Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

ursus20    17

Nie ogłuchłem. Słuch mam dobry.. a z Wielunia do Zawadzkiego mam 80 km w jedną stronę.

 

Trasę pokonuje tak w 3h niecałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeszcze nie ogłuchłes. Współczuje męki. Jeździłem dwa razy dziennie po wegiel do jaszczębia z dwoma przyczepami dużo ponad 100 ton rocznie. 40km w jedną strone. Po pięciu latach silnik wyzionoł ducha. To nie jazda tylko męczarnia.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Nie męczarni nie ma..;) Drogi są w miarę więc nie ma na co narzekać..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Oglądałem to jeszcze przed daniem tego filmiku URSUS SIŁA I MOC oglądałem jeszcze że ursus c-360 przeciągała się z new Hollandem z wyłączonym napędem na przód ale modelu to ja nie pamiętam tego new Hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ty to jesteś,oglądałeś i nie powiedziałeś?

Tak wiec C 360 górą,gdyby tak jeszcze cichszy był...

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie wiem co za sposób myślenia by odkręcać obciążniki w ciągniku a potem pisać że za letki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

@volvo ty chyba nie myślisz że to mój film i moja c-360 ? To nie jest mój film to jest z youtube.pl a po drugie nie miałem myśli o tym ciągniku że jest za letki tylko o innej c-360 z obciążnikami której silnik dawał rade a opony się ślizgały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja nie myślę o czym ty myślisz.Wiem tylko że obciążników nigdy za dużo,większa masa C 360 to większy uciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczyna    2

Witam.Wracając do tematu mamy ursus c360 od nowości 1986 rok.Ma zrobiona jakieś 15000 mth godzin w SKRZYNI nic nie było ruszanie a w silniku był robiony remont się znaczy nowe komplety naprawcze i głowice do szlifu:).Ja tam lubię jezdić c 360 a najlepiej ze prasą krone 120 po 14 godzin wiem jestem hardkorem ale mi hałas nie przeskadza.Chodzi też dużo w transporcie codziennie robi ok 10km po wywar i z obornikiem.No i na jesień pomyka po pulpę(z ziemniaków) ponad 70km w jedną stronę i tak ze 10 razy w roku.No i ciągnie dwie D47 :)

Jak wiezdżamy na wagę to ładunku mamy ok 12 ton :)

Daję radę wiec mi nie pisać głupot że URSUS C360 SIĘ PSUJĘ JAK SIĘ DBA TAS SIĘ MA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Poczekaj aż wymienisz kilka elementów w skrzyni. Szybko zmienisz zdanie. O ile awaryjność jako taka nie jest największa jak się dba to trwałośc drastycznie zmaleje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Czytając wasze komentarze przynajmniej te z pierwszych stron bo reszty mi się nie chciało musze przyznać że 60 ma swoje wady .ale nie wiem jak wy ale ja czuje sentyment do tego sprzętu mam 3 inne ciągniki ale najbardziej lubie 60 nie wiem czemu ale jak w żniwa ciągne nią przyczepy ze zbożem czy słomą jak wyją te zwolnice jak ten dym wali się z komina ahhhh ku**a fak że jak pociągam nią pare tych przyczep to plecy nie tylko bolą jak cholera ale ciągnik dobry ja na niego nie narzekam POZDRO DLA WSZYSTKICH Z AGROFOTO :D :D :D :D :D :D

 

Szkoda tylko że błędy takie katastrofalne.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

podnośnik w miarę dobrze podnosi jak dla mnie to wystarczająco dobrze

ruktaf jak się jedzie na polowym biegu wstecznym to tył to szybko się nie jedzie (żart)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No fakt faktem wsteczny powinien być trochę szybszy.Jeszcze u mnie na wstecznym płynnie nie jedzie tylko tak raz ciągnie i przestaje i ciągnie i przestaje.Jak dodam gazu to jedzie normalnie.Tak normalnie jeździ i tak nie szarpie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

wcześniej miałem ruska i tam było 6 do tyłu, do grabiarki taśmowej rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

No fakt faktem wsteczny powinien być trochę szybszy.Jeszcze u mnie na wstecznym płynnie nie jedzie tylko tak raz ciągnie i przestaje i ciągnie i przestaje.Jak dodam gazu to jedzie normalnie.Tak normalnie jeździ i tak nie szarpie.

 

u mnie tak samo jak się jedzie to tył to szarpie, to też zależy od luzów na trybach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No w sumie to ja bym zrobił cały remont skrzyni i wymienił atak.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

w c-360 jest parę wad i zalet w wadach głównie większości chodzi o wolny wsteczny i hałas porównując c-360 do innych ciągników tej samej mocy ,ale jak na czasy w których c-360 były produkowane to ciągniki jak dla mnie są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

właśnie to prawda ten ursus na czasy w których był tworzony to super sprzęt . ja kupiłem 2 lata temu c 360 z 92 i naprawde sprawuje się idealnie jest to ciągnik do niemal wszystkiego -no bo do upraw międzyrzędowych no to się nie nadaje z fabrycnymi oponami ale pomijając to to naprwde welki + . oczywiście jest pare wad ale to tak jak mówiłem ciągnik wypada rewelacyjnie do czasów produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie przesadzaj z tym że tak rewelacyjnie :P . W tamtych czasach JD ,FENDT itd mieli napędy włączane elektrozaworem a w ursusie nikt nie słyszał o takich rozwiązaniach . Nawet kuzyn ursusa - ZETOR miał bardziej zaawansowane rozwiązania np wspomaganie , kabina


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj