tym pracowali, może coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

@mariusz x- saab wprowadził taki patent,, że cała góra kadłuba razem zpłaszczem wodnym, wałkiem zaworów i tulejami jest rozłączna ze skrzynią korbową i jej odchył ,a właściiwie odległośc ze tak powiem głowicy od wału jest regulowana elektrohydraulicznie przez system dzwigni zapeniający prostolinio0wość prowadzenia. system działa ciągle, prpoprcjonalnie do chwilowego obciążenia celem właśnie redukcji emisji spalin zminiając stopien sprężania w granicach 7-17....

te info znalazłem w książeczce z 2006 wiec technologia to nie taki ostatni krzyk mody;] teraz merc wprowadzić chce to http://www.infosamochody.pl/artykul,id_m-109,t-benzynowy_silnik_wysokoprezny_diesotto_to_potrafi.html a powiem wam ze regulowany skok tłoka w silniku był opracowany na Politechnice Warszawskiej jak sie nie myle juz dawno tylko nie wszedł do produkcjii i nie był tak skopany jak ten Saaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

diesotto to HCCI albo CAI ;) czyli silniki rozwijane od 1976 roku przez Najta i kogoś tam jeszcze, ale ruskie to już w 1930 roku próbowali :P więc mesio nie robi nic nowego. GM już to na drogach testuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A tutaj własnie o regulowanym skoku tłoka od 7;30 na mimosrodach

To rozwiązanie należy traktować jako ciekawostkę, bo nie da się zastosować tego w silniku o liczbie cylindrów większej niż 1. Dodatkowo wykonanie takiego wału jest praktycznie niemożliwe(chodzi mi o rzeczywisty silnik, nie o model). Jest jedno rozwiązanie gdzie korbowód współpracuje z tłokiem przez kołyskę, która z jednej strony połączona jest z tłokiem, a z drugiej ma zmienny punkt podparcia, ale to też rozwiązanie skomplikowane i ciężkie. Jedyne słuszne wg mnie rozwiązanie to sterowanie rozrządem, mimo swoich wad.

 

Żeby nie zaśmiecać dalej tego tematu, pomyślałem o założeniu osobnego tematu o silnikach. Można by dzielić się informacjami, materiałami o nowych rozwiązaniach, taki typowo techniczny temat. Jest na forum sporo osób posiadających dużą wiedzę, można się sporo ciekawego dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

właśnie dziś w nocy 2godz. ukradli unas valtrę wartą 450tys. tak wynika zapisu kamer ale lalo deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Nie podoba się zostaw to dla siebie... Takie valtry świetnie spisują sie na mokrym terenie, żadna 6 by tak nie potrafiła a ona lekka, duże moc w przełożeniu na koła i idzie po wieszku nie ryje kolein na pół metra. A kto sieje w błoto zbiera złoto, wiec komuś na pewno taki ciągnik dopasuję, albo w lesie taka valtra to będzie ideał.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubakar117
      Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.
    • Przez krzysztoffo
      Witam. jakie są wasze opinie na temat valtry z serji M .Czy wszystkie te ciągniki mają tylko po 4 cylindry,i jak z ich awaryjnością ?
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj