Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

miał ktoś taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie same łożyska założyłeś?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Ale powiedz jakiego typu masz tam łożyska, nie musisz znac typu po prostu powiedz czy między osią a łożyskiem masz tulejkę z gwintem. Lub może masz totalnie zwykłe łożyska kryte - w takim wypadku czy czasem nie nabijało się ciężko na oś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Łożysko 1208 dwurzędowe i nie mam gwintu jest tylko pierścień zabezpieczający, a i jeszcze jest napunktowana obudowa łożyska i czy to ma jakieś znaczenie ?

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Temat do zamknięcia dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Czy masz na myśli tylko lakier, bo jeśli tak, to pomoże jak umarłemu kadzidło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A dlaczego do zamkniecia?? Jesli zrobiles to sie zrewanżuj i powiedz co było.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie. Może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i wtedy znajdzie odpowiedz.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

łożysko z prawej strony nie był dobite a cieżko było dobic bo napunktowałem wałek ale jakoś poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

łożysko z prawej strony nie był dobite a cieżko było dobic bo napunktowałem obudowe ale jakoś poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

Sorry panowie, ale jak ktoś może orientuje się jakie są obroty tego wału w sieczkarni to dziękli z góry za pomoc bo chce coś takiego zrobić żeby pokosy ciąć na sieczkę do ciągnika tylko nie wiem ile ma być żeby dobrze pociąć tą słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z Wągrowiecką sieczkarnią z 2004 roku w bizonie Z056. Mianowicie "rzuca" mi d*pą na boki. Sąsiad tez ma z Wągrowca, też w w Z056, tyle że 2 lata starszą i co ciekawe jest o wiele solidniejsza, rama jest grubsza, na dwa paski. Ja mam 2 lata młodszą na jeden pas, ale jest wyraźnie lichsza od tej u sąsiada. Dodatkowo cała rama u mnie popękała, spawana jest w wielu miejscach, wzmacniana, ale d*pką i tak rzuca. Kombajn mam dopiero 2 lata i nie wiem co poprzednik zrobił, że ta sieczkarnia jest tak zmasakrowana. Czy to możliwe, że od zużycia sieczkarnia tak popękała? Miałem zamiar kupić nowe noże oraz wyważyć wał, bo podejrzewam jakieś bicie, ale skoro mam całą spękaną ramę sieczkarni, to chyba lepiej będzie kupić nową... Czy jest ktoś, kto ma podobny problem? Jakieś sugestie jak to naprawić, poprawić? Z góry dziękuję za pomoc

Posiadam sieczkarnię z MMIUR Wągrowiec i nie ma na niej żadnego pęknięcia ani wyczuwanych wibracji. Pracuje sporo. Przypuszczam, że poprzedni właściciel Twoją sieczkarnię trochę zdewastował, osobiście polecam kupić nową, wiem, że to żadna rada, ale szkoda pakować pieniądze w coś, co jest pospawane i nie wiadomo czy uda się w ogóle wyważyć wał, a na pewno ma bicie, skoro obrywa osłonę wylotową i inne elementy. Ostatnio kupiłem do swojej komplet noży ruchomych, koszt 800 złotych, ale mam pewność, że wał nie zacznie bić w przypadku, gdy sam je naostrzę. Nie wiem czy warto ją naprawiać,

czasem lepiej kupić nówkę i popracować kupę lat bez kłopotu i grzebania się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mój stary ojciec ma Bizona ZO56 z sieczkarnia RS - 125, z zamontowanymi płaskimi nożami, które nadają się jedynie na złom. Pytanie jakie noże kupić ? Tylko nie piszcie ze mają byc ostre chodzi mi o płaskie lub z ząbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Osobiście nie spotkałem noży nacinanych do bizona, wzszyscy producenci polskich sieczkarni montują noże zwykłe. Też bym takie zamontował jakby coś pasowało, ale chyba będę się musiał zadowolic wymianą na zwykłe. Czy po wymianie noży planujesz oddac wał do wyważenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

rolnikmichał24,ja mam w swoim Bizonie sieczkarnie kielecką zakupiona w 2005 r i bardzo sobie ja chwale,z zreszta w moich stronach zauwazyłem ze uzytkownicy bizonów maja zamontowane tylko te rozdrabniacze produkcji kieleckiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jeśli będziesz dużo zmieniał typ koszenia(cięcie słomy-zostawianie pokosów)to lepsza byłaby taka:

http://olx.pl/oferta/sieczkarnia-bizon-szarpacz-slomy-rozdrabniacz-kombajn-wagrowiec-CID757-ID3hDsL.html

ja mam taką:

http://olx.pl/oferta/rozdrabniacz-sieczkarnia-slomy-bizon-super-rekord-mmiur-wagrowiec-CID757-ID5mIb.html

i też jest ok-montaż i demontaż nie zajmuje wiele czasu a jest tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu należy zamontować czujnik zapchania słomą? kupiłem sieczkarnie kielecką, ale z instrukcji nie wiele można wyczytać gdzie go przymocować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mniej więcej na wysokości wytrząsaczy aby w razie zapchania wytrząsacze napychały słomę na czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

też chce kupić i sie zastanawiam nad kielecka a wagrowska. do kieleckiej tez daja wszyskie koła paski itd? i z czego to ma napęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wszystkie sieczkarnie "starego typu" wągrowieckie jak i kieleckie mają napęd z koła odrzutnika (na potrójny pasek),dopiero później Wągrowiec wprowadził sieczkarnie z napędem z przystawki silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj