zimnyLECH

[MF 255] Stacyjka z grzaniem świec

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zimnyLECH    5

Jak włącza się podgrzewanie świecy płomieniowej w MF 255,bezpośrednio stacyjką czy jest jakiś sterownik?

Pytam bo chciał bym przenieś takie rozwiązanie do mojego C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Świeca płomieniowa jest podłączona bezpośrednio pod stacyjkę (taki czarny gruby kabel), a włącza sie tak; są trzy pozycje dajmy na to 0,1,2. 0 to jest po prostu nic, 1 to sie kontrolki świecą, 2 to jest rozrusznik i pomiędzy 1 a 2 jest taki opór wtedy sie świeca grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Czyli nawet przy ciepłym silniku świeca nawet na moment jest załanczana,czy tak?

i tak i nie ,napięcie jest podawane do świecy ,ale paliwo z niej nie wydostaje się (jeśli jest sprawna ),ze świecy wypływa paliwo jeśli świeca osiągnie wymaganą temperaturę ,a jeśli od razu przekręcisz kluczyk z pozycji jeden na dwa to tak jak byś jej nie używał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Sprawdź czy na czarnym przewodzie który idzie do świecy jest prąd. Jeżeli nie ma to trzeba sprawdzić przewód, jak jest w porządku to pozostaje tylko stacyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Sprawdzic tu przy stacyjce cze jest prąd czy wziąść na grzanie niby i zciagnac wsuwke że swiecy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

1. Jeśli sprawdzisz przy świecy że jest napięcie a nie grzeje to sprawdź świecę. Jeśli kupiłeś coś za 12 zł to często się zdarza że nowa nie działa. Podepnij do akumulatora tak żebyś mógł sprawnie rozłączyć i podaj napięcie do 6-8 sekund i zobacz czy spirala się rozgrzewa do czerwoności. Uwaga na poparzenia...

2. Jeśli nie ma napięcia na przewodzie przy świecy to sprawdź na wyjściu ze stacyjki. Jeśli będzie tam napięcie to znaczy że uszkodzony przewód od stacyjki do świecy. Jeśli napięcia nie ma na wyjściu ze stacyjki no to stacyjka. Bywa w nich że z powodu wypracowania na którymś położeniu kluczyka coś nie działa a na pozostałych położeniach jest to co powino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

ok dzieki jesli kupywac swieca plomieniowa lub stacyjke to z jakiej firmy brac? swiece kupilem kiedys za 16zl w sklepie z czesciami do ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

czy moge puscic kabel od akumulatora z wsuwka na swiece tak na 30sek i zobaczyc czy grzeje swieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Swiece plomieniowo i stacyjke to z jakiej firmy najlepiej kupic zeby byla dobra i jakis czas dzialala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj