Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnikld

Park Maszynowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnikld    0

Witam.Jestem tutaj nowy chciałbym aby ktoś mi doradził jaki sprzęt mógłbym kupić na 13 ha warzyw w tym 10 ziemniaków ,reszta kapusta chodzi mi tutaj o ciagnik do 110km i do 150 tys zł i osprzęt do niego razem z cenami z góry dziękuje! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej coś z przodkiem bo za 150tys to dobrą maszyne sie kupi

to jak ursusa to może lepiej 4512 dołożc troche i miec napęd

a może jakiegoś BELARUSA ale słyszałem że sie z d*py leje ale nie wiem czy to prawda nowy BELARUS to za 85tys sie kupi+maszyny to sie zmiescisz w tej kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zetor zrobi to samo co rusek tylko ze kupując zetora zabraknie kasy na maszyny. Lepiej ruska.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie miałem tera pisac o proxie ale czy 90 może mniejszą ???

Gdzieś czytałem na forum o ciągnikach i koleś kupił na 20ha belarusa 105km czy cos takiego i tera żałuje bo za mocny nie ma co robic w polu i dużo pali

wienc też odradzam ciągnika o mocy 110km na 13ha polecam zetora 7245 bo słyszałem że proxima lipna ale nie nie sugeruje po prostu to gdzies czytałem jak znajde to podam link ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Te 110 koni to zaszalałeś :)

Moim zdaniem na ten areał optymalny byłby jakiś ciągnik o mocy 70-80 koni z 2 kompletami opon - szerszymi do orki , uprawy i węższymi do prac w międzyrzędziach. Za podaną kwotę to możemy poszaleć :

1 - może jakiś Ursus 5524

2 - Zetor Proxima Power 80

3- Deutz Fahr Agrofarm 410 lub odpowiednik

4 - New Holland T4.75 lub T5030 lub jego następca

Na twoim miejscu poczekałbym na nowego T5 i się na niego zdecydował :)

Edytowano przez CaptOOrniC

Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaproponował bym kubota m6040.ale cana to ok 147tyś brutto.to odpada

Tak kubota nic o tym nie wiem ale koleś gdzieś jakis pisał że po co kupywac kioti albo kubota nowa marka a jak za 5 lat sie popsuje częnsci nie bendzie to co złąm???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

zapewniam cię jak pracujesz jak człowiek to się nie zepsuje.i nie porównuj kuboty do kioti

 

Zajeć na zachód zobaczysz ile tam tego jeździ

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapewniam cię jak pracujesz jak człowiek to się nie zepsuje.i nie porównuj kuboty do kioti

 

Zajeć na zachód zobaczysz ile tam tego jeździ

ej a ja napisałem że to wyczytałem że tak pisało a jak nie bendzie puzniej czensci to co dorobisz ze z platiku???

 

a może nowego ursusa np. takiego http://allegro.pl/ciagnik-ursus-6824-nowy-klima-zaczep-automatyczny-i1922572656.html albo takiego http://allegro.pl/ursus-6824-92km-nowy-promocja-i1928609106.html dobra moc a kasy ci starczy a nowe to nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

ja bym proponował nie brać maszyn na ilość bo za tą kase wyjdzie więcej sprzętu tylko na jakość.sam się przekonałem na sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikld    0

Zapomniałem dodać ,że tylko 5 ha mam koło domu i to ziemniaki reszta 10 km odemnie :( i do tego pod górke. A jakie byście polecili maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor 7745 albo 7245 pług 3 obotowy agregat uprwowo siewny zwykły agregat uprawoy przyczepy masz???? nie wiem co jeszcze tobie potżebne sadzarke masz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikld    0

Mam tak:

2 przyczepy 3,5 t

1 przyczepe 4,5t i 1 6t

kołowke

sadzarke do kapusty nowa

sadzarke do ziemniaków nową

c 360

talerzówke 1,8m

redełka nowe

pług 2 skibowy 40 i 3 skibowy 35

agregat 2,5m nowy

kombajn anna

brony

wały

opryskiwacz nowy

rozsiewacz do nawozów

opryskiwacz na śmietke z wężami

i samochody do dowozu warzyw

chciałbym więc kupić nowy ciągnik i osprzęt to znaczy agregat na większy pług i talerzówke czyli to co potrzebuje do uprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak człowiek chce o takiej mocy to znaczy że coś go do tego skłoniło. Przy warzywach zrobi sobie szybko na czas zdąży zawsze. Fakt może to trochę za dużo i lepiej było by coś koło 90 km do tego pług 3 z wałem, talerzówka jakaś ciągana i jeszcze zostanie Ci na dobry agregat.

 

A ciągnik ma być używka ?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikld    0

Ciągnik ma być nowy a jakie wymiary maszyn do ciągnika 90-110km.I nie chce jakiegoś nie wiem naszpikowanego elektroniką poprostu,żeby mi się dobrze pracowało i był mało awaryjny

,

funkmaster1993 mój wujek na 8ha ma zetora 80km i masseya 130km.Fergusona kupił używke byście pomyśleli,że to jakiś głupiec ale on ma 7ha kapusty wszelakiego rodzaju oraz na 1 ha folie oraz koper...Ma większy z tego zysk jak wy z bydła i 60ha.A wracając fakt ze zetor stoi prawie cały rok ale jak popada deszcz to pierwszy w pole wjeżdza i się nie martwi i to czy wyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj