Polecane posty

Zbigniew3003    18

Dzwoniłem dzisiaj do Wągrowca i serwisant stwierdził ,że smarowniczki są wykręcone a dziurki zaślepione ponieważ -cytat-ludzie walą smaru ile wlezie a potem zacierają się łożyska i są pretensje.Konkluzja smarować z umiarem(30 godzin pracy).Oczywiście dziurki są tylko trzeba je oczyścić i wkręcić kalamitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

koledzy mam problem z sieczkarnia z wagrowca naped z sinika nowego typu a mianowicie gdy przerzucam wajchą na wolnych obrotach żeby cieła przerzuca mi pasek na bok , próbowałem już podkladać pod koło podkładki żeby sie odsuneło lekko przebiłem koło na osi i troche może lepiej ale nadal pasek staje bokiem , miał ktoś taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

dałem 3 i nic dałem 4 i tez nic . ale problem rozwiązany przekręciłem tą rolke pierwsza od lewej i narazie trybi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

u mnie czujnik podpiełem pod czujnik ciśnienia oleju , który jest połączony z oryginalnym sygnałem , zaoszczędziłem kabla żeby ciągnąć aż do kabiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Panowie, a macie może jakiś pomysł zmodernizowana sieczkarni żeby lepiej "cięła" ? Mam nowe noże, te, które były dobre, a wymagały tylko naostrzenia, naostrzyłem, ale czy macie jakieś rady żeby lepiej tą słomę mieliła jak w claasach - po sieczkarni, po claasie słoma jest w pył w rozdrobniona, króciutkie słomki po kila cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOROLMA    1

Witam.

Trzeba kupić rozdrabniacz słomy który ma 48 noży stałych i 49 ruchomych i który ma regulowana kierownicę wiatru prod. Września lub Wągrowiec. Posiadamy takie sieczkarnie słomy do Bizona Z-056 Super/Z-058 Rekord/Z-050/Z-040/BSZ110.. Resztę info pod numerem 695 735 429 . Dowozimy towar na terenie całego kraju. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Najlepsze rozwiązanie problemu to " Kup sobie u nas nowe i lepsze" :D

To jaką masz sieczkarnię w Bizonie? Stałe noże też ostrzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ja mam rocznią sieczkarnie z  wągrowca i tnie na pył słomy nie zobaczysz tylko "trociny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja mam zamontowany rozdrabniacz w swoim Rekordzie prod.Kieleckiej i nie narzekam ale być może innej produkcji są lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

mam pytanie bo sieczkarnie z wągrowca mają dwa rodzaje napędu. Jeden z odrzutnika słomy drugi z koła zamachowego silnika. Czy to robi jakąś różnicę? Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Z koła zamachowego jeżeli wychodzi napęd to ludzie mówią że silnik ma lżej niż z odrzutnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

przeczytałem ten temat i tez parę osób wcześniej tak pisało. A jaką najbardziej byście polecali? Węgrowiec? One chyba są najdroższe. Nad jaką firmą jeszcze warto się zastanowić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wągrowiec kolego nie Węgrowiec.W obecnej chwili nie ma dużej różnicy cenowej między firmami produkującymi sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edekqwe    1

wagrowiec najlepszy. mam dwa lata , naped z silnika i tnie na proch, z silnika ma wieksze obroty i tylko gwizd za kombajnem, a obsluga na tzw."wajche" proste i swietne z odrzytnika gozej obciazone pasy chocby mlocarni i latwiej zapchnac mlocarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Z tym zapchaniem młocarni to się nie zgodzę.Ja mam taką standardową już 5 lat i nie zapchałem jej ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson    0

Witam ,wszystkich . mam pytanie , kupiłem sieczkarnie z wągrowca załączaną na elektromagnes i mam taki problem że po zwiększeniu obrotów koło napędowe dostało bicia , a na początku na małych nic się nie działo. po odkręcenie okazało się że prawdopodobnie się przesuneło na otworach , gdyż na krawędziach otworów były odbite gwinty ze śrub , pytanie dlaczego ? za słabo dokręcone czy paski za bardzo napiete ? a czy może koło było skrzywione już wcześniej i dlatego sie tak stało ? tylko że na początku było niby dobrze , dodam że jeszcze nic nie cieła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srbuczek    1

Panowie kupię używaną sieczkarnie do Z056, najlepiej niebieska, jak coś wiecie to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj