Skocz do zawartości
castiel

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
castiel    0

Witam, ostatnio dochodzę do wniosku, że kółka ugniatające idące za lejami w siewniku to bardzo dobra sprawa, bo w warunkach dosyć suchych (tak jak tegoroczna jesień) zasiana np pszenica schodzi dosyć równomiernie, więc chyba coś w tym jest, że tak zasiane ziarno ma niby mieć lepsze warunki wilgotnościowe. Co o tym myślicie?

Druga sprawa, może pisze nie tu gdzie trzeba, ale - zastanawiam się, żeby takie kółka zamontować w swoim Poznaniaku z roku 2004, z redlicami stopkowymi.Wymagałoby to trochę przeróbek, ale chyba by się opłaciło. Najtańszym kosztem, to myślę, żeby to zrobić z takich kółek ogólnie dostępnych o średnicy ok 20-30cm. Czy lepiej jest jak takie kółko będzie szło bezpośrednio za każdą redlicą, czy może jak mam te redlice dłuże i krótsze to wystarczyłoby to zrobić na całej szerokości tych redlic długich ? I za tym, puścić zestaw zagarniatający pomiędzy każdą redlicą?

Jak zrobisz to za redlicami z tyłu to nie zagłębią ci się one w ziemie ponieważ rolka nie pozwoli jej wejść na odpowiednia głębookość. Rolki dociskowe są polecane do siewników na redlicy talerzowej która lepiej wcina się w glebę. Każda rolka dociskowa posiada regulację głębokości pracy mówię tutaj o rolkach z Accorda.

Wiadomość z agroFakt.pl

castiel    0

i jak po tym wale, widać doraźne efekty? ja mam wał do wałowania ale taki jednolity, a z tego co patrzyłem to z takimi zębami chyba najlepszy jest?

kukiteam    1

Według mnie efekty są zauważalne szczególnie tej jesieni gdy jest taka mała ilość opadów.

ahme999    115

jaka powinna byc optymalna masa kółek szerokosc i srednica? chcesz je przymocować bezposrednio do redlic, tzn do tych ramion na ktorych sa redlice czy zrobić niezależne zawieszenie?

tomek73    186

Ja zawsze wszystko wałuję po sianiu. Różnica jest duża. W tym roku siałem Focusem T Driwe z kółkami dogniatającymi. Też wałowałem, ale zostawiłem kawałek pola na środku żebym wiedział czy to miało sens. Różnicy nie było. Wschody takie same po wałowanym i nie wałowanym.

griga    134

Zobacz sobie co widziałem na agritechnice LINK i sam się nad czymś takim zaczynam zastanawiać

slawny    6

Sam lada bede dzien bede zamawial vitasema 302a i dlugo myslalem wlasnie nad ta konfiguracja stopki z kolkiem dogniatajacym, po paru dniach doszedlem do wniosku ze to przerost formy nad trescia i sie raczej nie sprawdzi i wole nie ryzykowac 6 tys zeby mi to lezalo pod wiata. Po pierwsze stopka duzo trudniej wchodzi w ziemie od talerza takze zeby kolko dobrze dogniatalo nalezaloby ustawic duzy nacisk redlicy co przy stopkowej powodowalo by czeste zapychanie bo przy odpowiednim(nie duzym) naciagu stopka poprostu podskoczy a przy duzym naciski bedzie trzymac sie w ziemi i ciagnac wszystko. Po drugie stopka zostawia duzo wiekszy rowek niz talerzyk przez co kolko bedzie wedrowac w rowku po redlicy zamiast ladnie przykrywac ziarno i zageszczac grunt, o tym problemie powiedzial serwistant poettingera z serwisu krajowego z ktorym sie konsultowalem telefonicznie bedac u dealera.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się