Seweryn

Jaki polecacie nowy ciągnik o mocy od 100 do 130 KM?

Polecane posty

Seweryn    0

Osobiście najbardziej odpowiada mi Zetor Forterra 11741 (cena i przyzwyczajenie do marki :) ). Tylko może poczekać, aż będzie z zetorowskim silnikiem? A Wy co polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seweryn    0

A może jakieś uzasadnienie dlaczego NH lub JD? Bo w jednym na pewno przewyższają Zetora - cena :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Nie mam nic do NH ale i Jd jest dobry moim zdaniem a jeszcze lepiej byloby jak kupilbys Valtre lub Fenda


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak tylko ile ta N121 kosztuje??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

NH, bo ceny są dość dobre i zależne jest jak daleko masz serwis. JD także dobra maszyna. W sumie 100-130 KM to duży wybór i różne serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
A class? Dobra firma a cena niezbyt wysoka.

to jedź do krobanka:-D u nas we wiosce ma jeden aresa i brał od korbanika tak go oskubali że szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Claas jest cenowo to samo co JD

 

130 km to niezłą cene ma silver 130 będzie niewiele droższy od zetora 11741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie samymi korbankami człowiek żyje :). Inni też sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
z tym ze silver to praktycznie golasek a w zetorze masz ehr i lepsza skrzynie...

Zależ czego się szuka jak dla mnie to ehr nie jest aż tak konieczny ale można kupić ze skrzynią 72/72 i rewersem elektrohydraulicznym , ehr silvera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seweryn    0

Zgadzam się że wybór jest duży, ale cena Zetora (170 tys. zł brutto - promocja jeszcze trwa) w stosunku do wyposażenia jest korzystna. A jak cena innych? Valtra? Odjęło mowę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

dzisiaj woziłem sobie obornik a na sąsiedniej działce śmigał kumpel silverem 130 z kosem 3 m i jak jechałem równo z nim na 2 połowe pola to 4 szosowa w 360 i 1800 obr ziemia jak przy miedzy jechał do leciała aż na moje pole :cool: i dymka wcale w same nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Same silver 130 bardzo bobry ciagnik pa podzespołach Deutza i ZF


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A może z używanych coś polecicie tak do 50.000zł mam niewielkie gospodarstwo maszyny typu pług obrotowy agregat ścierniskowy czy uprawowo-siewny wymagają większych ciągników i mój biedny MTZcik 82 nie daje rady.

Tylko przeważnie ciągniki używane są u kresu a szczególnie te duże wyprodukowane po 1990 roku ( im nowszy tym bardziej zużyty), Jakie marki modele z używanych można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja radzilbym cos zachodniego typu Mf Fendt a nawet Renault poniewaz jest czesciopwo nad podzespolach Fendt a polskie ciagniki tez nie sa zle ale odstaja od zachodnich np pod wzgledem wyposazenia kabin skrzyni biegow itd


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

kup Zetora najlepiej z importu bo sa lepiej wyposażone


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Zetor ma za malo przelozen 3 lub 4 to definytywnie za malo do agregatu uprawowo siewnego lub podorywkowego ale to jest tylko mije zdanie


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Same silver 130 bardzo bobry ciagnik pa podzespołach Deutza i ZF

Właśnie, że same silver nie jest na podzespołach Deutza i ZF bo to 100% włoszczyzna ale Same Iron to już tak pomijając modele 175s i 200s które mają włoskie skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
A może z używanych coś polecicie tak do 50.000zł mam niewielkie gospodarstwo maszyny typu pług obrotowy agregat ścierniskowy czy uprawowo-siewny wymagają większych ciągników i mój biedny MTZcik 82 nie daje rady.

Tylko przeważnie ciągniki używane są u kresu a szczególnie te duże wyprodukowane po 1990 roku ( im nowszy tym bardziej zużyty), Jakie marki modele z używanych można kupić?

A może 1224 lub coś podobnego. Chyba że masz dość nieustannego wajhowania. Alternatywą jest JD 6400. Widziałem go w pracy i aż mnie dziwko hapło jak mykał z gruberem, phx6 i agregatem uprawowo siewnym.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19
Same silver 130 bardzo bobry ciagnik pa podzespołach Deutza i ZF

Właśnie, że same silver nie jest na podzespołach Deutza i ZF bo to 100% włoszczyzna ale Same Iron to już tak pomijając modele 175s i 200s które mają włoskie skrzynie.

A co masz atka bryke? jezdziłes? widziałes ? czy może tylko słyszałes? a wiesz ze koncern SDF robi tak sami jak CNH?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj