Skocz do zawartości
lukaczmarek

Formalności związane z zakupem ziemi

Polecane posty

WHATEVER

lukaczmarek    265

Chciałbym zapytać jakie są formalności związane z zakupem ziemi. Czy tylko udajemy się do notariusza? i ile to orientacyjnie kosztuje (około hektar ziemi)

farmer121    4

Jesli niebierzesz kredytu to chyba prosto do notariusza ale jak kredyt trzeba załatwiac to masakra z tymi papierami :P

wolowik    22

hola, hola najpierw właściciel danej działki musi pójść do gminy po zaświadczenie o przeznaczeniu działki i do wydziału gospodarki nieruchomościami w danym powiecie po wypis i wyrys działki a dopiero potem kasiora i dowody w garść i do notariusza... i jeszcze zależy czy do działki jest już założona księga wieczysta czy jeszcze nie... Zresztą skoro nie wiesz jakie papiery to pójdź do notariusza i on najlepiej Ci powie.. tu na forum to szczegółowych rzeczy się nie dowiesz a notariusz wszystko ci wyłoży... a koszt też zalezy ja kupowalem w czercu podobną działkę i opłat notarialnych było 547 zlotych (wszystko z przyłączeniem do mojej księgi wieczystej)

Edytowano przez wolowik

Wiadomość z agroFakt.pl

roltech    11

Radziłbym też złożyć wizytę w KRUSie i UG, i sprawdzić czy sprzedający nie ma tam zaległości w opłatach bo "kupuje" się je razem z działką.

wyrebski1    35

odświeżę temat-jestem na etapie (wstępnie) kupna ziemi (3,7 ha) od kuzyna. Wiem, że u komornika wisi ok 33 tys. (przez alimenty) i wiem, że nie płaci krusu i tam też jest zaległość kilku tysięcy. Pewnie przez to jest odpowiednia notatka w księdze wieczystej. Czy mogę tą ziemię jakoś kupić bez tych długów, np założyć nową księgę, a sprzedający zdeklaruje się, że po otrzymaniu pieniędzy zapłaci wszystkie długi? Albo czy wpis w ks można przeżucić na inną działkę?

maroon    63

Zgłoś się do notariusza - wyjaśni ci to za free i na dodatek dowiesz się ile cię będą kosztować jego usługi jak już będziesz u niego finalizował zakup

Sadek    448

Jak kupowaliśmy ziemię z długami to notariusz zaznaczał na jakie konta mamy przelać jakie kwoty.

poosa21    53

Kupowałem taką ziemie, najpierw spisałem ze sprzedajacym umowe wstępna, później u komornika zapłaciłem jego dług, komornik wystawił mi pismo ze mozna wykreślić zadłuzenie, reszte już załatwiliśmy u notariusza, Czyli podpisanie aktu. Ale idz do notariusza i nich ci wszytsko wytłumaczy.

wyrebski1    35

no dokładnie miałem taki plan jak Ty tylko nie mam tyle gotówki na ten dług, po prostu muszę wziąć na całą ziemię kretyd z 20% moim wkładem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.