Skocz do zawartości
lukaczmarek

Formalności związane z zakupem ziemi

Polecane posty


lukaczmarek    265

Chciałbym zapytać jakie są formalności związane z zakupem ziemi. Czy tylko udajemy się do notariusza? i ile to orientacyjnie kosztuje (około hektar ziemi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer121    4

Jesli niebierzesz kredytu to chyba prosto do notariusza ale jak kredyt trzeba załatwiac to masakra z tymi papierami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolowik    22

hola, hola najpierw właściciel danej działki musi pójść do gminy po zaświadczenie o przeznaczeniu działki i do wydziału gospodarki nieruchomościami w danym powiecie po wypis i wyrys działki a dopiero potem kasiora i dowody w garść i do notariusza... i jeszcze zależy czy do działki jest już założona księga wieczysta czy jeszcze nie... Zresztą skoro nie wiesz jakie papiery to pójdź do notariusza i on najlepiej Ci powie.. tu na forum to szczegółowych rzeczy się nie dowiesz a notariusz wszystko ci wyłoży... a koszt też zalezy ja kupowalem w czercu podobną działkę i opłat notarialnych było 547 zlotych (wszystko z przyłączeniem do mojej księgi wieczystej)

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


roltech    11

Radziłbym też złożyć wizytę w KRUSie i UG, i sprawdzić czy sprzedający nie ma tam zaległości w opłatach bo "kupuje" się je razem z działką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyrebski1    35

odświeżę temat-jestem na etapie (wstępnie) kupna ziemi (3,7 ha) od kuzyna. Wiem, że u komornika wisi ok 33 tys. (przez alimenty) i wiem, że nie płaci krusu i tam też jest zaległość kilku tysięcy. Pewnie przez to jest odpowiednia notatka w księdze wieczystej. Czy mogę tą ziemię jakoś kupić bez tych długów, np założyć nową księgę, a sprzedający zdeklaruje się, że po otrzymaniu pieniędzy zapłaci wszystkie długi? Albo czy wpis w ks można przeżucić na inną działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maroon    63

Zgłoś się do notariusza - wyjaśni ci to za free i na dodatek dowiesz się ile cię będą kosztować jego usługi jak już będziesz u niego finalizował zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadek    449

Jak kupowaliśmy ziemię z długami to notariusz zaznaczał na jakie konta mamy przelać jakie kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poosa21    53

Kupowałem taką ziemie, najpierw spisałem ze sprzedajacym umowe wstępna, później u komornika zapłaciłem jego dług, komornik wystawił mi pismo ze mozna wykreślić zadłuzenie, reszte już załatwiliśmy u notariusza, Czyli podpisanie aktu. Ale idz do notariusza i nich ci wszytsko wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyrebski1    35

no dokładnie miałem taki plan jak Ty tylko nie mam tyle gotówki na ten dług, po prostu muszę wziąć na całą ziemię kretyd z 20% moim wkładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×