Zaloguj się, aby obserwować  
miki26

fahr m 770

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    707

A czy to nie jest przypadkiem silnik 4FL912? Bo w ten silnik wchodzi max 10 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Dzisiaj stałem się właścicielem D-F m770 z 81r. (4 cyl.) Czy ktoś podrzuci jaki olej lejecie i wogóle co wymienić, co posmarować i co z nim zrobić w te zimowe chwile, żeby latem dobrze pracował. Dodam, że nigdy nie miałem kombajnu. Wielkie dzieki i obiecuję jak juz sie czegoś od Was nauczę - to potem będę też odpowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

O oleju pisali już użytkownicy na tym forum. Poszukaj. Ja leję Turdusa. Sprawdź ogólnie stan podzespołów, szczególnie pasy, łożyska itp. Nie piszę tu abyś od razu wymieniał ale przynajmniej jak widzisz posieknięty pas to sobie kup i miej na wszelki wypadek. Ja mam jeszcze oryginalne niektóre co wyglądają jakby się miały zaraz urwać a pracują u mnie już 4 lata:) Łańcuch posprawdzaj czy nie popękane itp. Wszystkiego i tak zimą nie wyeliminujesz:) Na następną na pewno będziesz wiedział co masz poprawićsmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

To forum jest trochę nieuprządkowane. Otworzyłem pierwszy temat i zadałem pytanie, potem czytałem kolejne tematy i rzeczywiści są tam potrzebne informacje ale czy np nie trzeba poluzowywać niektórych pasów, żeby nie były napiete jeszcze przez pół roku? Mam cieńki hamulec - a widzę tam klocki hamulcowe - można je dopasować z jakiegoś samochodub innej maszyny, albo gdzie je kupić? Bedę pytał dalej w miarę zaglądania pod kombajn. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja tu porządku nie pilnuję ale sam zobacz, tematów było kilka a Ty i tak nowy zakładasz, i tak właśnie powstaje ten nieporządek. Pasów nie ruszaj, wariator jazdy wyluzuj aby pas jezdny był jak najluźniejszy i tyle, zakładając że nic nie załączyłeś z maszyny. Klocki można dostać od DF tylko trochę kosztują w porównaniu z samochodowymi ale i te drugie na pewno dopasujesz. Ja radze Ci wziąć wymontować te co masz i udać się do sklepu motoryzacyjnego i dobrać pod względem kształtu samego elementu ciernego, resztę dorobić, np wykorzystując te oryginalne klocki a raczej same blachy. Koszt na pewno dużo niższy a wydaje mi się że jak uczciwie wykonasz to nie będzie różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Dzięki za odpowiedź i muszę się chyba "wyprowadzić" z tego miejsca, bo mnie tu nie chcą (: Tylko gdzie nowicjusz z m770, który chce zadać kilka różnych pytań: np. o kontrolki, o różne tabele, o instrukcje ma się udać? Pozdrawiam i dzięki za tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wyprowadzaj sięsmile.gif A tak a nawiasem pisząc to sam pisałeś że jest bałagan na forum:) Forum jest od tego aby pomagać więc pytaj ale nie licz na to że ktoś nauczy cię naprawy i obsługi kombajnu przez forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Witam i dziękuję za dobre słowo (wsparacia) Zrobię więc tak: najpierw kupie instrukcję, w między czasie posmaruję -to co posmarować wypada (bo co należy - to Wy (pod)powiecie, pomaluję - to co zgnite :( a dopiero potem będe pytał "do żywego" i niech się który od odpowiedzi wymiga! No ale coz z tego planowania, skoro (Akmaly) ja nie wiem jak pas na wariatorze wyluzować. Śmieszne co? Nie - żałosne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Chodziło mi o to że: Masz takie coś jak wariator jazdy potocznie przyśpieszacz czyli przekładnia pasowa sterowana hydraulicznie po przez rozdzielacz ze stanowiska operatora i ten przyśpieszacz należy zwolnić max tak aby kombajn jechał jak najwolniej ( nie chodzi mi o biegi) i wtedy ten pas jezdny będzie najluźniejszy i tyle. Ale nie wiem czy to coś da czy nie tylko profilaktyka żeby nie wyciągną się ten pas bo droga to sprawa jeśli chodzi o pasy. Chociaż może ktoś się wypowie ponieważ kiedyś pisało się że np kombajn bizon powinien być przechowywany ustawiony na podporach tzw kobyłkach a ciśnienie w kolach zwiększone, tak tak właśnie zwiększone aby nie posiekła się opona, ale ja tego nie analizowałem ani nikt z moich znajomych tak nie robi, ja owszem podpieram osie aby nie stał na oponach ale nic poza tym.

Co do twojego kombajniku to poprawiaj co tam widzisz, a jak już poprawisz wszystko to jedź koś i poprawisz w następną zimę resztę czego teraz nie zauważyłeśsmile.gif Oczywiście życzę Ci aby się nic nie popsuło ale jak wiadomo te sprzęty już swoje lata mają i trzeba o nie dbać a uwierz mi że ze swoim zapoznasz się po paru latach bo od razu na pewno wszystkiego nie poprawisz. Ja mam już ten swój 5 lat i zawsze coś tam jest do poprawki, to siłownik się poci, a to przewodzik, pasek, łańcuch, to łożysko ale dzięki temu że posiedzę w zimę to koszę w lecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Wielki ukłon i wielkie dzięki, a po sąsiedzku zapytam jeszcze tylko o kontrolki, bo ciekaw jestem co i przez co jest pilnowane przez czujki, bo z katalogi tego wyczytać nie umiem. Po-zdrówko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie jestem pewien jak jest w M770 ale wydaje mi się ze poza kontrolkami w wskaźnikach od paliwa i wariatora ( tam jest od ładowania, ciśnienia oleju i świateł drogowych) są jeszcze:

- sygnalizująca awarię; - blacha kłosownika otwarta, zapchana sieczkarnia, pasek klinowy wentylatora silnika przerwany, nadmierna temperatura głowicy silnika (czujnik na jednej z głowic) ( są odpowiednie czujniki, wystarczy że na włączonym zapłonie - wciśnięty kluczyk - zdejmiesz blachę z kłosownika - takie coś podobne do wentylatora co domłaca resztki - i powinna się kontrolka razem z sygnałem dźwiękowym - jeśli sygnał się nie załączył a kontrolka świeci popraw to sobie bo to ważna sprawa, uwierz mi że kontrolki nawet nie zauważysz a sygnał zawsze usłyszysz:)

- druga kontrolka od hamulca ręcznego, ta tak jak w samochodzie starej daty nic poza zapaleniem się jak zaciągnięty ręczny

 

Najważniejsze co sprawdź ( zapomniałem wcześniej napisać) to:

- czujnik przy napinaczu paska napędu wentylatora silnika i sprawdź pasek, jeśli jest już wysłużony zmień lub miej ze sobą (podstawa)

- czujnik zbyt wysokiej temperatury silnika, dokładniej głowicy, na jednej z głowic jest czujnik wkręcony, jak otworzysz tą osłonę na 2 zaczepy to zobaczysz że idzie do jednej z głowic kabelek, ściąg końcówkę i na włączonym zapłonie tak jak pisałem wyżej kontrolka czerwona i sygnał)

- czujniki na kłosowniku ( jak wypadnie to niedomłty na pole) i jeśli masz sieczkarnię na tylnej ściance od wew. jest taki czujnik od zapchania się słomy ( jak naciśniesz to tak jak wyżej sygnał i kontrolka - bo jak zapcha np gdy się pas napędu sieczkarni urwie to może ci wytrząsacze połamać i wał korbowy wytrząsaczy rozwalić, czytaj duży koszt)

No i przy kierownicy masz chyba od kierunków tak mi się wydaje i chyba tyle.

Więcej nie pamiętam jak jeszcze jakiejś nie wiesz to zrób fotkę i na priva wysyłaj to ci powiem jak będę wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

No właśnie -Akmaly - tego mi było trzeba! Mam taki paskudny charakter, że jak czegoś nie wiem lub nie umiem - to spać nie mogę. Kombajn mi od kilku dni stoi i dość już mam jego podziwiania (już się nim nacieszyłem i chcę wreszcie do niego wleźć :rolleyes: Taka informacja od Ciebie to cenna rzecz, szczególnie, że mam sobotę i pogoda sie zrobiła i mogę coś przy nim zrobić. Jeszcze raz wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam jesli chodzi o te kontrolki od temperatury i cisnienia oleju to zrub tak jak ja wydaj 150 zl i zamontuj zegar od temp.przy kokpicie z rozdzielaczami bedziesz widzial jaka jest temp. silnika koszt zegara i czujnika okolo 100 zl a zegar od cisnienia oleju ja kupilem od t25 za 30 zl przewod miedziany mialem morzliwosc dorobienia koncowek jak przewody hamulcowe 2gumowe i jeden dlugi miedziany. akmaly ma racje z tymi czujnikami mi sie przydalo w zniwa ze dzxialaly zapchala mi sie sieczkarnia zatrombil sygnal zatrzymalem sie i zalonczylem sieczkarnie i poszlo tylko ja podgiolem ta blaszke zeby czujnik zadzialal przy majmniejszej ilosci slomy niedaleko mnie kombajn tak zapchali ze ze trzy godziny wydlubywali slome.akmaly mi tez bardzo duzo pomugl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Słuchajcie dobrzy koledzy Dzękuję i zapraszam do tematu Deutz fahr m770, bo (kurcze) sam się skarżyłem , że Forum nieuprządkowane, a sam z w temacie "olejów do silnika" zrobiłem mix. Jak będę pytał o oleje - to tutaj, ale o resztę: w ogólnym temacie Deutz Fahr m770. Dzięki wielki też Robercie. Zapytam tam właśnie o hamulce i dopytam jeszcze o kontrolki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

- czujniki na kłosowniku ( jak wypadnie to niedomłty na pole) i jeśli masz sieczkarnię na tylnej ściance od wew. jest taki czujnik od zapchania się słomy ( jak naciśniesz to tak jak wyżej sygnał i kontrolka - bo jak zapcha np gdy się pas napędu sieczkarni urwie to może ci wytrząsacze połamać i wał korbowy wytrząsaczy rozwalić, czytaj duży koszt)

 

Ja jako ciekawostkę dodam, że zanim zaczęłem żniwa też chciałem sprawdzić czujnik na wytrząsaczach i przy włączonym zapłonie tam go dociskałem i nic się nie działo - nie świeciło, nie trąbiło, myślałem, że jest zepsuty. W żniwa okazało się jednak, że jest jak najbardziej sprawny i działa kiedy potrzeba. :) Więc czujniki to bardzo ważna sprawa, tak jak kolega wyżej napisał, kontrolki nie zauważysz, a sygnał jak trąbi to od razu coś jest nie tak i jest szybka reakcja operatora.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

ja jeszcze muszę sobie jakiś brzęczek dorobić do zaciągniętego ręcznego albo może jakieś ramie z młotkiem gumowym bo czasami mi się zdarzy że pojadę kawałek na ręcznym aż coś poczuję to dopiero spuszczę ręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

a propos tego spuszczania ;) ja w ciągniku mam kontrolkę od ręcznego. Niby swieci ale ... tak jak mówicie - ledwo co nowe tarcze latem założyłem to już tyle razy "pociągnołem" na zaciągniętym , że pół dnia na siebie przeklinałem. Ten młotek gumowy i w łeb - to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj