Skocz do zawartości
pawlo694

New Holland TD5

Polecane posty

ChiquitaB    50

no kaszana by mogli to zwiększyć dać jakieś pomocnicze siłowniki chociaż oba ramiona da się góra dół zmieniać bez zdejmowania z bolca jednego i kręcenia i trochę lepszy widok na dolny zaczep powinien być z tą szybą

szczerze to tył jest okropny nie wiem jak w farmall a ale tu jest brzydal. przy wersji t5 bardziej sie postarali

Edytowano przez ChiquitaB

timasz    52

Dzwonilem wczoraj do dilera i pytalem sie o termin wejscia do sprzedazy TD5 powiedzial ze pewnie w okolicach czerwca moze dopiero w lipcu wiec jeszcze troszke trzeba na nie poczekac

roter    2

Ja mam informację, że dopiero koniec 2012 roku.

Więc przez najbliższy rok pozostaje dalej zapewne TD5000.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo694    15

jeśli chodzi ci o odpowiedniki TD5 to będą to prawdopodobnie Case Farmall 65A i 75A

pawlo694    15

UWAGA. do wszystkich zainteresowanych serią TD5. dostałem oficjalną informację ze modele z tej serii New Hollanda będą wprowadzone do produkcji najwcześniej na jesieni 2013 roku choć nie wykluczaja również wprowadzienia w 2014r. więc w najgorszej sytuacji przyjdzie czekać jeszcze 2 lata <_<

hassi37    8

Ja rozmawiałem z dilerem to powiedział że początek marca mogą już być pierwsze sztuki serii 5.td.Cena za 106 konny bez pneumatyki w dobrym wyposażeniu to 132 tyś netto.Czyli cena chyba niezła jak ktoś coś wie na forum o cenie z tego modelu to niech wrzuca będzie co porównywać.

Edytowano przez hassi37

Za TD5.105 z rewersem pod kierownicą, klimą i całym kompletem cena 132.000,00 zł jest jak najbardziej dobra propozycja. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie cena pneumatyki

i czy dotychczasowa z TD5050 i TD5040 będzie pasować? Silnik niby ten sam ale nie wiadomo co z miejscem pod maską? Można "wyłudzić" jakiś bonus i zamawiać traktor :)

malkolm    23

t5 nigdy nie był na takich zwolnicach, a w td chyba ma być zmiana zwolnic na planetarne

jaro    163

Być może nieporównywalne z tym iż niekoniecznie na korzyść NH :D -było tu już chyba na forum pisane (jak dobrze pamiętam :blink: ) coś na temat tylnych osi w NH TD i zastosowania w nich łożysk kulowych zamiast (co podpowiadałaby zwykła logika ) stożkowych.Swoją drogą C-360 ma (jak na ciągnik tej wielkości i mocy) całkiem solidne zwolnice.

Edytowano przez jaro

malkolm    23

i tutaj poprę mojego przedmówcę, te zwolnice z tdd to porażka, w c-360 są lepsze , ale tradycyjna zwolnica ma też kilka pozytywnych cech,

Mówimy o kilku czy kilkunastu ciągnikach w których faktycznie to rozwiązanie okazało się niewłaściwe. Ale ilość sprzedanych TDD i TD jest ogromna, kilkukrotnie większa niż innych serii. To dlatego temat się pojawia częściej niż inne. Mogę powiedzieć że obecnie awaryjność jednostek TD jest na poziomie około 3%. Więc na każde sto sztuk awarii ulegają 3. To chyba dobry wynik?

jaro    163

Taki sobie...dla tych trzech wybrańców :D .

"Mówimy o kilku czy kilkunastu ciągnikach w których faktycznie to rozwiązanie okazało się niewłaściwe"-to znaczy że tylko w kilku czy kilkunastu ciągnikach zastosowano takie rozwiązanie czy też w tych kilku czy kilkunastu (na razie-przecież te ciągniki mają dopiero po parę lat) okazało się że takie rozwiązanie spowodowało awarię ?

Użyłem złego sformułowania - chodziło mi o wadę techniczną elementu która doprowadziła do awarii. Ale zmierzam do tego, że TDtek już sporo sporo więcej na rynku dlatego o ich awariach słychać proporcjonalnie częściej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukas85
      Mam problem z podnosnikiem w moim TD90. Z podnoszeniem nie na zadnego problemu ale podczas opuszczania ramiona opuszczaja sie bardzo wolno. Nawet pod duzym, obciazeniem podnosnik opada bardzo powoli. Co dziwne nie zawsze tak sie dzieje ale ostatnio coraz czesciej. Przy podnoszeniu/opuszczaniu podnosnika za pomocą przycisku na prawym błotniku wszystko działa jak należy.
      Moze ktos ma pomysł dlaczego tak sie dzieje?
    • Przez reazer
      witam
      miał ktoś taki przypadek że pekła mu sprężyna od pedału sprzęgła w td5050?
      jak sie zabrac za rozebranie tych plastików "deski rozdzielczej"?
      odkręcilem 2 sruby 17 z boku. i jedna 10tke z przodu i dalej wszytstko siedzi

• Przez jurek195
      Witam jestem ciekawy czy można do NH TD5050 dołożyć siłowniki do tylnego podnośnika
    • Przez JanuszZiomek
      Posiadam ciągnik New Holland TD95D. Sprężarka w nim ładuje caly czas powietrze.W serwisie powiedzieli ze nie da sie jej wyłączyc. Może wiecie czy można ją wyłączyć jesli tak to gdzie dokupić sprzegło do wyłączena. Z góry dzieki za odpowiedż.
    • Przez wysos
      w new hollandzie TD95D Plus z 2008roku po rozgrzaniu oleju w skrzyni podnośnik nie da rady podnosić maszyn, ciągnik jest wyposażony w ładowacz z agromaszu ł106, dodam że ciśnienie na zaworach hydrauliki zewnętrznej i na zimnym i na rozgrzanym oleju oscyluje w granicy 200 barów, a jak już uda się podnieść to przy zgaszonym silniku nie opuszcza czyli tłok szczelny. serwis mówił że winny jest zawór w podnośniku, ale on jest ustawiony na 210 barów czyli chyba dobrze, ma ktoś pomysł co to może być? czy rozbierał ktoś ten zawór podnośnika co jest zamontowany w czapie podnośnika od przodu? bo ponoć jego można tylko wymienić a nie zregenerować a jego koszt w serwisie to ok 6000zł a to sporo, szukam pomocy jakie pomysły macie??   pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi