Polecane posty

pavlo1706    14

Witam

Chcę kupić nową prasę. Zastanawiam się nad Claasem Variantem 365RC HD i Lely Welger RP445. Cena Claasa bez opuszczanej podłogi jest niewiele niższa od Lely z opuszczaną podłogą. Zależy mi na jak największej gęstości beli. Prasa będzie współpracować z ciągnikiem 130km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

polecał bym Lely Welger.prasa droga ale zasługuje na tą kasę.jest na pierwszym miejscu wśród pras.a może feraboli extreme 280?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

heh z ta feraboli to ciekawie kolego wyskoczyles, jezli chodzi o zageszczenie beli to nie ma sie nad czym zastanawiac tylko brac lely, claas jest troche slabszy pod tym wzgledem ale jest, na dzien dzisiejszy lely jest niekwestionowanym liderem. no zobaczymy teraz jeszcze co pokaze jd serii900. sam mam kuhna i zaluje ze nie wzialem lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

tylko ze lely ma jedna mała wade jak dla mnie prasa dobra dobry zgniot bdb wyposazona i wogole ladnie pracuje itp ale nie ma nawet w opcji czujnikow pokazywania napełnienia komory prawo-lewo... sam stoje przed wyborem prasy nowej zmiennokomorowej i juz zglupialem zaczynam sie zastanawiac teraz nad mchale, fajnym i przydatnym rozwiazaniem jest tez mozliwosc ustawienia zbicia rdzenia beli, moze ktos sie oreintuje jakie prasy tak maja bo napewno nowa seria fendta fergusona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

w feraboli jest ten system ustawienia zbicia rdzeni.i jest najtańsza z wszystkich zmienno komorowych pras zagranicznych.

 

 

kolego"sławny"dlaczego uważasz ze wyszkoczyłem z prasą feraboli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

poniewaz feraboli to jednak zupelnie inna polka niz claas i lely sama cena to sugeruje, mozliwosc regulacji rdzenia ma duzo pras kuhn na pewno ma choc moja nie posiada tego na wyposazeniu, claas chyba tez ma miekki rdzen, najlpeiej posciagac katalogi pdf a tam 95% informacjii jest zawartych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

witam . sam posiadam taki model claasa i moge ją jak najbardziej polecić . ta prasa ma mieki rdzeń (mały duży) i nie wydaje mi sie aby ona ustępowała pod względem zbicia beli lely . jak tu juz ktoś wspomniał lely ma tą jedną duża wade ze niepokazuje dobicia poszczególnych stron a póżniej belki są strasznie nie równe a potem sie wywalają w stogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ustawianie miękkiego rdzenia to podstawa przy prasowaniu słomy. W Claasie to standard, a zupełnie nie wiem po co to opuszczanie podłogi. W przypadku kiedy na podbieraku są wałki wstępnie zgniatające materiał mozża jedynie zadusić ciągnik niż prasę. Wtedy wystarczy opuścić noże i po sprawie.

Czy miał ktoś przypadek w Lely, że przy suchej, krótkiej słomie zapycha się prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ustawianie miękkiego rdzenia to podstawa przy prasowaniu słomy.

 

Do czego potrzebny jest miękki rdzeń przy prasowaniu słomy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ustawianie miękkiego rdzenia to podstawa przy prasowaniu słomy. W Claasie to standard, a zupełnie nie wiem po co to opuszczanie podłogi. W przypadku kiedy na podbieraku są wałki wstępnie zgniatające materiał mozża jedynie zadusić ciągnik niż prasę. Wtedy wystarczy opuścić noże i po sprawie.

Czy miał ktoś przypadek w Lely, że przy suchej, krótkiej słomie zapycha się prasa?

 

 

Uchylna podłoga to przydatna rzecz. Miałem w tym roku na testach pasówke z Case i jak sie zapchała to nie było opcji żeby ciągnik zgasł. Z pasów dym szedł a ciągnik wałkiem kręcił.

 

 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

W Claasie bęlę obraca rotor i nie ma niebezpieczeństwa aby z pasów szedł dym. Jeśli staje rotor to napęd pasów jest rozłączony. W Lely rotor jeśli się nie mylę nie dotyka nawet beli, dlatego potrzebna jest ta opuszczana podłoga.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem claas bedzie lepszy zageszczal bele dzieki wskaznikom wypelnienia komory i regulacji stopnia zbicia opuszczana podloga w lely niby dobre ale jak bedzie pracowac tak prasa na granicy zapchania to jak te bele beda wygladac pewnie jak po sipmie przeciez jak chce ktos udroznic prase to raczej wywala material na zewnatrz jak w clasie w lely cala kopa idzie do srodka i jak ta bela wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

słomę to możesz wywalić jak Ci się prasa zapcha, ale sianokiszonka to już poważniejsza impreza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

a słyszałem gdzieś, że w prasach Claas HD łatwiej jest zadusić ciągnik niż zapchać rotor :blink:

ale nie wiem czy to prawda

Edytowano przez pavlo1706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

Prasa rolująca McHale F540c to ulepszona wersja prasy zwijającej McHale F540 którą wyposażono w składający się z 15 noży zespół docinający. Podobnie jak w pozostałych prasach McHale z serii F5 model F540c standardowo wyposażony został w: system drop-floor (opuszczania podłogi), który umożliwia usunięcie zacięcia maszyny, wzmocnione dwurzędowe łożyska 50 mm w najbardziej obciążonych punktach komory [...]

naprawde godne polecenia cena około 100 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Jak jest skonstruowany rotor w najnowszysch "wariantach" skoro dotyka beli a jednocześnie nie powoduje uszkodzeń siatki ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Normalnie, zagłębia się jakieś 1-2cm w belę i nią obraca. A po owinięciu siatką widać na beli tylko małe ząbki na ostatnim fragmencie przy wyrzucaniu.

Masz tu animacją

Starsze działały identycznie.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Dzięki. Animacje widziałem już nie raz. A pytanie zadałem, ponieważ zbyt ogólnie napisano na stronie internetowej Claasa na ten temat.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

a słyszałem gdzieś, że w prasach Claas HD łatwiej jest zadusić ciągnik niż zapchać rotor :blink:

ale nie wiem czy to prawda

kolego tak samo jest w prasach bez hd to oznaczenie nie ma nic do tego szczerze mowiac bo to oznaczenie mocniejszego przeniesienia napedu, i nie tylko w prasach claas ale i u wielu innych marek jest tak ze duzo latwiej zdusic ciagnik niz zapchac rotor, mowa tu o jezdzie w rownym pokosie a nie wpierdzielaniu sie w gore slomy 15 km/h , wiecej jak polowa takich przypadkow konczy sie zapchaniem prasy(kuhn), ale za to jaka frajda:D

takze kolego blalgam nie baw sie w gluchy telefon i nie powtarzaj pustych frazesow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Chce kupic lely 445. Pytanie do posiadaczy czy te starsze lely 445 do 2013 r naprawdę mają takie wadliwe lozyska? Która prasę używana polecacie z lat 2010-2013 lely 445 czy mchale v660?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj