Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C 360 ma w kabinie ok 100 dB, Zetor 84, stąd różnica. Swoją drogą ciekawe czemu konstruktorzy tak oszczędzają na wygłuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pomiędzy 100, a 84dB jest przepastna różnica, bo to skala logarytmiczna. No i to pudło rezonansowe w postaci fabrycznej kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

UrsusCzesio robiłem różnymi ciągnikami i takimi z komfortowymi kabinami i takimi bez kabin całkowicie i nie powiem też wole takiego z kabiną choćby szczelną np. ursus c 385 ale 60-tką też mi się jeździ nie tak źle komfortu wiadomo nie ma żadnego ale jest wygodny dostęp do biegów rozdzielacza kierownica w dobrym położeniu sprzęgło hamulec też i mówiąc że wygodnie mi się jeździ miałem to na myśli.Ty jesteś jeszcze młody to nie pamiętasz jak kiedyś ludzie pragnęli ciągników nie ważne czy to była 30-stka 28 czy zetor 25 byle by był ciągnik a jak ktoś miał 40-stke albo 60-tke to był gość.Ja sam jak kupowałem kilka lat temu fortschritta mogłem kupić 323 bo kabina lepsza miałem kilka na oku ale ich stan techniczny wiele pozostawiał do życzenia znalazłem w ogłoszeniu zt300 pojechałem to była akurat zima ciągnik zalany zimną wodą odpalił od strzała stan podzespołów idealny kabina była ostatnią rzeczą na którą zwracałem uwagę. Przecież teraz do 60-tki można kupić taką fajną kabinkę że hej nie to co kiedyś puszka lub później czeska ewentualnie. A jeszcze co do hałaśliwości to jechałeś kiedyś zetorem 25? on dopiero wyje tak że ja pier**** :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta teoria jest troche idiotyczna. Trzeba isć do przodu a nie mówić że to co kiedyś, 30 lat temu było dobre i ludzie się za tym zabijali... jest też dobre dziś. Jezdził bys dziś maluchem czy syreną dla tego że kiedyś to był wypas, i dobre było? Nie. Proste. Ciagnik jest dziś przestarzały i nic tego nie zmieni. Dziś jest niemożliwe żeby do produkcji wszedł ciągnik z takimi wygodami jak 60-ka. PRAWO i PRZEPISY by do tego nie dopuściły. Z lini nie zjechała by ani jedna sztuka. Nawet nie doszło by do produkcji.

 

Tak że dajmy sobie spokój. To był dobry ciągnik ale jego czasy świetności mineły. Tyle.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak zgadzam się z tobą tylko że nie każdego stać żeby kupić sobie w dzisiejszych czasach nowy ciągnik czy kilkuletni ludzie robią starymi ursusami i robić nimi będą.Myślisz że jak by mnie było stać na nowy ciągnik to bym robił 60-tką czy fortschrittem? oczywiście nie ale realia są jakie są i nic tego raczej nie zmieni na zimę mam zamiar kupić c385 bo potrzebny mi ciągnik o mocy około 80 km a na nowy czy jakiś zachodni o tej mocy mnie nie stać i będę robił starym przestarzałym ursusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Gdyby mnie było stać to wolałbym jeździć Fendtem 211 Vario.Niestety ale C360 I T25 muszą wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No prędzej o wadach bo zalety to on miał 30 lat temu że on był to było zaletą. Cena części zaletą moze tylko że można je wymieniać jak gacie to druga sprawa. Do ursusów nie ma dobrych części niestety nasza stal jest do d*py. Mechanizm różnicowy 6 lat żeby wytrzymał tylko? jak był nowy wszystko ładnie chodziło jak jesienią robiłem podnośnik to jeden wielki luz a tani nie był kasy poszła ;[ Alternatywa to części Zetora już ostatnia deska ratunku


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Otóż to panowie nie dyskutujemy tutaj o zasobności portfela, bo ja też bym sobie chciał nówką śmigać, a męcze się starymi gratami. Seweryn też poruszył ważny temat względem tych maluchów czy syrenek. Zawsze tak mamie tłumaczę, że stać nas na lepszy samochód, ale jak rozmowa o ciągniku to ci się głupot zachciewa, a przecież samochód na siebie nie zarabia! Widziałem ostatnio na allegro fotki c-362 i powiem wam bajecznie to wygląda, ale nie wiem jak jeździ. Dlaczego te podłe instruktorki nie mogli zrobić coś lepszego też dla nas, tylko co lepsze to na eksport. Widzieliście eksportowe c-385 i c-385A też fajne maszynki a nam zawsze badziew sprzedawali. Całe szczęście, że ja mam jakąś czeską kabinkę czy nie wiem jak ona się nazywa bardziej jakby sokółka czy coś, bo mierze 190cm i jak u wuja wsiadłem kiedyś do puszki to garba bym dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

zorzyk2 chodziło mi o to że stać mnie było tylko na taki ciągnik,którym jednak po paru udoskonaleniach i tuningach

można pracować w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja mam 1,80 i w 4011 prawie garba sie dorobiłem. Fakt, temat jest o wadach i zaletach. Gdyby nasz rzad pozwolił nam lepiej zarobic 60-ki dawno by zgineły bo każdego było by stać na lepszy ciągnik. I w ten sposób przypadkiem ocalał piękny i kultowy dla polaków ursus c-360. Dziekowac im za to?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

A ja mam 189cm i mieszcze sie bez problemow w swojej kabinie

Komuna zbankrutowała i upadła i chwała jej za to.Po niej do władzy dorwali sie kolejni złodzieje

i kompetni idioci,którzy doprowadzili do biedy dużą część narodu,w tym rolników.

Dzięki nim jesteśmy w dużej części skansenem rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

To pewnie siedzenie wyrzuciłeś, albo w dachu dziurę zrobiłeś kolego skoro się mieścisz. Jes jeszcze możliwość, że się na miarze nie znasz, albo nas kłamiesz tak dla jaj.

A co do wad to jest jeszcze kijowo rozwiązane sprzęgło i hamulec ręczny. Powinno być sprzęgło od góry wciskana, a tak leje się koło tego wałka i jeszcze zapieka się ręczny i trzeba go sznurkiem przywiazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kojak tylko bez wycieczek osobistych proszę,nie życzę sobie takich tekstów.

Sam się sznurkiem zwiąż i nalej sobie tego kapiącego oleju.

Mam wysoką kabinę i bez problemu mieszczę się w niej,zapraszam niedowierzających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kojak pisał o starej kabinie ja zresztą też bo w 4011 innych nie było. Tak byś głową na każdej dziurze w dach walił juz nie mówiąc o tym że na wysokości oczu masz silnik od wycieraczek. Nie potrzebne te nerwy... wystarczy uważnie przeczytać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No nie potrzebne te nerwy wystarczy zeby konstruktorzy dali kanciate błotniki i wyższą kabine juz by inaczej było a nie jajowate do końca produkcji


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Dyskusja kolego była o kabinie puszce, więc wywnioskowałem, że ty też taką masz i dziwiło mnie, ze się w niej mieścisz, a ty nic nie pisałeś, że masz dużą kabinę. Następnym razem jak odbiegasz od tematu to wyjaśnij o czym piszesz, bo nie każdy jest jasnowidzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Przepraszam za moje niedoczytanie,myslałem ze chodzi ogólnie o kabiny.

Kojak zastanów sie następnym razem jak piszesz takie teksty,wypada przeprosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Przeczytaj swój post po mojej wypowiedzi.Jak mogłeś nazwać mnie otwarcie kłamcą lub sugerować że nie znam

się na mierze?To bezczelne z twojej strony,chamstwo do kwadratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

UrsusCzesio pisałeś że mechanizm różnicowy wytrzymał ci tylko 6 lat może teraz taki są części badziewne ja w swojej 18 lat temu wymieniałem mechanizm tryb talerzowy atak i półosie i gdy w zeszłym roku robiłem podnośnik to wszystko jak nówka w idealnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Przeczytaj swój post po mojej wypowiedzi.Jak mogłeś nazwać mnie otwarcie kłamcą lub sugerować że nie znam

się na mierze?To bezczelne z twojej strony,chamstwo do kwadratu

A co miałem zasugerować skoro pisaliśmy o kabinie puszce, a ty napisałeś, że przy wzroście 189cm mieścisz się w swojej bez problemu. To było nieporozumienie i tyle. Nie bądź taki nietykalny i uspokój się trochę, albo przejdź na prywatne wiadomości, bo to nie temat do kłótni.

P.S. Nie miałem na myśli tego, żebyś mnie obrażał na prywatnej rozmowie. Tak nie będziemy kolego rozmawiać i wysłałem raport do moderatora w sprawie tego "wykastrowanego palanta" jak mnie nazwałeś, mam nadzieję, że coś z tym zrobi.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy wrzućcie na luz, ten konflikt wynikł z nieporozumienia( takie przynajmniej jest moje zdanie). Szkoda zachodu na kłótnie. W sprawie PW nie zainterweniuje, gdybym miał reagować nawet na wiadomości PW to nie byłbym moderatorem tylko cenzorem a już trochę czasu od zmiany ustroju upłynęło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja już zapomniałem o sprawie,rachunki wyrównane.Gdybyś mnie nie obraził to by nie było wiadomości na pw.I tyle

w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@volvo i @Kojak pogódźcie się sprawa nie warta kłótni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj