Skocz do zawartości
menos

Najlepszy wybór ciągnika 60-70km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
menos    4

Witam mam problem stoję przed wyborem ciągnika ma być do wszystkiego czyli będzie miał takie zadania: opryskiwacz 600l

rozsiewacz 700l

siewnik 3m(na redlicach talerzowych masa samego 660kg+ziarno)

Transport i wiele innych prac

Głównym ciągnikiem w gospodarstwie jest proxima 8441 i szukam dla niej pomocnika z tego co się rozglądałem upatrzyłem sobie 3 marki:MF 3625

DF Agroplus 310

Claas Elios 210

i tu zaczął się problem który z nich będzie dobrym wyborem musi być oszczędny i mało awaryjny i w co warto wyposażyć taki ciągnik na pewno rewers elektrohydrauliczny musi być czekam na opinie i propozycje

andrzej2257    108

Skoro nie podałeś ceny o może fendt 207 vario oszczędny mało awaryjny godny polecenia a jeżeli tylko z tych trzech to claas elios.

Pawel0792    0

popieram klegę wyżej może fendt.. zależy o funduszy;D

albo ten claas elios.. Jestem ciekaw jak on się sprawuje bo dużo o nim nie słyszałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

casejx80    33

moim zdaniem fendta to nie bedzie chciał 300 tys za 70km nawet u korbasów mówią ze bez sensu ... ja bym wzioł DF dużo nie pala cena przystępna do transportu sie nadaje wygodny oszczędny zwrotny :)

Artur96    11

a nie myślałeś o innych markach?np kubota m6040.cena nawet przystępna.ja polecam tą maszyne :)

kalus77    22

Zdecydowanie DF. Wypada on najlepiej w spalaniu. Mały, zwinny, zwrotny pomocnik. DF 320 jak i bliźniaczy Same Dorado są naprewde ekonomicznymi maszynkami. Jeśli posiadasz prenumerate TAP to w numerze 3\2011 jest test owych maszyn. Co do Fendta hmmmmmmm... 1 Fendt = prawdopodobnie 2 DF ;)

djlolo921    0

zastanów się nad kubotą m6040 jest to mały zwinny traktor godny uwagi,mało pali i do takich prac co napisałeś był by idealny

menos    4

byłem dziś oglądać MF 3625 cena 40tys brutto pojeździłem trochę po placu ciągnik był na zwykłym rewersie pan przedstawiciel mówił ze szkoda zakładać rewers el bo niby im mniej w takim ciągniku będzie dodatków to silnik nie będzie obciążony nawet mówił żeby nie brać biegów pod obciążeniem ze mało co daje wrażenia ogólne ok kabina duża podobno ciągnik bardzo oszczędny.Zacząłem z nim rozmawiać na temat Eliosa to mówił ze cały tył eliosa to to samo co mf ze też dobry ciągnik tylko ze będzie więcej palił bo ma silnik 4cyl iveco. A co powiecie na temat df słyszałem ze silnik strasznie mułowaty i czy nie będzie bardziej awaryjny od mf

andrzej2257    108

Kolego rewers elektro hydrauliczny to jest coś ja nie wyobrażam sobie bez niego pracy. Jeżeli chodzi o półbiegi to konieczność!

menos    4

ciekawe czemu mnie namawiał na zwykły rewers i skrzynie bez półbiegów nie pracowałem nigdy z rewersem el i półbiegami warto zainwestować

andrzej2257    108

Heh według mnie to jest najważniejsze szczególnie półbiegi rewers to jak chcesz jak chcesz wciskać sprzęgło to nie ma sprawy a jak nie to bierz i rewers. handlarze tacy są nigdy ci prawdy nie powiedządry.gif.

karol19    7

PYTANIE;

Jaki nowy ciągnik wybrać jako następcę Ursusa C - 360 - NH td5010 czy DF agroplus 310 ???

Który z nich jest mocniejszy i żwawszy?

menos    4

dużo się zmieniło przez ostatni okres trochę czytałem na forum i szukam coś mocniejszego i silnik 4cyl mam takie propozycje MF 5420 ok 170tys

claas axos 320 ok165tys

NH nowa seria T5 155tys

DF agrofarm wychodzi drogo jak się doposaży jak jeździłem oglądać agroplusa to deler wspominał

ciągnik ma chodzić z maszynami co wyżej opisałem i max 200tys brutto ceny ciągników podałem bez negocjacji ciągnik ma być ekonomiczny i mało awaryjny nie wiem co wybrać claasem fajnie się jeździ w MF boje się skrzyni NH bardzo fajny ciągnik z prospektu bo nie można go nigdzie narzazie obejrzeć posiada os super ster a co powiecie o silniku nigdy nie byłem zwolennikiem NH bo szły pogłoski ze awaryjny sprzęt napiszcie co byście wybrali i dlaczego NH i claas kusi mnie cenowo

F1traktors    0

Te ceny które podałeś to brutto czy netto ? Jaka wersja Axosa C,CL czy CX ? Mi się wydaje że w tym zastawieniu MF ma najlepszą cene do wyposażenia jakie oferuje.

menos    4

axos CX 320 wszystkie ceny netto w gre wchodzi jeszcze JD 5080R i czy naprawde sa takie paliwozerne te R czy to taki mit ze jd duzo pali

pioter    44

tylko, że MF 5420, JD 5R, Agrofarm, Axos, T5 będą wielkości Proximy, nie będzie Ci to przeszkadzać???

menos    4

nie moze to być nawet plus bo przy duzym natezeniu prac mozna go tez wykorzystać a wiadmoz ze maszyny rolnicze staja sie coraz większe i w przyszłosci mógłby byc problem z udzwigiem czy z uciągiem

Oglądałem dziś JD 5080R nawet fajny ciągniczek kabina jest w sam raz ładnie wykonana tylko troche rewers szarpał moze nie mam wprawy ogólnie ciagnik mi pasował cena 175netto ale mysle ze jeszcze mozna utargować trochę tylko nawet sam deler mówił ze JD moze więcej spalic w lekkiej pracy jak sie przekracza te 1800obr a czy axos to jakis odpowiednik R bo muwia ze claas to taki jd z silnikiem perkinsa

Edytowano przez menos

bizon1    18

Miałem taki sam dylemat i wybrałem axosa ale przy obecnym kursie euro to najtańszy będzie chyba DF agrofarm 410 GS jakieś 150tys netto ciągnik wart rozważenia i bym go kupił gdyby nie był taki głośny w kabinie

menos    4

No i pojezdziłem troche po delerach i muszę wybrać między MF5420 a JD5080R ceny i wyposazenie podobne mam oferte na 167tys ktury z nich będzie sie lepiej spisywał czy te perkinsy są naprawde takie oszczedne do delera MF mam 40km a do JD 80 napewno JD ma lepszą kabine i ma rame a który będzie mniej awaryjny bo słyszałem ze w MF psuje się rewers

Moze ktoś się wypowiedzieć na temat tych ciągników bo muszę szybko wybrać

Edytowano przez menos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?