Maciej93

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Polecane posty

Maciej93    2

Witam. Czy ktoś z was może bierze udział w konkursie organizowanym przez fundacje Roberta Schumana pt. "Jak zmodernizować gospodarstwo rolne mojego ojca". A może ktoś już brał w tym udział i jak się to skączyło? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Czyli wygrałeś ten konkurs? Ja biorę udział w tym roku, znaczy babka od agrobiznesu mnie zapisała i coś tam napisałem ale nie wiem czy coś z tego będzie.... A jaki kierunek studiów wybrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Poproszę o więcej wiadomości na temat tego przedsięwzięcia, za rok matura a to z tego co rozumiem daje szanse na dalszą naukę na interesującym mnie kierunku :D


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Dziękuję :)

A pytanie do tych którzy startowali: Ilu stronnicową pracę mieliście ? I jak ona wyglądała jeżeli chodzi o budowę ( czy dużo wykresów czy może opisów, jak się za nią zabraliście , itd. itp.). Nie chodzi mi o cudze pomysły tylko pierwszy raz o tym czytam i chcę widzieć jak to ugryźć w przyszłości.

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie może więcej informacji? Jak wygląda w ogóle ta praca? część opisowa i co plan całego gospodarstwa?

Edytowano przez kalus77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Ja tam napisałem coś i zaliczyłem do tego opis gospodarstwa mojego ojca, wszystko co związane z produkcją zwierzęco i roślinną , park maszynowy w którym wszystko wyodrębniłem i analizę SWOT gospodarstwa. A nauczycielka ma mi pomóc w rozinięcu tego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus45    6

Maciej93 Studiuje na kierunku Technika Rolnicza i Leśna.

Moja praca miała ok 30 stron + prezentacja multimedialna przedsięwzięcia :) Ogólnie to trzeba w to włożyć sporo pracy ale warto:)

Chętnym mogę udostępnić swoją pracę jako wzór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego jeśli tylko możesz to prosze o wzór ;) przynajmniej będzie wiadomo jak ta praca ma prawidłowo wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

40 kilka stron dwunastką plus wykresy i tabele stanów stada,bilanse bazy paszowej, dawek pokarmowych, nawozowe, swot, bilans aktywów pasywów, płynności finansowej etc etc-wszystko co idealny biznesplan zawierać powinien, kierunek rozwoju-Trzoda chlewna. Dało mi to w 2010 szóste miejsce i indeks na dowolny kierunek na sggw-od rolnictwa, przez wete, administrace na budownictwie skończywszy:)

 

zajęło mi to dwa miesiące, bo wszystko ,usiało być dokładnie wyliczone zmotywowane, nie dało sie zadnych danych wziąc z d*py. ale dzieki temu znacznie poszerzyłą sie wiedza z rolnictwa, ekonomii o PROWie na pamięc nie wspomnę. sporo wskazóek nawagę złota dał mi znajomy z ODRu.

 

do tego była prezentacja multimedialna w finale.

 

 

ogólnie byłem jedynym trzodziarzem w finale, 1/4 bydło opasowe, sporo ekologii, ze dwóch mleczarzy, stadnina koni, mała masarani, chyba jakaś piekarnia. jeśli chcecie sie napracować-weźcie coś z hodowlą, jeśli bardziej lajtowe podejście to tylko ekologia;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Odświeżam temat
Ja brałem udział w tym konkursie w tamtym roku i w tym będę brał jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Witam!

W grudniowym numerze top agrar znalazłem ten konkurs. Bardzo mnie zainteresował, lecz mało się o nim mówi i u mnie w szkole nikt nic nie wspominał. Myślę, że jako uczeń III klasy agrobiznesu jakieś podstawy do zrobienia tego typu projektu już posiadam (bo przecież to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Szukałem więcej informacji na stronie top agrar, lecz nie znalazłem, ale dzięki temu trafiłem na ten temat. Czasu już nie pozostało za wiele, gdyż wg artykułu prace należy przesyłać do 9 lutego. 

Jakie macie wskazówki? Czy ktoś z was bierze jeszcze udział oprócz @dentka17?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj