Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

UrsusCzesio    310

No miałeś już wymieniane zawory. W zachopdnim po 8 tyś nadal nie będziesz wiedział jak wyglądają zawory. to mój rusek lepszy wynik miał 7500 i głowice robione ;[ Dziś zrobimy posiedzenie na temat sprzedaży C-360 i ceny. I wtedy już napewno C-360 nie pojawi sie na podwórku :blink: Ba kto wie czy jakiś ursus wogóle... Mi już ręce opadają na ten ciagnik jak chodził to chodził wskoczyło 7500 to co chwila problemy... Choć samo wnętrze silnika jeszczeo k to całe oprzyrządowanie siada więc pchaćto trzeba w piiiiiii ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Też myślę że zachodnie dłużej wytrzymają bez remontu ale też są droższe i nie leje się do nich superolu i hipolu. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Dokładnie mateusz1995

Może i zachodnie są wytrzymałe, ale byle czego nie wlejesz mając na myśli oleje oraz paliwo ;[

60tka nawet na przepalonym oleju pojedzie :blink:


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a co to za zaleta ze na superolu jezdza

moze inne oleje sa troszke drozsze ale wiecej mth mozna jezdzic

a pozatym mtz i zetor tez na superolu moga jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

c 360 to jest nie czarumy się słaby ciągnik co chodzi o wykonanie , piszecie że wytrzyma niejedno , zachodni ciągnik o mocy 60 koni zrobi 10000 bezd dotykania a c 360 (śmiech na sali ) taka jest prawda , nie wierze że c 360 wytrzyma 10000 no chyba że jak pisze kolega wyżej pracuje w lejku i to sieje nim po ugorach

No bez przesady u mnie C-360 z 1976 roku(początki produkcji) i silnik nadal oryginał. W 1993 roku pierścionki zmieniane i korekta dawki paliwa na pompie. Licznik od paru dobrych lat prawidłowo nie działa, ponad 10tys ma zrobione. Ale w tym roku już remont się szykuje bo już trochę za dużo oleju wciąga.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Mój c360 ma 23789km. ;) Była tylko robiona blokada 3 razy i podnośnik.Pług 4 skibowy,blokada i jedziemy w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mój c360 ma 23789km. ;) Była tylko robiona blokada 3 razy i podnośnik.Pług 4 skibowy,blokada i jedziemy w pole.

Jaki jest sens wykonywania orki 4 skibowym pługiem tak małym ciagnikiem? Jeżeli na blokadzie jedziesz to zawrotnej szybkosci nie uzyskasz. 3 skibowy pług to jest max. Jak chcesz porządną orke zrobic chyba żep oryc no ale cóż Nie wyobrażam sobie C-360 z 4 skibowym pługiem i zalecana prędkością 7 km/h


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja widziałem kiedyś c360 z tradycyjnym polskim 3 skibowym pługiem z dospawanym czwartym korpusem i orał powiedział bym głęboko na 3 biegu.Ja obok orałem trzyskibowym też c360 3 biegiem i mi się woda zaczęła gotować. Facet powiedział że często myje traktor ja też umyłem i muszę przyznać ze to działa.Myłem myjką stihl re 580 w pod ciśnieniem 160 bar. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To nie wiem co wy macie za ziemie... Albo mial turbo w tym ciagniku ze na 3 szedł czasami w 3 skibowym jest chmura dymu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Chodzi ci o obroty? :) Jeśli tak to mi nawet przechodzi za. To zależy jak ustawisz pompe wtryskową ja mam tak ustawioną że można zgasić ciągnik i spokojnie się domyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak ma 23 tyś motogodzin i bez remontu , Ty wiesz chociaż co piszesz ???? czy na agrofoto sa same k...y ???

na 3 biegu z 4 skibowym , siedział by co kawałek , w piasku niema żadnego uciągu przecież , chłopcy idźcie spać bo bajki piszecie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zgadzam się z kolega wyżej. Po moim przebiegu pewnie większość drapie się po głowie, a 23tys to już w ogóle absurd. Po orce w 4skibach to ten remont by był robiony co 3tys mth :) I orka na 3 biegu w skibach nie zawsze idzie sprawnie a co tu mówić o 4 skibach :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do plusów zaliczam

zwrotny

dość szybki

dobry uciąg

tani w utrzymaniu

tanie i dostępne części zamienne

spalanie zależnie od wykonywanej pracy i od nogi traktorzysty :lol:

minusy

wyjące zwolnice przy dużej prędkości

biegi czasami lubią się zakleszczać

dźwignia zmiany biegów mogła by być tak jak w Zetorze 5211

 

A tak po zatem bez zastrzeżeń w końcu to POLSKI CIĄGNIK :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

a więc plusy: mało pali, pracuje bez większych awari, zwrotny

minusy to: głośny, troche słaby uciąg, no i moim zdaniem blokada(która u mnie się nie rozłączyła i się zerwała :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt954    0

Jak poczytałem inne odpowiedzi to powiem że wystarczy kilka dni zeby wyremontwać i będą same zalety bo fabrycznie jest OK tylko kazda maszyna z biegiem lat i przy cięzkiej pracy się zuzywa. Ja wyremontowałem około 3 lata temy to wystarczyło 3dni aby go na trzy częsci rozjechac (silnik, skrzynia biegów i podnosnik z resztą ciągnika) i powiem ze jest to najlepszy ciagnik.<enter>

 

biegi czasami lubią się zakleszczać

 

zalezy od kierowcy i stanu technicznego skrzyni biegów bo u mnie jest OK trzeba dobrze sprzęgło wciskać. I zaletą jest fakt ze łatwo jest odblokować biegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roii    0

Witam.

Mam C360 już pewien czas i co mogę stwierdzić.

 

 

+Duży uciąg

+Dobre hamulce

+Zwrotność

+Żwawy silnik

 

-Hałasujący tylny most

-Słaba pompa

-Biegi i WOM (Jednak ja się już przyzwyczaiłem)

 

 

C360 nie jest za dobrym ciągnik ale szkoda że w późniejszych okresach produkcji nie udoskonalani go jak np.Zetory a tak to byłby naprawdę porządny ciągnik

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak poczytałem inne odpowiedzi to powiem że wystarczy kilka dni zeby wyremontwać i będą same zalety bo fabrycznie jest OK tylko kazda maszyna z biegiem lat i przy cięzkiej pracy się zuzywa. Ja wyremontowałem około 3 lata temy to wystarczyło 3dni aby go na trzy częsci rozjechac (silnik, skrzynia biegów i podnosnik z resztą ciągnika) i powiem ze jest to najlepszy ciagnik.<enter>

 

biegi czasami lubią się zakleszczać

 

zalezy od kierowcy i stanu technicznego skrzyni biegów bo u mnie jest OK trzeba dobrze sprzęgło wciskać. I zaletą jest fakt ze łatwo jest odblokować biegi

 

dla mnie to ogólnie fabrycznie jedna wielka pomyłka.chodzić chodzi remontu nie potrzebuje ale uwierz,pacując lepszymi, niemoge spać w nocy i czekam tylko na kupca na ten ciągnik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

60-tka z czterema skibami i na trzecim biegu to mozna robic podorywke na 5 cm bo przy srednio zwiezlej ziemi 3 skiby + kolczatka to dobra 60-atka 2-ką ma co robic.Pisze tu Rolnik 360 ze ma na liczniku 23789 mtg nie umisz tego odczytac bo ten licznik takiej wartosci nie zapisze, kolego to czerwone czy żołte pole to sa dziesietne mtg. jak masz taka wartosc to jest to 2378,9 mtg Oj ludzie-ludzie.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supermichal13    366

dla mnie to 60 nadaje się do wszystkiego tylko z odpowiednimi maszynami

niektórzy mówią że nie lubią wycia zwolnic w 60.

A ja kocham te wycie zwolnic w c-360 ten dźwięk jest bez ceny :wub:

wady to:

zależny podnośnik od womu

i komfortu

Ja dla 60 nie daje więcej nisz 1800 obr/min ma jusz ze 30lat i bez żadnego remontu i pracuje na 13h

jak by dać 50 c-360 i bym musiał rozpoznać swoją po głosie bym rozpoznał pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj