pronarek

żarówki migające na przemian

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek    2

Witam

Potrzebuję jakieś urządzenie dzięki któremu będę mógł podłączyć dwie żarówki które będą mrugały na przemian z dosyć dużą częstotliwością tylko nie wiem czy coś takiego da się w ogóle wykonać jakimś prostym sposobem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na Allegro są przerywacze do kierunkowskazów diodowych z regulacją częstotliwości mrugania.

Do czego to ma być i na ile Volt są żarówki?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A bo chciałem sobie zrobić taki bajer przy pługu i na końcach dać takie mrugające naprzemian zółte lampki coś jakby mini koguty stroboskopowe

żaróweczki są na 12V co do mocy nie jestem jeszcze zdecydowany ale napewno nie będą za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ostatnio tak myślałem jak mają niektóre ciężarówki zrobione, że jak włączy kierunek to zaczyna mrugać obrysówka i doszedłem że przekaźnik tam siedzi, jak zaświeca się kierunek to rozłącza obwód obrysówki i tak na zmianę w efekcie świeci zawsze jedno z tych dwóch. O takie coś Ci chodzi? czy chcesz by oba się jednocześnie zaświecały i gasły? to wtedy jak kolega pisze wystarczy przerywacz

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

tak chodzi mi o coś takiego ze raz jedno raz drugie i ma to dosyć szybko mrugać bo wtedy jest fajny efekt. U mnie w mieście autobusy coś takiego mają ze jeden migacz mają pod tylną szyba a drugi nad i one właśnie swiecą na zaminę ze raz dolny a raz górny tylko ze u nich jest trochę mała częstotliwość ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można ale by to trzeba na jakąś płytkę wrzucić. Przerywacz i przekaźnik chyba łatwiej będzie podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ostatnio tak myślałem jak mają niektóre ciężarówki zrobione, że jak włączy kierunek to zaczyna mrugać obrysówka i doszedłem że przekaźnik tam siedzi, jak zaświeca się kierunek to rozłącza obwód obrysówki i tak na zmianę w efekcie świeci zawsze jedno z tych dwóch.

Jeśli chodzi ciężarówki i mrugającą obrysówkę na przemian z kierunkowskazem to nie ma tam przekaźnika,

tylko masa obrysówki jest podłączona do przewodu zasilającego kierunkowskaz.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Można ale by to trzeba na jakąś płytkę wrzucić. Przerywacz i przekaźnik chyba łatwiej będzie podłączyć.

 

 

a mógłbyś rozwinąć jak miałbym to podłączyć bo np mam przerywacz powiedzmy w 60-tce i on jest poprostu na jednym kablu i moge podłaczyc pod niego żarówki ale one będą mrugały jednocześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ostatnio tak myślałem jak mają niektóre ciężarówki zrobione, że jak włączy kierunek to zaczyna mrugać obrysówka i doszedłem że przekaźnik tam siedzi, jak zaświeca się kierunek to rozłącza obwód obrysówki i tak na zmianę w efekcie świeci zawsze jedno z tych dwóch. O takie coś Ci chodzi? czy chcesz by oba się jednocześnie zaświecały i gasły? to wtedy jak kolega pisze wystarczy przerywacz

 

Witam. Kolego mylisz się co do tego podłączenia bo sam mam tak zrobione w przyczepce samochodowej a podłączenie jest bardzo proste. Działa to na zasadzie różnicy "mocy żarówek" (muszą mieć różną moc) a mianowicie przewód masowy obrysówki podłączasz z zasilaniem żarówki kierunkowskazu wówczas gdy świecą światła obrysowe masa pobierana jest przez zarówke kierunku a gdy włączysz kierunkowskaz spotykają się 2 plusy i obrys gaśnie akierunek świeci i tak cyklicznie. Ciekawostką jest to że jak nie włączysz postojówek (obrysówek) to gdy włączysz kierunkowskaz to w tym samym momencie zaświecają się obie lampki, dlatego nie wychodząc z samochodu mogę sprawdzić czy świecą mi światła z tyłu przyczepki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Możliwe, nigdzie tak nie mam więc nie wiem. Elektryką też za bardzo sie nie interesuje tak dogłębnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Układ który podałem, na tych parametrach pracował na napięciu 12V i z diodami LED naprzemiennie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no tak ale jak zamiast diody dam żarówkę 5W to podejrzewam ze ten ukłąd tego nie wytrzyma ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz 2 ręce(ale nie dwie lewe ;) ) to możesz spróbować zrobić to na tranzystorach, kondensatorach i rezystorach. Da się prościej, ale fajnie samemu coś zbudować za niewielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no mam nawet lutownice i robiłem sobie w samochodzie we wnętrzu oświetlenie na diodach ale chodzi o to ze nie mam aktualnie czasu się w to bawić i najchętniej kupiłbym gotowy moduł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Miałeś podane w drugiej wypowiedzi że możesz to zrobić na przerywaczu to czego jeszcze chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

to powiedz mi jak mam podłączyć ten przerywacz zeby żarówki mrugały na przemian raz jedna raz druga a nie obydwie jednocześnie patrzyłem na allegro i nic takiego nie znalazłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Do każdego przerywacza typu :http://allegro.pl/regulowany-przerywacz-kierunkowskazow-led-60w-12v-i1921781038.html założyć dodatkowo przekaźnik : http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-12v-30-40a-warszawa-kurier-i1888406228.html i problem rozwiązany, lub 2 sposób napisać do producenta co podałem w linku (uważam że sam je wykonuje) i wyprowadzi styk z przekaźnika lub zamontuje inny przekaźnik aby otrzymać zadowalający wynik.

 

Ale uważam że ten przerywacz to rozbudowany układ : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4aa3b8c229705e6.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak podłączenie przerywacza jest dla ciebie za trudne to zainwestuj 60zł w lampy stroboskopowe LED.

Jest w nich programator będziesz mógł regulować ja ci się podoba,będą migać razem osobno jak tylko dusza zapragnie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj