Zaloguj się, aby obserwować  
Sadoś

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika???

Polecane posty

Ferdek07    75
wyrażcie swoje opinie na ten temat.

Jak można byc zadowolonym z przynalezności do UE jeśli dowalili nam śmiesznie niskie kwoty produkcujne, dopłaty też nie są w pełnym wymiarze, vat na maszyny to już masakra, a o pozyskiwaniu środków unijnych na zakup maszyn i modernizacje to pożal się boże, to kpina żeby losowania użądzac, czy czekac po kilka lat :angry: , programy młody rolnik renty strukturalne, czy spo to tylko propaganda przez którą pogłebia się konflikt miasta z wsią, do tego ta cała biurokracja kolczykowanie zwierząt i ciagłe wyjaśnianie co się stało z cielakiem z przed 3 lat a na to wszystko na koperte i znaczek i na te biuro idą pieniądze i nasze i ludzi z miasta, a kożystają z funduszy tylko cwaniaki którzy mają dojścia, a o wywindowanej cenie ziemi już nie spomnę :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

tylko że jakby nie dopłata unijna to byście mieli 0-nowych ciągników 0-dodatkowych funduszy a na coś żeby kupić z własnej kasy to była by dopiero d*pa blada


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jeśli chodzi o moje gospodarstwo to unia mi bardzo pomogła głównie ze względu na dopłaty


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
tylko że jakby nie dopłata unijna to byście mieli 0-nowych ciągników 0-dodatkowych funduszy a na coś żeby kupić z własnej kasy to była by dopiero d*pa blada

święte słowa u nas to ruszyło dopiero po wstąpieniu do UE i ciągle przyspiesza, są minusy ale zdecydowanie więcej jest +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
tylko że jakby nie dopłata unijna to byście mieli 0-nowych ciągników 0-dodatkowych funduszy a na coś żeby kupić z własnej kasy to była by dopiero d*pa blada

 

Jaka dopłata! :P:P nieliczne mleczne gospodarstwa załapały się spo bo dobrostan!, może i dostałem 64 tyś na budowe płyty, zbiorników, wykończenie obory i schładzalnik do mleka, ale dopłaty obszarowe to tylko rękompensata za drogą ziemie, jak nie było watu to dużo więcej rolników było stać na nowe ciągniki, i teraz kupują bo akurwat ostatnia chwila żeby załapac się na linie MR, dotacje załatwiają tylko wiejscy bisnesmeni co to mają firmy budowlane usługowe itp mają kase i mogą ryzykowac, ciągniki i maszyny są w większości kupowane za własne środki!, z tym że ludzie nie boją się już tak brac kredytów bo jest jakaś stabilizacja i ta pewność że będą dopłaty,są kwoty produkcyjne - stabilna cena i że będzie czym spłacic kredyt

A d*pa blada i śmiech na całą europę to te nasze dofinansowania, na zachodzie nikt nie wymaga płyt i zbiorników dla 10 krów, a środki są źle rozdysponowywane i marnowane a w większości to przecież nasza kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no niestety nie jest tak dobrze jak byc powinno, struktura polskiego bardzo rozdrobnionego rolnictwa nie ułatwia nikomu życia, płatnicy ZUS są niezadowoleni z KRUS ale ktoś musi finansowac te dwa miliony gospodarstw rolnych; tak czy inaczej UE nie można zbyt wiele zarzucic ani zawdzięczac czas pokaże co stanie się w okresie dekoniunktury gospodarczej jedyna nadzieja w tym, iż nawet w czasie kryzysu gospodarczego coś do ust trzeba włożyc, także podsumowując z obiektywną oceną aktualnej sytuacji nie można odbiegac ani w kierunku pozytywnym ani w negatywnym potrzeba jeszcze dużo czasu na restrukturyzację gospodarstw, dywersyfikacje ich dochodów i stabilizacje sytuacji gospodarczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A za 20 lat będą się dziwic na zachodzie dlaczego mamy czyste rzeki i niezatrute środowisko. Przyznam, że z głupiego powodu było te niedopatrzenie z płytami, ale jednak jest to przydatna rzecz. Sam jej co prawda nie wybudowałem, ale tylko z powdu zmian w liczbie zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czy ktoś sprawdziło ile wzrastają rocznie dopłaty obsz.Napewno nie o te obiecywane 5%. 2007-1euro=3,7730-rok temu 2006-1euro=3,913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Czy ktoś sprawdziło ile wzrastają rocznie dopłaty obsz.Napewno nie o te obiecywane 5%. 2007-1euro=3,7730-rok temu 2006-1euro=3,913

 

ale wzrasta siła nabywcza złotówki, więc teoretycznie za mniej możesz kupic o 5% więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
ale wzrasta siła nabywcza złotówki, więc teoretycznie za mniej możesz kupic o 5% więcej

Więc powinny stanieć zachodnie maszyny,paliwo...,cokolwiek z zagranicy.Myślę że wszystko ZDROŻAŁO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Więc powinny stanieć zachodnie maszyny,paliwo...,cokolwiek z zagranicy.Myślę że wszystko ZDROŻAŁO!

 

wszystko zdrożało ale z przyczyn troszeczkę innych a dzięki sile złotówki (i euro w stosunku do dolara) nie odczuliśmy tego tak bardzo a wysokie ceny maszyn są spowodowane dużym popytem i sytuacją w budownictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Jaka dopłata! :):) nieliczne mleczne gospodarstwa załapały się spo bo dobrostan!, może i dostałem 64 tyś na budowe płyty, zbiorników, wykończenie obory i schładzalnik do mleka, ale dopłaty obszarowe to tylko rękompensata za drogą ziemie, jak nie było watu to dużo więcej rolników było stać na nowe ciągniki, i teraz kupują bo akurwat ostatnia chwila żeby załapac się na linie MR, dotacje załatwiają tylko wiejscy bisnesmeni co to mają firmy budowlane usługowe itp mają kase i mogą ryzykowac, ciągniki i maszyny są w większości kupowane za własne środki!, z tym że ludzie nie boją się już tak brac kredytów bo jest jakaś stabilizacja i ta pewność że będą dopłaty,są kwoty produkcyjne - stabilna cena i że będzie czym spłacic kredyt

A d*pa blada i śmiech na całą europę to te nasze dofinansowania, na zachodzie nikt nie wymaga płyt i zbiorników dla 10 krów, a środki są źle rozdysponowywane i marnowane a w większości to przecież nasza kasa

 

no i teraz powiedz czy robiłbys to gdyby nie UNIA :angry:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Ferdek07 rozumiem Twoje rozgoryczenie ale popatrz globalnie...

czy pamiętasz jak ruscy machali gazową szabelką na Białorusi? czy pamiętasz co sie działo na Ukrainie? pomyś co by było jezeli Polska pozostałaby po za Unią? obecnie to dwa ścierające sie bloki, ruscy zamkneliby gaz i rope a Unia nie pozwoliłaby na sprzedaż na ich rynku? I co? fajna perspektywa? ja wiem ze nie jest super i ogólnie to rolnik miał więcej pieniędzy w kieszeni i ceny inne kiedys. ale nie było innego wyjscia Polska wybrała mniejsze zło! Zauważ że najwięcej krzywdy zadaje nam nasze kochane państwo...a i jeszcze jedno jak bedziesz miał głowę na karku to odniesiesz sukces jak jestesmy w unii to trzeba ją ostro wydupczyć na prawade jest dużo lepiej...pociesz się tym ze w gonitwie zachodniej cywilizacji rolnictwo pada mimo wiekszych dotacji niz nasze pomyśl ze nadejdzie czas ze gospodary na zachodzie zaczną padać tak jak w danii a w to miejsce wskoczymy My i bedziemy kosić na tym sieke ;))


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W naszym gospodarstwie po wejściu do Unii poprawiło się i to znacznie. W życiu nie było by nas stać na takie inwestycje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no prawda taka Ze 70% ciagnikow nowych z galerii by nie bylo.. te wszystkie JD CAse zetorki NH dalej bysmy ursusy stare komentowali a nowym sprzetem to tylko duuze gosp by sie mogly chwalic Unia jest dobra choc wady tez ma


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do dopłat to tylko pozór...

Co z tego że dają nam pieniądze, jak po chwili zabiorą je nam z Vat'em, akcyzą, niższymi cenami skupu...

I dotego ceny netto 2-ktotnie poszły w góre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

val mozna odliczyc jest sie jest "vatowcem" i z tego co widze ceny zboz w tym roku byly calkiem calkiem wiec producenci zboz ni eucierpieli i nie wiem czy w (znajomych mi przypadkach 120 tys rocznie choc w tym roklu wiencej to jest pozor)


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

moim zdzniem lepiej było wejść do uni niż zostać jednym z niewielu państw którę tam nie są

dopłaty są troche żle skonstruowane bo dopłata powinna być do litra mleka i kilograma sprzedanego zwierzęcia i wtedy skończyło by się np u mnie we wsi za dopłty to 3 gospodarzy kupi coś do gospodarstwa a reszta to samochody albo dopłaty niskotowarowe wzieło 5 osób a tylko jedną maszynę koleś kupił a reszta teraz się boi kontroli bo w remont domu kasę włorzyli

Powinni karać takich ludzi i nie dawać dopłat tylko dawać więcej prawdzimym ROLNIKOM


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
no prawda taka Ze 70% ciagnikow nowych z galerii by nie bylo.. te wszystkie JD CAse zetorki NH dalej bysmy ursusy stare komentowali a nowym sprzetem to tylko duuze gosp by sie mogly chwalic Unia jest dobra choc wady tez ma

Ja Bogu dzięki należę do tych pozostałych 30 % ...i całkiem się tego nie wstydzę że nie jest za unijne pieniądze ten mój sprzęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema co stękać na ta Unię, tylko trzeba myśleć i wykorzystywać okazję. Moim zdaniem wejście do Unii opłaciło się tym, co mają głowę na karku, umieją się dostosować do nowych zasad gry na rolniczym rynku. Trzeba korzystać z tych wszystkich dopłat, dotacji, premii itp. Rolnictwo na całym świecie ulega zmianom, następuje globalizacja i pieniądze unijne dobrze wykorzystane pomogą nam rolnikom dostosować się do nowych wymogów. Oczywiście nie wszystkim, ale tym którzy po nie sięgną. Oczywiście Unia to nie miód i orzeszki, ale zastanówmy się co by było gdybyśmy w 2004 roku nie przystąpili? Zalali by nas dotowaną żywnością. W dzisiejszym świecie taki gracz na rynku jak Polska, to "mały pikuś" razem w Unii możemy więcej. Osobną sprawą są warunki na jakich przystąpiliśmy i to, jak nasi politycy walczą o nasze sprawy, bo jak my o nie nie zadbamy, to nikt tego nie zrobi, bo niby dlaczego?

Podsumowując są plusy i minusy,czego więcej? To zależy z kim się rozmawia. Jescze raz powtórzę niema co narzekać, tylko pracować z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

To tylko pogratulowac

 

tak jak mowi kolega lepiej bylo wjesc niz zostac... nawet jesli doplaty sa zle kontrolowane .. cieszmy sie ze wogole sa moze nasz wspanialy rzad nauczy sie wykorzystywac unijna kase ... w koncu


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Na pewno pomogła może nam aż tak mocno to nie ale mojemu wujkowi postawił nową oborę kupił ciągnik wraz z wszystkimi maszynami do niego a tak do tej pory by jeździł starym Ursusem 914. Na wsi tak samo wszystkie nowe ciągniki to tylko zasługa Uni ale żeby coś dostać to i trzeba myśleć ci co więcej wiedzą to jeżdżą teraz nowymi Zetorami a my ciągle na starych ursusach:( jedno co mi się w Uni nie podoba to ta trudność dostania jakich kolwiek funduszy nawet dopłat z wszystkim trzeba tak dokładnie się liczyć jak np: U nas dopłaty były później przyznane bo szerokość rowu przecinającego dwa pola się nie zgadzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj