Rolnex

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6?

Polecane posty

Rolnex    1

Witam.Chcę zakupic pług firmy Lemken 4-skibowy. Zastanawiam się nad dwoma modelami pługa które napisałem w temacie.Może ktoś podzielic się uwagami na temat tych dwóch modeli? interesują mnie szczere opinie.Czy ten pług VariOpal 6 jest wytrzymały?Posiada on cieńszą ramę ale nie zawsze cieńsze jest gorsze.Pług będzie chodził na podłożu kamienistym. Interesują mnie również ceny tych dwóch modeli a także cena wału fixpack z wałem gwiaździstym o szerokości roboczej 2m.Wał miałby chodzic nierozłącznie z pługiem.Proszę pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

A dla czego nie zainteresowałeś się marką Kverneland. Wydaje mi się że one są o wiele lepsze od lemkena. Dlaczego właśnie Lemken.

Edytowano przez danielo324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Koleś to pojechałeś,raczej kverni jest tańszy od lemkena. :lol:


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

W jakim sensie kverni jest lepszy od lemkena.?

Chyba ze chodzi ci oto ze nie razłaczny wał " packomat"

To sie zgodze, ale ogólnie firma lemken jest lepsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Tak też mi się zdaję że lemken wśród pługów to niekwestionowany nr 1.Cena idzie za jakością;D Kverneland też jest dobry chwalą sobie ale jakoś nie jestem do niego zdecydowany,może przekonacie kmnie jakimiś sesnownymi argumentami?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

W jakim sensie kverni jest lepszy od lemkena.?

Chyba ze chodzi ci oto ze nie razłaczny wał " packomat"

To sie zgodze, ale ogólnie firma lemken jest lepsza..

 

To powiedz mi czym lemken góróje nad kvernelandem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

A ja ci polecę Ibisa z UG. Jak za takie pieniądze to naprawdę warto. Orka niczym się nie różni od orki pługów zachodnich. I części są tańsze. Ale wiadomo awaryjność też jest większa. Ale ja i tak ci go polecam.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Masseyy --> różni się kryciem i oporami. Czyli wszystkim. Zobacz jaki jest kąt lemiesza i piersi w kvernelandzie i uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@Marekgizio ,Tylko ze nowe Ibisy XLS I XXLS maja odkładnie typu ZX czyli takie jak w kvernelandzie :P


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu ma Lemkena opal 5 ja KV vario LB. Oba kupiliśmy używane.

On go kupił do remontu, pękniętego na pól a taki powyrabiany że jak napawał korpusy to jeden dziennie i cała paczka elektrod na jeden korpus. orze z 1634 na 5x45. No daje rady nie źle. Ja kupiłem KV spawany przy wieżyce rama nic. Dostał mocno ale korpusy nic nie wyrobione.

Czyli porządnie orał i nie ściągał. Ja orze case MX 150 [czyli słabszy od 1634] i 5x55. Przeważnie 7-10 ale przeważnie 8-9.

Teściu Lemkenem jak orał bez przedpłużków to orka wyglądała jak po gruberze. A po KV troszkę nie przykrywa.

Ale w stosunku do L to rewelacja.

Czego jeszcze nie mogę zrozumieć, bo nie raz widziałem że jak orze to że koła przednie w ciągniku ma skręcone mocno na ściernie, a ja przy KV kierownicy to niekiedy wcale nie trzymam.

Następna rzecz on kompaktorem uprawia 3-4 razy ja 2-niekiedy 3 razy. W tamtym roku przeorał mi w środku pola kawałek ja resztę. I po jego orce musiałem 2 razy więcej uprawiać.

Lenken jest minimalnie droższy od KV ale nie zawsze droższy znaczy lepszy.Przeważnie prestiż firmy się liczy. Tak jak z ciągnikami.

Ja ten pług kupiłem dlatego bo mi handlarz polecił który ma pole i miał lemkena a teraz takiego KV a L nie chce widzieć. I też powiedział że jak zapiął KV to jakby ciągnik dostał kopa po Lemkienie.

Ja nie chwalę bo mam z ale to co mam dobrego to chwalę i polecam. A jak coś złego top mówię że by tego nikt nie kupował bo jest taka i taka wada maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Masseyy --> różni się kryciem i oporami. Czyli wszystkim. Zobacz jaki jest kąt lemiesza i piersi w kvernelandzie i uni.

Ja jak swoim Ibisem przejade to jak byś zabronował. A kuzyn Kvernelandem to wygląda jakby kartofle sadził. :D


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dla jednych liczy się pole wyrównane [np. do siewu] a dla innych zależy na "ostrej skibie"-jak to nazywasz- po sadzeniu kartofli [zalecane na zimię]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Posiadam osobiście IBISA 4skibowego odkładnie XXL i nie jestem z niego za bardzo zadowolony dlatego chcę go zmienic.nie mam zarzutów co do zakrywania ale bardzo często urywają mi się przy nim "widełki".Ten pług na gleby mocno zakamienione się nie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Dla jednych liczy się pole wyrównane [np. do siewu] a dla innych zależy na "ostrej skibie"-jak to nazywasz- po sadzeniu kartofli [zalecane na zimię]

 

Tak tylko że on orze nawet tak do siewu i na zimę tak samo a wody z tego śniegu to jest tyle "co kot napłakał".


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

On go kupił do remontu, pękniętego na pól a taki powyrabiany że jak napawał korpusy to jeden dziennie i cała paczka elektrod na jeden korpus.

Wyrabiasz innym opinię złego Lemkena na podstawie szrotu który powinien trafić na złom zamiast na pole. Zastanów sie sam czy taki pług może dobrze orać.

Pług pęknięty na pół i myślisz że można cokolwiek powiedzieć o orce na podstawie tego jak on orze?

Już to widzę jak on po tej garażowej naprawie trzyma geometrię.

Druga sprawa to twierdzisz że na każdy korpus szła paczka elektrod czyli chyba 200 (nie wiem ile jest w paczce).

Co tam można wyspawać żeby poszła cała paczka elektrod? Albo był w 1000kawałków i wcale czegoś takiego nie powinno się naprawiać albo taki mechanik to robił że pług po jego naprawach powinien gorzej orać niż przed. Albo co najbardziej prawdopodobne fantazjujesz co czyni cię całkowicie niewiarygodnym bo jak raz przykolorowałeś to prawdopodobnie kłamiesz gdzie się da.

 

Czego jeszcze nie mogę zrozumieć, bo nie raz widziałem że jak orze to że koła przednie w ciągniku ma skręcone mocno na ściernie,

Zabawię się w wróżkę i spróbuję to zrozumieć za ciebie.

1) nie potrafi ustawić pługa

2) pług był pęknięty na pół.

 

A jak coś złego top mówię że by tego nikt nie kupował bo jest taka i taka wada maszyny.

Dzięki. Zapamiętam sobie żeby nie kupować pługów w dwóch częściach.

A ty zapamiętaj sobie że wyrabianie jakiejkolwiek opinii sobie i innym na podstawie takiej maszyny jest g. warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Posiadam lemkena europal 5 i nie mam się do czego przyczepić. Jeszcze dzisiaj orałem i pole wygląda jak stół. Co do wyboru pomiędzy 6 a 8 to różnica między nimi to grubość ramy co za tym idzie większa masa pługu. Moim zdaniem jeżeli chodzi Tobie tylko o to czy on wytrzyma na podłożu kamienistym to bierz 6. Jeżeli masz ciężkie ziemie i będzie trzeba orać jak będzie sucho to być może lepszy wybór to 8. Pług łatwiej wtedy wchodzi w ziemie( u mnie ostatnio na kawałku pola jakieś 20m miałem suchą gline to pług brał tylko na 10cm... bo jest niestety za lekki). Teraz właśnie mam zamiar wymienić swój pług na kolejnego lemkena tyle że Variopal 5hydrix(trochę dużo kamieni mam i czasami wnerwia jak zrywa te śruby i trzeba stać na polu.. ;p). Sprawdzona maszyna. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu z szwagrem ten pług robili 2 miesiące non stop i jest zrobiony IDEALNIE!! Jakby pojechał na wystawę to nikt by nie powiedział że co kolwiek było przy nim robione Nawet byś nie zgadł że był malowany.W ramę jest włożony kwadraciak który jest idealnie zrobiony To co trzeba powiedzieć o teściu to jak coś zrobi to jak z fabryki.To co a robię w dzień to oni w tydzień albo dłużej. Mają fantazję i się nie spieszą.Co do "geometrii" to ma na pewno bo widziałem jak go mierzyli.Fabryczne nie są tak zrobione jak ten.

Co do napawania korpusów to jest pytanie dlaczego one były tak wyrobione.przede wszystkim nad płozami a płozy były.

W tym roku sprzedał Rekorda z 87 roku którego miał 7 lat i też go kupił nie zbyt ciekawego . Gość dał mu 48 tyś bez żadnego targowania.

Co do ustawienia to masz pewnie rację bo już im to mówiłem, i podejrzewam że to jest dlatego że niekiedy zmieniają szerokość orki siłownikiem centrującym.

A to że był pęknięty to ma g..no do tego.Bo nawet rysy po naprawię na nim nie znajdziesz.

Pług bardzo ładnie orze ale dlaczego po nim muszę więcej uprawiać a bez przedpłużków to ściernia na wierzchu jest i pole jak po gruberze wygląda.

Mój KV jest powyrabiany bo to jest Vario, jak się popatrzy od góry na dłuta to nie są idealnie, mają różnicę i to nawet nie małą ale też super orze.Nawet się nie spodziewałem że tak będzie orał.

Moja opinia to taka że, Lemkel super orze,pole idealnie wygląda po nim, ale nie tak lekko jak KV i więcej trzeba po nim uprawiać.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Atsihosam a powiedz mi jak z wymianą lemieszy i tych wszystkich czubów? Szybko się ścierają są mocne, z dobrej stali wykonane? Mój pług będzie chodził na ziemiach raczej lekkich od klasy trzeciej do szóstej, ale czasami jest tak twardo że Ibis nawet nie wchodzi a sam waży 1500kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jeśli chodzi o lemiesze i dłuta u mnie na glebach 1-3 wytrzymały plus minus 800ha teraz założyłem nie orginalne zamienniki i po ok 150 ha sa do wymiany.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@Rolnex

Jakim ciągnikiem chcesz ciągnąc ten pług?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

To zależy czy pancerowane są. Ja wziąłem elementy pancerowane. Przeorałem już 200ha i jak na razie czubek zużyty może 1cm. A orze sie różne rodzaje gleb. Ale jeżeli już kupujesz to bierz pancerowane. Trochę dołożysz a przeorzesz 3razy tyle conajmniej ;)

 

 

 

P.S.: Ech co do mojego przyszłego pługa to niestety go nie będzie;/ agencja nie chce dać 4skibowego. Cóż pomyślimy nad inną maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

z jakich regionów Ty jesteś że takie dobre gleby tam są?

 

Ja chcę ciągac go Fendtem 414 myślę że da sobie radę bez większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Czytając wypowiedzi na temat Lemkena i Kvernelanda, to śmiać mi się z nich chce a @tomek73 to przeszedł samego siebie .Kvernelanda porównać z Lemkenem to tak jakbyśmy chcieli porównać fiata z mercedesem.Tym i tym się pojedzie ,tylko pytanie jak ?. Mam Lemkena i MF 3080 105KM orze 4x50 (orka zimowa , gleba ciężka) idzie normalnie bez problemów a ścierniska to nie zobaczysz. Moj MF z Kvernelandami nie dalby rady :( Jeśli pole jest zakamienione to polecam serie Vario Europal zabezpieczenia podwójne ; sprężynowe i kolek zrywany .Jest to super zabezpieczenie i nie da się porównać z resorowym

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i zrozum to. Chyba że orzesz bez przed płużków i ścinaczy.

A próbowałeś orać z KV że tak twierdzisz?

A co do porównań to jest jedna półka.

Ja MF 74 km orałem z pługiem 5x45 B200 i też sobie radził.Zaorałem z 3 ha na próbę czy pójdzie.

Co do wyrobionych korpusów nad płozami. Byłem wczoraj u sąsiada który ma Lemkena opal 140. I ma nad płozami płaskowniki wspawane, pług 3 lata w Polsce przywieziony z Niemiec. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj