Polecane posty

Rolnik2517    387

nie w sklepie rolniczym dzwonili do Wągrowca i napewno nie oszukają mnie

a cena  dobra czy za wysoka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

bardzo dobra za ta cene chcial mi sprzedać niby oryginal ale producent kowalski. tylko ja mam taka na stałe bez opuszczania i na klowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

zobaczę czy na sto procent węgrowiec

tochę skręcania będzie a trzeba jakieś dziury w kombajnie wiercić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrafal15    0

Witam! Wiem że może trochę nie w temacie ale poszukuję przystawki napędowej do John Deera 970 tego kola pasowego które napędza sieczkarnie, i jak jeszcze ta sieczkarnia działa, w john deere 970 jest elektromagnes na jakiej zasadzie to działa? Jezeli ktoś coś wie a jak macie jakiś link do zasady działania tej sieczkarni to byłbym wdzięczny Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

bedziesz musial wyciąć blache na wysokosci kola silnika aby pasy weszly i w moim przypadku wyciac caly tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

koledzy sieczkarnia z Wągrowca (dzwoniłem tydzień temu do MMIUR) opuszczana, napęd z odrzutnika-4700 brutto ale pan stwierdził że przed żniwami już nie osiągalne- napęd z silnika nie odpinana rozłączana na wolne koło 5200brutto, napęd z silnika rozłączana elektrycznie-5700brutto.Rozłączana sprzęgłem kłowym jest sieczkarnia Kowalski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Rolnik2517 nie słyszałem o sieczkarni z napędem z silnika a odpinanej ręcznie,gdzie to zamawiałeś ,jeśli możesz podaj namiar na firmę


kłowe to na tzw.przetyczki a wolne koło to są 2 koła jedno załączone na stałe a drugie obraca się luźno a pasek  przerzuca się wajchą-informacja od pana z MMIUR Wągrowiec- sprawdź na ich stronie


a jeszcze jedno przy wolnym kole nie gasi się silnika


tomrolnik a na tabliczce znamionowej co masz napisane, jaki producent ? i skąd ją masz tzn dostawca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

mi wlasnie przywiezli taka ze musze przezucic wajche zeby zalaczyc
tabliczka i ksiazka wagrowiec a gosc byl chyba z lubicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

a sorry pisałeś wcześniej że 5200 z przywozem ale jak daleko wiózł ja jestem z dolnośląskiego to Lubicz trochę daleko ale za numer byłbym wdzięczny-kto pyta nie błądzi


jak go namierzyłeś przez internet to może znajdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

mniej więcej liczyl sobie tak ze 100 km -100zl 150km-150zl itd .tej miejscowości nie jestem pewien ale jak odszukam papiery to udostępnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Rolnik2517 nie słyszałem o sieczkarni z napędem z silnika a odpinanej ręcznie,gdzie to zamawiałeś ,jeśli możesz podaj namiar na firmę

kłowe to na tzw.przetyczki a wolne koło to są 2 koła jedno załączone na stałe a drugie obraca się luźno a pasek  przerzuca się wajchą-informacja od pana z MMIUR Wągrowiec- sprawdź na ich stronie

a jeszcze jedno przy wolnym kole nie gasi się silnika

tomrolnik a na tabliczce znamionowej co masz napisane, jaki producent ? i skąd ją masz tzn dostawca

 

zamawiałem w sklepie rolniczym i dzwonili do Wągrowca miała być w piątek ale nie ma i prawdopodobnie w czwartek w tym tygodniu ma być już się doczekać nie mogę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Do niego dzwoniłem już wcześniej chciał 5000zł ale ponieważ jestem VAT-owcem i chciałem fakurę do tej ceny doliczył jeszcze 500zł i za transport 300zł- czyli  5800zł trochę dziwne z tymi cenami                                                                                                                                                                                                                         Rolnik2517-na pewno była zwykła-odpinana ale z napędem z silnika a możesz podać co to za slep rolniczy            


Ja byłem dzisiaj w grene dzwonili przy mnie do Wągrowca i odpowiedzieli, że już nie mają a następne we wrześniu ja już nic nie kumam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

teraz przed sezonem ciężko dostac jak widac u producenta to marzenie na teraz jedynie gdzieś u pośrednika wyhaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Do niego dzwoniłem już wcześniej chciał 5000zł ale ponieważ jestem VAT-owcem i chciałem fakurę do tej ceny doliczył jeszcze 500zł i za transport 300zł- czyli  5800zł trochę dziwne z tymi cenami                                                                                                                                                                                                                         Rolnik2517-na pewno była zwykła-odpinana ale z napędem z silnika a możesz podać co to za slep rolniczy            

Ja byłem dzisiaj w grene dzwonili przy mnie do Wągrowca i odpowiedzieli, że już nie mają a następne we wrześniu ja już nic nie kumam 

 

tak jak napisałeś z  napędem z silnika odpinana ręcznie i napęd rozłączany dźwignią prawdopodobnie z kabiny

zamawiałem w Rawie Mazowieckiej u Lisickiego nr 468145188 może coś się uda załatwić :)

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

W końcu zamówiłem w firmie MOROLMA ale zwykłą czyli odpinaną ręcznie cena 4300+250 transport i muszę przyznać że trwało to tydzień tzn. od wczoraj jestem posiadaczem sieczkarni z Wągrowca :) oby tylko dobrze chodziła.Jutro zacznę montaż.Żniwa tuż tuż....


Zapomniałem dodać ,że ceny brutto,ważne dla VAT-owców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ja swoją już prawie poskładałem

trochę się pomyliłem co do typu sieczkarni bo na sklepie nie powiedzieli jaka będzie tylko że napęd z silnika a jest coś podobnego do tego http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img11.staticclassifieds.com/images_tablicapl/122126061_5_644x461_bizon-z056-mazowieckie_rev001.jpg&imgrefurl=http://olx.pl/oferta/bizon-z056-CID757-ID4N3j7.html&h=461&w=615&tbnid=EwgHwhG42p_e7M:&zoom=1&docid=WEy-zNH-Hm0oEM&ei=_MacVebEJ5SR7AbVx4GIAg&tbm=isch&ved=0CFkQMygzMDM dwie dźwignie jedna do przestawiania klapy wylotowej co wylatuje słoma i druga załączanie napędu sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

czy może ktoś wie jak smaruje się łożysko UK 209- sieczkarnia Wągrowiec -ponieważ na obudowie nie ma smarowniczek czy trzeba je rozkręcać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj