bernatziom1996

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk?

Polecane posty

Marcin1997    8

marcin1997 nie wybudujesz obory na 35 szt za 150 tyś nie ma obcji chyba że to będzie jakaś wiata bez dojarki. Tak jak pisałem wcześniej koszt obory z prawdziwego zdażenia to około 12-17tyś chyba chcesz wybudować jakąś wiate z dojarką konwiową. Panowie jeśli chcecie budować obore to niema co oszczędzać gdyż w tej inwestycji bedziecie pracować minimóm 20 lat a może nawet 40 lat i nie życzę nikomu żeby sie denorwował przez tyle lat że szczelił babola na samym początku.

Ps. Ja jestem zwolennikiem obory wolnostanowiskowej.

spoko rozumiem ale te 150 tys chodziło mi że w surowym stanie bez żadnego wyposażenia czyli dach ściany szambo posadzki i ewentualnie zagrody czy stanowiska a "drugie tyle" trzeba wydać na wyposażenie tego budynku tzn nok 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

@dex1988 za zgodą sąsiada. A tak 3m minimum od granicy jeśli w ścianie tej nie będzie otworów okiennych czy drzwi. Jeśli są drzwi, etc., to 4 m. Chyba, że sąsiad ma budynki bliżej niż 3 m od granicy z Tobą, albo w granicy, to bez jego zgody max 1,5m od granicy. O ile dobrze pamiętam.

Więc tak, z sąsiadem nie będzie problemu, budować mam zamiar na granicy, sąsiad ma tam pastwisko, mam zamiar wstawić tam 3 okna, bez drzwi. Czy w takiej sytuacji dostane pozwolenie?

p.s.

Wie ktoś ile może kosztować wyrobienie papierów (plany i wszystkie opłaty w gminie) na taką dobudówkę, obora około 80-90m2 + szambo 8m3 i 20m3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Zapytaj w urzędzie. Złóż o warunki zabudowy i będziesz miał jasność sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

Rado ty budowales cos kiedys czy tylko pieszesz zeby sobie popisac? Bo jesli nie to nie wypowiadaj sie w tematach o ktorych nie masz pojecia

 

 

Tak się składa ze mój znajomy postawił chlewnię 60m x15m na rusztach za 300 tyś bez wyposażenia, a obora 2x mniejsza do 150 tys max, wiadomo za wyposażenie kosztuje ale mówimy o samej budowie, tylko kto będzie robił i jakie materiały będą użyte to inny problem. Sam mam zamiar budować oborę 30x12 za 150 tys, wystarczy kartka długopis i sobie policzyć.

Edytowano przez rado81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja też sobie brałem kartkę i długopis i sobie liczyłem. I miało mi wyjść 150 tyś a wyszło 250 wiec do takiego liczenia należy doliczyć najmniej 50%. I nie mówimy tutaj o samych murach tylko o gotowej oborze/chlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ja tez właśnie załatwiam papiery na chlewnie na rusztach 80x17 i liczę na piechotę wychodzi około milion netto myślę ze bez problemu się zmieszczę w takiej kwocie ze zbiornikiem na gnojowice i dwoma silosami zbożowymi 100ton. policzcie dokładnie wszystko bo dużo do kwoty do dają pierdoły których się nie liczy na początku...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam zamiar budować oborę dla 20 szt. krów mlecznych i planuję o wymiarach 14 x 20 z lekkim zapasemi + pomieszczenie na basen i dojarkę. Mam pytanie ile może kosztować (bez dojarki i bez zgarniaczy) mur trójwarstwowy z zewnątrz 8cm w srodku styropian 2x5cm i wewnątrz 24cm wszystko z tzw maxa, zamiast okien chciałbym założyć kurtyny otwierane, a dach konstrukcja stalowa + płyta obornicka 5 lub 8 cm i na środku świetlik kalenicowy z wywiewnikami. Wszystkie prace wykonał bym z pomocą rodziny. A jaki koszt samych pozwoleń i papierków ? Obora miała być uwięziowa 2x10 szt

 

Co myślicie o tym projekcie i jaki koszt materiałów ?

http://www.agroprojekty.pl/projekt-obora-uwieziowa-na-plytkiej-sciolce-dla-21-krow,641,projekt.html

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Jaki koszt obory 17,5/10 wysokość 4m. dwa rzędy obrócone do siebie tyłem po 14 sztuk dach z lachodachówki sciany z suporeksów (3 sciany bo czwarta to sciana stodoły) po środku ganeg do wypychania obrnika turem


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piqus1614    0
http://www.agroproje...ekt.html����czy oplaci sie budowac i moze jakiś przyblizony koszt. Myśle ze sie zmieszcze w 400 000 z wyposarzeniem. Co o tym sądzicie??? Lub może taką oborę http://www.agroproje...14,projekt.html ? Jeśli ktoś ma podobną lub mial z obydzwoma styczność niech sie wypowie czy warto Edytowano przez Piqus1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

na pewno się nie opłaci. Policz sobie ile bali na tą głęboką oborę rocznie zużyjesz, pomnóż x15zł i policz co się bardziej opłaci. Wszystkie ceny znajdziesz w internecie, na allegro itp., a jeśli chcesz, żeby ktoś Ci powiedział czy się opłaci czy nie, to oddaj gospodarstwo w dzierżawę i wtedy się dowiesz czy się opłaci czy nie.

ps. ktoś wczoraj pisał w podobnym temacie o tych projektach - wyglądają fajnie na obrazku, ale w praktyce to spokojnie z 50% przepłacone. Marnowanie przestrzeni i $$$. Ja na nieco ponad 600m2 (drugi projekt) zmieszczę 65 krów, a nie 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas balot słomy nawet do 50 zł(podlasie) ja wybudowałem oborę na rusztach dwa lata temu 14x40 za 500tyś netto bez wyposażenia w hale i zbiornik stacje i to ledwie się zmieściłem, dużo pracy własnej... poszło 3 tiry cementu, beton sam mieszałem betoniarko 1000l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almont    0

Witam,

chciałbym zaproponowac inne rozwiązanie w budowie obory. Tańsze o 60% od metod tradycyjnych i a czas trwania budowy trwa ok tygodnia. Co myślicie o budowie obory w systemie tunelowym?

post-67380-0-31366800-1365155567.jpg

post-67380-0-35573500-1365155580.jpg

post-67380-0-27031700-1365155593.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

Almont ładnie to wygląda ale czy to się sprawdza w naszym klimacie,gdzie są tak wysokie roczne amplitudy temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almont    0

Oczywiście że się sprawdza.

 

Dach konstrukcji zbudowany jest w gotyckim kształcie, który zapobiega osadzaniu się śniegu oraz zapewnia stabilność, wytrzymałość podczas wiatru oraz dobrą cyrkulację powietrza. Dodatkowo konstrukcja jest bardzo dobrze izolowana wełna mineralna w układzie naprzemiennym z plandeką PCV i jej ilość jest dostosowana do naszego klimatu a konstrukcja spełnia europejskie normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja w 2006 dostawiłem do obory: 7.5x24 - 19 szt. Koszt z dojarką używaną 55 tyś -zgodnie z własnym kosztorysem.Dach 12cm plus świetliki, suporeks, docieplenie,ruszta stalowe spawane z prętów, maty gumowe. Wynajęty murarz z pomocnikiem stawiał tylko ściany i tynki, reszta własnymi siłami. Od tamtego czasu zdrożała stal 2 krotnie no i robocizna


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

No ja po niedzieli ruszam z budową obory 14/30+budynek inwetarski+płyta+szamba i wyniesie mnie to 540tyś bedzie budowała mi firma z Olsztyna chcą najmniej pieniędzy ze wszystkich firm,prywaciarz zaśpiewał mi 120tyś za samą robote to go wyśmiałem i mówie nara a ta oto firma po odliczeniu wszystkiego weźmnie 60tyś za robote różnica prawda?Obora ma stanąć w mniej jak 3miesiące (jeśli pogoda pozwoli) a obora bedzie na 44szt.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elise    0

No ja po niedzieli ruszam z budową obory 14/30+budynek inwetarski+płyta+szamba i wyniesie mnie to 540tyś bedzie budowała mi firma z Olsztyna chcą najmniej pieniędzy ze wszystkich firm,prywaciarz zaśpiewał mi 120tyś za samą robote to go wyśmiałem i mówie nara a ta oto firma po odliczeniu wszystkiego weźmnie 60tyś za robote różnica prawda?Obora ma stanąć w mniej jak 3miesiące (jeśli pogoda pozwoli) a obora bedzie na 44szt.

 

 

JAsne ze róznica. Ciekawe jaka jakosć materiałów budowalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolega pisał o koszcie robocizny, a nie materiałów. Czyli 540 tyś.- 60tyś. daje mu 480tyś na materiały. Jak przedstawią mu wszystkie faktury za materiały (a to raczej powinni zrobić) to w czym problem? Betonu sami nie będą mieszać więc nie ma mowy że wsypią więcej piachu niż cementu. Co innego jak będą się śpieszyć, to mogą ściany nie być równe. Ale od tego jest kierownik budowy, który będzie wszystko nadzorował. Dobrze mieć swojego kierownika budowy, a nie zaprzyjaźnionego z firmą wykonującą. Choć kierownik później nadstawia karku jak coś nie wyjdzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

Kolega pisał o koszcie robocizny, a nie materiałów. Czyli 540 tyś.- 60tyś. daje mu 480tyś na materiały. Jak przedstawią mu wszystkie faktury za materiały (a to raczej powinni zrobić) to w czym problem? Betonu sami nie będą mieszać więc nie ma mowy że wsypią więcej piachu niż cementu. Co innego jak będą się śpieszyć, to mogą ściany nie być równe. Ale od tego jest kierownik budowy, który będzie wszystko nadzorował. Dobrze mieć swojego kierownika budowy, a nie zaprzyjaźnionego z firmą wykonującą. Choć kierownik później nadstawia karku jak coś nie wyjdzie:D

 

Robotnicy wgl sie nie śpieszą gdy robili fundamenty pieprzneli sie o 2cm na robieniu fundamentów i co teraz mówie? A patrze oni na drugiu dzień rozbierali i jeszcze raz robili teoretycznie mogło by to zostać bo odchyła do 3cm jest dopuszczalna ale szef mówi nie robimy lipy mówie spoko beten jest tylko i wyłącznie z gruszek od staniszewskiego wożony b25 więc dobry ja gdy zalewałem powódrko to też dawałem b25 i po paru latach nic nie pęka :) Tak jak mówisz lepiej jest mieć swojego kierownika budowy i ja mam oni chcieli dać swojego ale tak pogadaliśmy z ojcem że lepiej bedzie gdy weźmiemy swojego powody są dla każdego wiadome :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj