menos

Najlepszy wybór ciągnika 60-70km

Polecane posty

menos    7

Witam mam problem stoję przed wyborem ciągnika ma być do wszystkiego czyli będzie miał takie zadania: opryskiwacz 600l

rozsiewacz 700l

siewnik 3m(na redlicach talerzowych masa samego 660kg+ziarno)

Transport i wiele innych prac

Głównym ciągnikiem w gospodarstwie jest proxima 8441 i szukam dla niej pomocnika z tego co się rozglądałem upatrzyłem sobie 3 marki:MF 3625

DF Agroplus 310

Claas Elios 210

i tu zaczął się problem który z nich będzie dobrym wyborem musi być oszczędny i mało awaryjny i w co warto wyposażyć taki ciągnik na pewno rewers elektrohydrauliczny musi być czekam na opinie i propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Skoro nie podałeś ceny o może fendt 207 vario oszczędny mało awaryjny godny polecenia a jeżeli tylko z tych trzech to claas elios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel0792    0

popieram klegę wyżej może fendt.. zależy o funduszy;D

albo ten claas elios.. Jestem ciekaw jak on się sprawuje bo dużo o nim nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

moim zdaniem fendta to nie bedzie chciał 300 tys za 70km nawet u korbasów mówią ze bez sensu ... ja bym wzioł DF dużo nie pala cena przystępna do transportu sie nadaje wygodny oszczędny zwrotny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

a nie myślałeś o innych markach?np kubota m6040.cena nawet przystępna.ja polecam tą maszyne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie DF. Wypada on najlepiej w spalaniu. Mały, zwinny, zwrotny pomocnik. DF 320 jak i bliźniaczy Same Dorado są naprewde ekonomicznymi maszynkami. Jeśli posiadasz prenumerate TAP to w numerze 3\2011 jest test owych maszyn. Co do Fendta hmmmmmmm... 1 Fendt = prawdopodobnie 2 DF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlolo921    0

zastanów się nad kubotą m6040 jest to mały zwinny traktor godny uwagi,mało pali i do takich prac co napisałeś był by idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

byłem dziś oglądać MF 3625 cena 40tys brutto pojeździłem trochę po placu ciągnik był na zwykłym rewersie pan przedstawiciel mówił ze szkoda zakładać rewers el bo niby im mniej w takim ciągniku będzie dodatków to silnik nie będzie obciążony nawet mówił żeby nie brać biegów pod obciążeniem ze mało co daje wrażenia ogólne ok kabina duża podobno ciągnik bardzo oszczędny.Zacząłem z nim rozmawiać na temat Eliosa to mówił ze cały tył eliosa to to samo co mf ze też dobry ciągnik tylko ze będzie więcej palił bo ma silnik 4cyl iveco. A co powiecie na temat df słyszałem ze silnik strasznie mułowaty i czy nie będzie bardziej awaryjny od mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Kolego rewers elektro hydrauliczny to jest coś ja nie wyobrażam sobie bez niego pracy. Jeżeli chodzi o półbiegi to konieczność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ciekawe czemu mnie namawiał na zwykły rewers i skrzynie bez półbiegów nie pracowałem nigdy z rewersem el i półbiegami warto zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Heh według mnie to jest najważniejsze szczególnie półbiegi rewers to jak chcesz jak chcesz wciskać sprzęgło to nie ma sprawy a jak nie to bierz i rewers. handlarze tacy są nigdy ci prawdy nie powiedządry.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

PYTANIE;

 

Jaki nowy ciągnik wybrać jako następcę Ursusa C - 360 - NH td5010 czy DF agroplus 310 ???

Który z nich jest mocniejszy i żwawszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

dużo się zmieniło przez ostatni okres trochę czytałem na forum i szukam coś mocniejszego i silnik 4cyl mam takie propozycje MF 5420 ok 170tys

claas axos 320 ok165tys

NH nowa seria T5 155tys

DF agrofarm wychodzi drogo jak się doposaży jak jeździłem oglądać agroplusa to deler wspominał

ciągnik ma chodzić z maszynami co wyżej opisałem i max 200tys brutto ceny ciągników podałem bez negocjacji ciągnik ma być ekonomiczny i mało awaryjny nie wiem co wybrać claasem fajnie się jeździ w MF boje się skrzyni NH bardzo fajny ciągnik z prospektu bo nie można go nigdzie narzazie obejrzeć posiada os super ster a co powiecie o silniku nigdy nie byłem zwolennikiem NH bo szły pogłoski ze awaryjny sprzęt napiszcie co byście wybrali i dlaczego NH i claas kusi mnie cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Te ceny które podałeś to brutto czy netto ? Jaka wersja Axosa C,CL czy CX ? Mi się wydaje że w tym zastawieniu MF ma najlepszą cene do wyposażenia jakie oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

axos CX 320 wszystkie ceny netto w gre wchodzi jeszcze JD 5080R i czy naprawde sa takie paliwozerne te R czy to taki mit ze jd duzo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko, że MF 5420, JD 5R, Agrofarm, Axos, T5 będą wielkości Proximy, nie będzie Ci to przeszkadzać???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

nie moze to być nawet plus bo przy duzym natezeniu prac mozna go tez wykorzystać a wiadmoz ze maszyny rolnicze staja sie coraz większe i w przyszłosci mógłby byc problem z udzwigiem czy z uciągiem

 

 

Oglądałem dziś JD 5080R nawet fajny ciągniczek kabina jest w sam raz ładnie wykonana tylko troche rewers szarpał moze nie mam wprawy ogólnie ciagnik mi pasował cena 175netto ale mysle ze jeszcze mozna utargować trochę tylko nawet sam deler mówił ze JD moze więcej spalic w lekkiej pracy jak sie przekracza te 1800obr a czy axos to jakis odpowiednik R bo muwia ze claas to taki jd z silnikiem perkinsa

Edytowano przez menos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Miałem taki sam dylemat i wybrałem axosa ale przy obecnym kursie euro to najtańszy będzie chyba DF agrofarm 410 GS jakieś 150tys netto ciągnik wart rozważenia i bym go kupił gdyby nie był taki głośny w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

No i pojezdziłem troche po delerach i muszę wybrać między MF5420 a JD5080R ceny i wyposazenie podobne mam oferte na 167tys ktury z nich będzie sie lepiej spisywał czy te perkinsy są naprawde takie oszczedne do delera MF mam 40km a do JD 80 napewno JD ma lepszą kabine i ma rame a który będzie mniej awaryjny bo słyszałem ze w MF psuje się rewers

 

Moze ktoś się wypowiedzieć na temat tych ciągników bo muszę szybko wybrać

Edytowano przez menos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj