pawlo694

New Holland TD5

Polecane posty

sebe1033    397

hopis1983 to za td5.85 dałeś 125 netto z wzmocnionym podnośnikiem  i przednim mostem :huh: to standardowo  jest słabszy most :huh:

 

Bo się zastanawiam co tu kupić za 120 netto : nh, same , zetora czy coś jeszcze

 

PS Dopiero się wybieram do dilerów , w banku już byłem ;) .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat o NH TD, ale Case (grupa CNH)  farmall 85C z mokrym sprzęgłem, rewersem elektrohydraulicznym, skrzynia 24x24 (z półbiegami) wzmocnione osie tył i przód, siłowniki wspomagający tuz, klima, fotel pneumatyczny i inne bajery, bez pneumatyki i obciążników w grudniu zamówiłem za 125 netto.

To jakoś drogo wychodzi ta TDtka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopis1983    2

to fajna cena i z półbiegami oczywiście że lepszy niż dt, case -a też miałem na uwadze ale zostałem przy td mam do dilera 30km   a jerzeli chodzi o oś to nie wiem są jednosiłownikowe i dwu ja wziołem  dwu bo do tura, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w farmallach C są od razu na dwóch siłownikach, mój też będzie z ładowaczem. A propo tura co zamierzasz założyć (lub juz masz) na swojej TD? Ja poleciałem po kosztach i zamówiłem Inter Tech 1600. 

Aha i dlaczego napisałeś że pojemność silnika 4 l. ? Wiem że chyba od dwóch lat robią 3,4l. turbo intercoll. z DPF.

Edytowano przez wojtektomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopis1983    2

Tura jeszcze nie kupiłem bo jeszcze mam mf 6120 z turem którego muszę sprzedać i dopiero pomyślę,a pojemność oczywiście 3,4l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Chłopaki jak wam chodzą nh td5 ?
Ogólnie mało kto pisze o awariach więc to na plus. Mam mały dylemat co wziąć do tura. Ursusa zetora czy nh

Czy ten NH ma osobny olej do skrzyni i do wyjsc hydraulicznych?

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Na olx masz wersje ubogą za 100netto A bogatą za 115 tys netto. Mówimy o.modelu 85KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85    0

Panowie czy new holland t5.105 ze skrzynią dual command za 200 brutto to dobry zakup? Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

spalania to nie porównuj bo mała różnica albo wcale w końcu oba silniki te same , sam jeździłem swego czasu z kosiarką 2,1 m rotacyjną zetorem 7211 , mtz 82, i 110 KM fiatem i co ciekawe wszystkie paliły tyle samo :D na jednym kawałku mierzone tyle że w różnych. Tyle że fiat ma 540 eko to i takie spalanie a zetor to niestety stękał

Sam mam teraz t 4.95 i brałem go dlatego że ma rewers i półbieg (tego to nie ma TD)   co do podnośnika to powiem że mam starego kvernelanda 4 skiby na resorze kwadratowa rama to trochę waży i spokojnie podnosi przodu nie rzuca (obciążniki mam) jedynie w orce to na glinie przód najpierw podnosi ale mocna glina teraz jak mokro to fiat 6 cyl też przód podnosił a nie pług

Napewno bierz wom 540 E , co prawda kosiarki nie udało mi się zakręcić na 540 E (2,6 m dyskowa) , ale beczka , rozsiewacz , rozrzutnik, zgrabiarkę spokojnie daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Mam td 5020 jaki polevacie olej do hydrauliki chce wymienic i filter czy moze byc zamiennik ile jest korkow spustowych i w ktorych miejscach sa umieszcxone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Czy 5020 70km poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym 3m scan duo doublet record i siewnikiem ziemia raczej lekka 456 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Witam w NH TD5.85 wyskakuje mi kody błędów 3141,3293 co to może być wyskakują na przemian co 10 minut tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

wie ktoś czemu nie mogę ręcznie załączyć wypalania DPF i wyzerować wskaźnika wymiany oleju? robię jak w instrukcji a nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mam T4 z 2015 silnik ten sam ale jak tam z ustawieniami nie wiem , w każdym razie wypalanie DPF to samoczynnie się załącza , można je wyłączyć na jakiś czas a potem znów się aktywuje (za jakieś pół godziny) 

 

A serwis olejowy to przestawia się za ile czasu znów ma się przypomnieć , tylko że są dwa Light i Hevy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Co znaczy kod 140003 nhtd5.85? Trzy razy na gwarancji miałem wyciek z wom może to być jakaś wada fabryczna? Za mies kończy mi się gwarancja średnio co 80godz wyciek i wymiana uszczelniacz a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

też miałem moczenie się wałka WOM , tyle że ciągnik stał długo ponad rok zanim go kupiłem , to na gwarancji wymienili symeering ale dodatkowo przeszlifował wałek papierem ściernym drobnym ( może i wodnym) bo przyrdzewiał lekko (od stania ) i od tej pory ponad 900 mth i nic nie poci się .

 

Zgłaszaj na gwarancję niech wymieniają, a patrzałeś jak wcześniej robili może coś nierówny ten wałek albo słabe te symeringi dają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez Mr_WW
      Witam, dzisiaj rano przy odpalaniu nh td5.85 pojawily się dwa błędy: 3003 i 14016. Przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu wszystko było ok a potem obroty szybko wzrosły z 900 do około 1400 i tak się utrzymywały i wtedy też pojawiły się te kody błędów. Wyłączałem i włączałem silnik jeszcze z 3 razy i za 3 już było wszystko ok. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? czy może to że było małe napięcie na aku, bo ciągnik stał ze 2 tygodnie i do tego był mróz z -6C ? Wcześniej takie błędy się nie pojawiały i generalnie nie było problemów przy odpalaniu.
      Zerknąłem sobie w internety i wyszło że 3003 to:
      Accelerator Pedal Signal - SOURCE LOW czyli Sygnał pedału przyspieszenia – ŹRÓDŁO NISKI
      lub:
      Foot Throttle Sensor -Signal Below Range Min. czyli Nożny czujnik przepustnicy – sygnał poniżej zakresu min.
      14016 to:
      The ADIC 5 volt reference voltage is too high - above 6 volts czyli Napięcie odniesienia ADIC 5 V jest zbyt wysokie – powyżej 6 V
      lub:
      Engine shutdown activated czyli Aktywowano wyłączenie silnika.
      Podsumowując mi to wygląda na zbyt niskie napięcie i świrowanie komputera z tego powodu chociaż z drugiej strony ciągnik nie miał większych problemów z odpaleniem... Może ktoś z was miał taką sytuacje?
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj