Skocz do zawartości
stajniaomega

Polski rozsiewacz 2 tarczowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stajniaomega    11

Potrzebny mi rozsiewacz 2 tarczowy 600kg. Zalezy mi bardzo na jakości rozsiewu, ma równo siac na 15m. Który z tych podanych w opisie by sie nadawał. Brzeg i Sipma to napewno są ok pod tym wzgleden ale cena ... Licze na porady. pozdrawiam

Petekw    3

miałem Jarmeta - nie brać nawet za darmo! Sieje jak chce! i Rdza!!

pózniej miałem z Brzegu - siał nawet nawet ale rdza go rąbała strasznie!

kupiłem używanego Amazone ZA-F600 I to jest prawdziwy rozsiewacz!!

Edytowano przez Petekw

Arek3125    3

u mnie we wiosce kupowali te polskie sa 2 sipmy i kilka tych brzeg to narzekaja.. Po kazdym wysiewie mycie (kazdy myje) no i konserwacja ( ja nie konserwuje mam rotine i nie bierze go rdza) Słabe wykonanie sa delikatne, i sieja jak kolega powiedział jak chca.!

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    446

Kolego mam z Brzega rok 1998, fakt myje i konserwuję (zresztą jak każdy inny sprzęt), odnośnie rozsiewu nie mogę powiedzieć złego słowa sieję na 16m, był czas że siałem na 20 (głównie nawozy przed siewem).

Z tym sianiem jak chce to może sprawa ustawienia?

damianzbr    972

brzeg, precyzja siania ok. kosz ocynkowany to rdzy nie ma. ale reszta juz niezle zjedzona, a rozsiewacz z 2007. I oczywistym jest ze go myje i konserwuje.

saherb    28

Maszyny z lat 90. a produkowane obecnie bardzo się różnią. Zarówno pod względem dokładności siewu jak i wykonaniem. Więc jeśli ktoś ma stary rozsiewacz i mówi, że to badziewie, to wcale nie oznacza, że nowy obecnie produkowany z tej samej firmy też będzie do niczego. Rozsiewacze z Brzegu są konkurencyjne do zachodnich zarówno pod względem dokładności, wykonanie jak i ceny. Sipma również aspiruje do ścisłej czołówki. Dokładność siewy to kwestia ustawień uwzględniając frakcję i rodzaj danego nawozu.

rami    6

rozsiewacze z brzegu można kupić w całości ze stali nierdzewnej bo taki mój kuzyn sobie kupił trzy lata temu jako jedyne mają atest DLG sam taki mam ale skrzynia malowana proszkowo równo sieją w całym pasie rozsiewu sąsiad ma z pronaru ale to nie to samo widać różnice jak posiejesz tym i obok jrgo

Sadek    446

brzeg, precyzja siania ok. kosz ocynkowany to rdzy nie ma. ale reszta juz niezle zjedzona, a rozsiewacz z 2007. I oczywistym jest ze go myje i konserwuje.

To mam rozumieć że rdza go atakuje podczas siewu, bo po jest umyty i zakonserwowany to już nie powinno się z nim nic dziać.

rami    6

kuzyn dostał tarcze do wysiewu granicznego i hydrauliczne zamykanie wysiwu nawozu do tego dostał tarcze do wysiewu

Michufarmer    21

. Brzeg i Sipma to napewno są ok pod tym wzgleden ale cena ...

Nawozy są dużo droższe i nikt nie płacze. Dlatego właśnie, ze ceny nawozów i środków ochrony roślin stale rosną nie powinno się aż tak oszczędzać na kupnie dobrego sprzętu. Polecam rozsiewacz MX Premium, jako jedyny polski rozsiewacz przeszedł testy DLG.

Nie rozumiem niektórych osób, które np. płaca kasę za badanie opryskiwacza czy samochodu, a badania nie wykonują. Dają kasę komuś, za robotę, której nie zrobił, a czy Wam ktoś daje pieniądze za darmo? Bo mi niestety nie jak macie takich znajomych to umówcie mnie z nimi ;):P Ale po takim teście okazałoby się, że trzeba wymienić którąś z dysz, najlepiej wszystkie, a to kosztuje tyle, że "ło matko" a to że opryskiwacz pryska byle jak, drogimi jak cholera środkami, to już jest ok ;]

Nie krzyczcie na mnie :P

damianzbr    972

To mam rozumieć że rdza go atakuje podczas siewu, bo po jest umyty i zakonserwowany to już nie powinno się z nim nic dziać.

O szczegółach to już musisz gadać z rozsiewaczem...B). No kolego nie wiem czemu rdzewieje, może źle lakier położony, może lakier dobrze ale podłoże było nie oczyszczone. Rdzewieje i tyle. Ogólnie chodzi o to że Unia ma u mnie dużego minusa pod tym względem. Kosz ocynk, a śruby którymi go przykręcili pięknie się odróżniają, jak jakieś znaki ostrzegawcze.

badyl18    0

Ja jestem w takiej samej sytuacji jak stajniaomega. Nic nie napisaliście o rozsiewaczach Abra, a cena takiego rozsiewacza dwu tarczowego, pojemność 600kg z hydrauliką i plandeką (4100zł) raczej nie jest zła. :)

Edytowano przez badyl18

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się