Przemek0podlaskie

wybrać z 4 modeli 95-110km

Polecane posty

ta Valtra nowa kosztuje 250 tys zł brutto ;o a co do beczki sąsiad wozi JD 6330 beczką 9tyś a wczesniej Samem 95km i dawał rade ;]a JD to z 2009 roku za 180 tyś zł jest wole już kubote nową za 170 tyś zł albo NH ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

ja proponję kubota.mam z tą marką miłe wspomnienia jak narazie nie psuje się.mam m6040.ale testowałem m108.i polecam ten ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Valtra A92 powinna się zmieścic w tej cenie a ciągnik w standardzie jest chyba w pełni mechaniczny ;)

Po za tym DF i JD też są mechaniczne wersje w tym przedziale mocy np. Agrofarm 430DT lub 5100M Classic/Compact


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody90    2

No twoja decyzja, ale lepiej Valtrę kup nawet z serii A, ja osobiścię stawiam na znane marki a nie Kuboty, Bielarusy czy MTZ-ty jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta Valtra nowa kosztuje 250 tys zł brutto ;o a co do beczki sąsiad wozi JD 6330 beczką 9tyś a wczesniej Samem 95km i dawał rade ;]a JD to z 2009 roku za 180 tyś zł jest wole już kubote nową za 170 tyś zł albo NH ;]

 

Te 170tys. to za 108??? czy to cena netto bo za 170 brutto to jej chyba nie wyrwie, z tego co wiem 185tys.brutto to najniższa cena jaką słyszałem za ten model ale to było kilka miesiecy temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ja ci polecam nową serię MF'a. Model 5450 o mocy maksymalnej 107 KM i silnikiem Perkins bedzie moim zdaniem bardzo dobrym rozwiazaniem. Zauważ że silnik nie posiada systemu Common Rail. Układ wtryskowy jest bardzo prosty. No ale cena jest też nie mała. Ale coś za coś. :D


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

case to słabe ciągniki są w mojej miejscowości kupiło kilku rolników na szybko przed żniwami case o mocy ponad 120km i nie są z nich zadowoleni. A co do NH to lepiej Landini kupić spalanie identyczne silnik też a różnica cenowa kolosalna( kolega kupił landini 130km teraz się rozglądał za drugim ciągnikiem też około 130km to NH o takiej samej mocy kosztował już 100tyś więcej). Myślałeś o Valtrze albo JD może? Fakt mają elektronikę ale to dobrze bo wygodniej tak jest:) Osobiście zdarzyło mi się jeździć różnymi Valtrami i JD (w ramach pracy u rolników) i powiem Ci że bardzo mi się podoba elektronika w ciągnikach, praktycznie bez sprzędła jeździsz, nie musisz wajch od cięgien szukać wszystko masz w podłokietniku. Zastanów się dobrze przed kupnem żebyś potem się nie męczył i nie żałował.

 

I jeszcze gdybyś mógł opisz dokładnie z jakim sprzętem ma współpracować ten ciągnik ;)

 

mówiąc że case to słabe ciagniki podaj jakiś konkretny argument ;[ nh to te same ciagniki co case (cnh) i jeszcze jedno skąd tę szczególowe informacje co do landini :D o 100tys. tanszy od nh podaj konkretne przykłady kolego a nie jakieś bajki :wacko:

 

coś mi sie wydaje żę masz słabą wiedze w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody90    2

mówiąc że case to słabe ciagniki podaj jakiś konkretny argument ;[ nh to te same ciagniki co case (cnh) i jeszcze jedno skąd tę szczególowe informacje co do landini :D o 100tys. tanszy od nh podaj konkretne przykłady kolego a nie jakieś bajki :wacko:

 

coś mi sie wydaje żę masz słabą wiedze w temacie.

Najlepsze marki zawsze cenią się drożej w każdej dziedzinie o kolosalne kwoty. Konkretny przykład podam jutro bo teraz nie mam kontaktu z kolegą(on ma landinii i chciał jeszcze jeden ciągnik o takiej samej mocy i takim samym wyposażeniu[co do ceny to 100tyś może za dużo, ale chodziło o to że znacznie drożej trzeba zapłacić za znaną markę) Case do NH podobne są tylko w jednej serii NH (TNN chyba), słaby skręt, brak ramy całościowej(chodzi jak koparka xD) modele o małej mocy są wadliwe dość, a te większe tylko do lżejszych prac, ciężko mają, palą sporo. I to nie bajki tylko jak już przykłady są, chodzi tylko o stwierdzenie faktów różnic cenowych itp. Nikt nie każe mu robić tak jak piszę, poprostu wyrażam swoją opinię z tego co widziałem i słyszałem.

 

jakoś nie mam ochoty na zetora bo czytałem ostatnio artykuł o zetorze jak gosciowi sie psuł i nie chceli uznac gwarancji, aż sie skoczyła ;/

Jak to mówią w mojej okolicy "Każdy ciągnik jest dobry puki na gwarancji, a potem się zaczyna" a czasem się tak zdarza ;D

Edytowano przez mlody90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 170tys. to za 108??? czy to cena netto bo za 170 brutto to jej chyba nie wyrwie, z tego co wiem 185tys.brutto to najniższa cena jaką słyszałem za ten model ale to było kilka miesiecy temu

kubota za ile? miłej lektury, jak coś mówie to tak jest ;p

 

http://otomoto.pl/kubota-m108s-A10786.html

 

jeżeli Valtra A92 zmieściła by sie w tej kwocie którą wyrzej napisalem wziął bym ją pod uwage ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

mlody90 kolejne twoje wspaniale przemysłenia:

- case i nh podobne tylko w tnn (już dawno ta seria inaczej sie nazywa :P ) polecam ci dokładne odwiedzenie dilerów lub poczytanie literatury nh i case podobienstwa np. jx-td, jxu-t5, maxxum-t6 itd.

- słaby skret porównaj dane i wtedy można głosić takie teorie

- brak ramy jd tylko w wiekszości montował rame a pozatym mało takich przykładów

 

i te swoje przykłady poprzyj jakimiś danymi czy obserwacjami które mają pewne odniesienie w rzeczywistosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argan    1

Bardzo dobrą alternatywą jest McCormick. C-Max to klasa sama w sobie, są to jedne najlepszych ciągników McC. Oszczędne, mocne maszyny z dużym komfortem pracy. Byłeś już u dealera McC? jaką cenę Ci zaproponował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kubota za ile? miłej lektury, jak coś mówie to tak jest ;p

 

http://otomoto.pl/kubota-m108s-A10786.html

jeżeli Valtra A92 zmieściła by sie w tej kwocie którą wyrzej napisalem wziął bym ją pod uwage ;p

 

 

Chłopcze 166tys netto to ponad 204tys. brutto także nie bardzo rozumiem o co ci chodzi???

A z PROW w nastepnym roku za bardzo bym nie liczył! Skoro na nic nie składałes wniosku a dopiero masz zamiar ;) to przed jakim wyborem stoisz?? Także od chwili kiedy złożysz ten wniosek do realizacji to upłynie bardzo duzo wody w wiśle i oferta na rynku się zmieni kubota 108 zniknie bo podobno od nowego roku ma ja zastapić jakis nowy model także temat bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A więc mamy w zamiarze kupić ciągnik od 95-110km i mialy by to być takie modele kubota m108s, NH td5050, case jx 95, no i McCormick C110 MAX. Jeżeli macie jakieś lepsze prosze pisać ;p Od razu mówie, że ciągnik ten nie ma miec elekrtyki tak jak DF czy JD. Z góry dzieki.max-180tyś brutto

No nie wiem ale zdaje mi sie ze pisałes 180 tys.brutto więc sie nie kompromituj!! Heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

ja ci radze case jx90 radze ci go z tego powodu że mój sąsiad ma go od roku i jest z niego bardzo zadowolony

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Kup valtre lub johndeere 5100 m i bedziesz miał spokój a nie jakąś kubote czy co innego.

Sam mam JD i wiem co to znaczy w porównaniu do np. case czy kubota to jest on 10 razy leprzy rama spalanie nie jest takie złe jak nie szalejemy.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

A powiedz mi dlaczego JD serii 5000m będzie 10 RAZY LEPSZY od kubota czy case ??


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup valtre lub johndeere 5100 m i bedziesz miał spokój a nie jakąś kubote czy co innego.

Sam mam JD i wiem co to znaczy w porównaniu do np. case czy kubota to jest on 10 razy leprzy rama spalanie nie jest takie złe jak nie szalejemy.

JD seri M nie są na ramie tylko pół ramie i te przedni most prosto z chin jakos mnie to nie przekonowuje. A za ta kase kupi Valtre seri A co też bym sobie odpuścił i wolał dołozyc do N gdzie dostajesz wiekszy gabarytowo ciągnik i lepsze podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale żebyście dali linki do tych ciągników co jest pokazany i cena, żebym wiedział ile kosztuje nowy i ile z tamtego roku ;]

 

żeby była taka oferta jak np. na allegro wszystko widoczne, z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

PrzemekOpolskie.to poszukaj na internecie jakiegoś dilera tych marek zadzwoń popytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak mam numer do gościa z rodziny który pracuje w agencji i jeżeli bedzie PROW to zadzwoni a jeżeli nie to Młody Rolnik ;p

 

PrzemekOpolskie.to poszukaj na internecie jakiegoś dilera tych marek zadzwoń popytaj

dzwonili we wrześniu z CASE IH bo złożyłem podanie o ciągnik na test zadzwonili czy aktualne i do tej pory ani znaku ;p

rozmawiałem też z dealerem NH przez telefon i może zajedziemy na wycene jakiegoś holanda... hehe

Edytowano przez Przemek0podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj