Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

bartez27    0

witam kolegów w sprawie 60-tki wiadomo to nie są nowe maszyny wszystko sie wyrabia i technika tez idzie do przodu ale na tamte lata to były dobre maszyny ja mam 60-tke i 330 i nie narzekam tu sam se człowiek w stodole poklepie pokreci i pojedzie dalej a w nowych wyswietli ci kom serwis i juz bulisz grubą kase zaletą jest to ze wszedzie kupisz czesci i są niedrogie a do t-25 jest chyba ciężej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Też mi zalety. Również mam oba te sprzęty i uwierz mi wolał bym dzwonić po serwis niż dłubać przy nich. Przynajmniej bym poczuł trochę komfortu. Tak jak mówisz na tamte lata były to dobre maszyny bo innych nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

To że Ciągnik można samemu naprawić nie będąc mechanikiem , u siebie w domu , to napewno ogromna zaleta, zaleta 360 tki:) tanie części i ich dostępność , i nie skomplikowana budowa, dzięki temu te ciągniki zawsze bedą "dobre"


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystko i na temat. Kiedyś mówili "60-ka to dobry ciągnik. Dziś zostało "60-ka to BYŁ dobry ciagnik"

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To że Ciągnik można samemu naprawić nie będąc mechanikiem , u siebie w domu , to napewno ogromna zaleta, zaleta 360 tki:) tanie części i ich dostępność , i nie skomplikowana budowa, dzięki temu te ciągniki zawsze bedą "dobre"

 

Każdy ciągnik z lat 80 sam naprawisz co za filozofia czy to Ursus MTZ John Deere czy nawet Fendt jeżeli masz co nie co pojęcia bo jak ktoś twierdzi że za opadanie podnośnika wine ponosi pompa no to taki mondzioł nie poradzi sobie nawet z C-360

Co do zakleszczania wystarczy zmiana palca zmiany biegów bolączka ustąpi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Myśle że ursusy 330, 360 , 3P jeszcze długo pozostaną w polskich małych i średnich gospodarstwach, ludzie są przyzwyczajeni do awarii i napraw tych sprzętów, a wiadomo niema bezawaryjnych maszyn, prędzej czy później coś nawali a koszt takiego np; sprzęgła w 360-tce to groszowe sprawy, a np New Holland( zależy wiadomo jaki ) to koszty idą w tysiące :( a co jeśli trzeba silnik remontować? osobiście gdybym potrzebował coś mocniejszego od 360 to szukałbym coś z ciężkiej serii ursusa :) no ale każdy ma swoje zdanie :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

Witam kolegów ;)

Też mam C-360 i zalety już dużo odpowiedzi za mną się pojawiały ale powiedzcie mi czy taki nowy John Deere czy choćby Fendt wytrzyma tyle lat w pracy co poczciwy URSUS? Wątpię ale jak ktoś chcę zaznać komfortu to jego wybór, fakt w C-360 jest głośno ale jak się kupi nową kabinę i dobrze uszczelni to i w tym ciągniku można zaznać komfortu i w spokoju radyjka posłuchać :P I dobre siedzenie z podłokietnikami i można robić :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

fakt w C-360 jest głośno ale jak się kupi nową kabinę i dobrze uszczelni to i w tym ciągniku można zaznać komfortu i w spokoju radyjka posłuchać :P I dobre siedzenie z podłokietnikami i można robić :lol:

Pozdrawiam

 

Mimo że posiadam sentyment do tych ciągników, to rozbawiłeś mnie do łez :lol: :lol: :lol: tylko na starość nie zapomnij sobie kupić aparacik słuchowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

heheh w sumie to trochę przesadziłem ale tak jak ma np. @prorok swoją C-360 uszczelnioną to jest trochę ciszej :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już kupę lat robię 60-tką i jakoś dobrze słyszę i nic innego też mi nie dolega :P ale jak to mówią kto słabej du*y to się i chlebem struje tak samo z ciągnikiem jak macie słabe organizmy to wam 60-tak szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Chłopaki jak tak sobie pomyślę to czy można mówić że 60 tki były awaryjne, ojciec kupił w 85 roku zrobiłem nią coś koło 5 tyś mtg nim sprzedałem pierwsze usterki co pamiętam po ok 3 tyś mtg łożysko w prądnicy ,pompki hamulcowe ,pompa wody ,po 4 tyś mtg remont skrzyni (wyszło dużo klockowania prasą bez przeciwwagi) wszystko robiliśmy sami ,nic poza sprawdzeniem ciśnienia wtrysków nie robione przy układzie paliwowym ,teraz mam nowego 160 mtg gdyby tyle wytrzymał bez awarii byłbym szczęśliwy ,a niby duperelki a już denerwują urwał się amortyzator siedzenia,nieszczelna rurka spalin,pasek popękany jak po kilku latach w 60 tce ,mały przeciek od sprężarki spływu ,60 tka to prostota w prostocie i to ich plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak pojezdzisz ze dwadziescia lat robiąc mtg na tysiące to pogadamy. Na kiepskie warynki jeszcze się supermen nie narodził. W 60-ce jest na bank ponad 100 decybeli. To hałas szkodliwy nawet dla ciebie tylko jeszcze tego nie odczuwasz. Poczekamy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

mnie najbardziej w 60tce bynajmniej mojej tylko irytują hamulce i ich naprawa a reszta jest ok wszystko ładnie pięknie chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

nic nie jest doskonałe wszystko ma swoje wady jak i zalety , większości hałas w c-360 przeszkadza mi akurat to nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak C - 360 to szajst i może skończcie ten temat , wszelkie komentarze zostawmy tym którym starzy za do finansowania kupili coś lepszego , oj teraz dopiero się zacznie , no powiedźcie jakie dobre są wasze nowe ciągniki , tyle że stary Ursus lata po polu a nowy stoi przykryty pierzyną na pokaz i świeci sąsiadom w oczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

dla mnie hałas to też nie problem, nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu, nigdy sobie nie pomyślałem czemu w tym ciągniku jest tak głośno :)a mam starą kabine orginalną (4011)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uczyłem się na niej jeździć wiec sentyment pozostał :) Nawet jak coś się popsuje to łatwo naprawić ale szczerze mówiąc awaryjna to ona bardzo nie jest i ekonomiczna tez :) niestety ! Bo z 3 skibami to tak średnio ona latała :( i w dodatku głośno ,zimno dobrze ze tylko teraz służy do przestawiania i sianokosów bo wiadomo pogoda nieraz goni :( Jak dla mnie w średnich pracach da się nią pracować ale do ciężkich to zetor lepszy !!! P.S Fan club Zetor :) Pozdrawia !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja jakoś sentyment mam do takich traktorów i jakoś ich wady mi nie zawsze przeszkadzają ja miałem najpierw 355 ale tylko do 1988 a potem znów w 2005 kupiliśmy c-360 i jakoś ten hałas mi nie przeszkadza , lecz znów innym to przeszkadza i nie chcą mieć z tym traktorem nic wspólnego i zmieniają na coś innego , ale jak dla mnie to dość dobry traktor ma dość wytrzymały silnik i jak dla mnie wygodną zmianę biegów a awaryjność w każdym jest inna cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

-Hałas jest dokuczliwy ale da się ten hałas do porządku doprowadzić. wymienić tryb w tylnym moście od zetora

-Kierownicza lekko chodzi tylko trzeba wymienić niektóre przeguby kulowe na nowe wysmarować je dolać oleju do kolumny kierowniczej i dobrze ustawić zbieżność kół . przy turze wspomaganie

-Sprzęgło jeżeli komuś ciężko się wciska można sobie z tym poradzić że wciśnie 10 letnie dziecko. tzn przedłużyć ramię które wychodzi na zewnątrz z obudowy skrzyni

 

U mnie przeszkadza to że jak jadę z rotacyjną i wcisnę sprzęgło a rotacyjna się zatrzyma nagle np. zahaczyła o bruzdę a ja o tym nie wiem oglądam się a rotacyjna się zatrzyma to nie mogę puścić sprzęgła po urwie wał to muszę wyłączyć wałek odbioru mocy a później jak chce podnieść rotacyjne to trzeba odpiąć wałek i włączyć WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Coś Piotrek mieszasz - by podnieś maszynę z założonym wałkiem - trzeba rączkę obrotów WOM podnieść na max do góry , rączkę zmiany szybkości biegów - żółw - zając dać na luz i włączyć bieg np czwórkę i pod nosisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

No dobra ale tak logicznie pomyśleć to podnośnik nie działa gdy nie będzie się kręcił WOM

WOM musi się kręcić żeby działał podnośnik

Edytowano przez PIOTREK44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak jak pisałem - zamelduj jak będziesz miał założona maszynę z wałkiem .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No dobra ale tak logicznie pomyśleć to podnośnik nie działa gdy nie będzie się kręcił WOM

WOM musi się kręcić żeby działał podnośnik

 

 

Tak logicznie pomyśleć to jednak kolega @andrzej612b ma rację :D maszynę idzie jak najbardziej podnieść nie odczepiając WOM :P punkt 3 http://instrukcja.pl/storage/photos/4/large_1542887430.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he he. Cześć kolego. Jak wy jezdzicie ciągnikami nie wiedząc co i do czego? A gdzie są biegi i od czego te pedały to wiecie?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witaj kolego Seweryn, z okazji Świąt wszystkiego naj, najlepszego :D No nie raz ktoś o schemat biegów też się pyta, albo do czego służy "ta wajcha" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj