Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

bobytempelton Wiem o co ci chodzi ale w tym ciągniku w przekładni ta zęby są prawie proste. Szybkom nabierają luzu, wyrabiają się i potem żadne ustawianie nie pomaga a nawet jeśli to na chwilę. Niestety. Wiem jakie są zasady ustawiania przekładni kątowej, przerabiałem to, w swojej 40-ce bawiłem się z tym ale ustawić to prawidłowo w 40-letnim ciągniku jest niemożliwe.

 

To niestety słaby punkt tego ciągnika i nic tego nie zmieni.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Zgadzam się z przedmówcą, zbyt proste zęby to przyczyna nieszczęścia w tylnym moście u c-360. Regulacja jest bardzo trudna i wymaga mega dokładności, co w tym ciągniku jest wręcz nieosiągalne. Większy skos na zębach powoduje inną współpracę i łatwiej jest trafić z ustawieniem. Przykładowo w c-330 często mimo dużych luzów na przekładni głównej tylny most nie huczy tak jak w 60-tce. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś ciągnik z przekładnią główną o tak prostych zębach? (prócz podobnych do c-360 jak zetor 4011)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

ok 380 zł kosztuje kpl koło talerzowe+tryb atakujący ursus 360 to jest totalne masło, alternatywą jest zetorowski zamiennik kosztuje ok 510 zł ma mniejszy moduł zębów bardziej zakrzywioną linie zarysu zęba , jest wykonany z materiału o niebo lepszego niż ursus i oczywiście pasuje do c360. nie pamiętam jaki to typ zetora w sklepie wam powiedzą. Ja jeżeli składam przekładnie kątowe to tryb atakujący maluje sprayem a później kręcę nim, w zależności od śladów jakie odbiją się na kole talerzowym koryguje ustawienie obu kół. I nie wyje i nie wycina zębów przynajmniej przez jakiś czas, dopóki nie pojawi się luz...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No i chyba wszystko zostało powiedziane. Można też odbijać na kartce albo tuszować zęby i korygować na podstawie odbicia tuszu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelrolnik    0

Wady: głośny,zwonnice,słaby komfort w kabinie, wyjąca skrzynia biegów

Zalety: silny, dobry traktor na średnią gospodarkie, szybki , nadaje się do każdej maszyny np: Prasa (tylko nie zawielka) przyczepy pługi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Największym minusem jest brak 4x4 :mellow: .Podomierz produkowali kiedyś 360 4x4 ale ruscy zabronili bo polacy nie mogli mieć czegoś lepszego :P ale nie wiem czy to prawda gdzieś to słyszałem :rolleyes:

 

PS.My mieliśmy c360 i zamieniliśmy go na zetora 6945 i uważamy że zetor przegrywa tylko zwrotnością :D


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z częściami do zetora to nie problem ale różnorodność rodzaju do jednego modelu. Jak nie wyciągniesz to nie kupisz bo jest kilka rodzai. Paranoja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadza się tyle że niektóre z tych zmian nic nie wnoszą ani na korzyść ani na niekorzyść.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ciągnik fajny sam taki posiadam . Bo mam 14.9-28 Stomil które mają ponad ... 16 lat . Ale ciągnik nie był katowany i zostało jakieś 40% bieżnika . Na razie nie ma kiedy kupić opon i przełożyć bo zaczęły się żniwa i nie ma czasu a do mokrej podorywki pasuje zwiększyć uciąg . Przełożę z obciążniki z przodu , na tył ale to i tak mało . Ile można założyć obciążników ( pierścieni ) na koła z tyłu ?

Gdzie takie kupić po ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Pierscieni to możesz załozyc i 20 wystarczy odpowiednio dobrać długie sruby/pręty

Ja mam po 4 na kole, ale planuje jeszcze po 1 dołożyc (mam tura)

 

Od czego masz allegro ? trudno poszukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Mam pytanie czy opony 16.9R28 nie zaszkodzą c-360 ? Znaczy czy sprzęgło nie będzie cierpiało i czy zmieści się pod tymi nowymi kabinami . Bo nie wiem czy brać te czy oryginalne 14.9R28 ? Cena troszkę większa ale jakie korzyści . A i jeszcze mam pytanie . Jak bardzo przedni napęd w ursusie ogranicza zwrotność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

????

 

ja mam w ursusie szerokie koła o numerach chyba 14 na 28 i na 19 co takiego i na mokrych teranach to daja sobie radę ale mam ursus c 360 na woskich koła to tylko co wjade na pole i juz nim siedze a ty drugim co mam szerkie koła to 3 bieg i gaz do podłogi i idzie :P

 

co ty mam piszesz wolny podnośnik i głosiny u mnie jak wymieniałem pompę wzmacnianą w ursussie c 360 i mam agregat uprawowy 2,8 co on wazy tam 560 kg to ja spokojnie podniosę na wolnych obrotach a mozesz nie lejesz oleju do skrzyni to się nie dziw a jaki olej wlewasz do skrzyni bo ja wymieniałem pompę to sposzcziłem stary olej i zalałem go hipolem 6 przekładniowym i haduliczny jest taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

"ja mam w ursusie szerokie koła o numerach chyba 14 na 28 i na 19"

16-letni kolego coś ci się pomyliło z tymi rozmiarami.Pewnie chodziło o 14.9/28 a to standardowe opony do tego ciągnika.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kolego pamiętaj że nie tylko pompa się wyrabia w układzie hydraulicznym i do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Wina pompy to MOŻE 40% przypadków niesprawnego podnośnika. Poza tym to nie jest pompa wzmocniona tylko pompa o PODOBNO wiekszym wydatku a to juz dwie różne sprawy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

no to kolego powodzenia z tym agregatem, napisz kiedu tlol wyjdzie ci pod siedzeniem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

haha zwrotny. Dobre sobie. W oranym polu to jeździ jak chce i potrafi ręke urwać. Na orałem się dzisiaj sporo to jeszcze wiem jaki on skrętny. Czasem trzeba się po trzy razy ustawiać, bo kola jadą gdzie chcą, a nie tam gdzie są skierowane. Ogólnie uważam, że to do d..y ciagniki są, ale na lepszy mnie nie stać niestety. A co do tych wad, które nazywacie zaniedbaniami no to mam inne zdanie. Jak coś się regularnie psuje i trzeba to naprawiać co roku czy co dwa lata to jest przegięcie, a co do łatwości naprawy i tanich częściach to powiem tak, wolałbym, żeby się nie psuł i nie musiałbym go naprawiać, a te tanie części to składają i odlewają po pijaku chyba, bo taką tandetę jak teraz robią polskie zakłady to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matelusz    2

hahaha jedzie gdzie chce i trzeba 3 razy ustawiać :blink: ty ej chyba nie masz drążka kierowniczego <ok>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

A ty może 60tki nie masz. Uważasz, że w zaoranym polu jest łatwo skręcić tym ciągnikiem? Ja nie potrafię, ale może za głupi jestem do tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie jest tak zle. w 30-ce, władku czy 4011 skręca się o wiele gorzej a 60-ka nie ustępuje pod względem kręcenia lepszym ciągnikom bez wspomagania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

A jeśli ma za słaby skręt po podpiłuj ograniczniki i nie będziesz musiał się przestawiać na do wjazdu w bruzdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj