Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Tylko obawiam się, że nie ma nic darmo- jeśli przy niższych obrotach silnika będą wyższe obroty na wałku to pewnie kosztem momentu obrotowego, rębak też go potrzebuje. Sprawdzę na 4 biegu, to chyba będzie rozsądny kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja używam 5 na obrotach zależnych do zrzucania liści z buraków rozrzutnikiem. A jeśli chodzi o obroty przy rębaku to po co na 4 dawać blisko 2000 tys obr. Dużo więcej spali paliwa.Ja bym włożył 5 i obroty ok 1500, myślę,że by był ten sam efekt tylko przy mniejszym zużyciu paliwa.

Ale Kolega ma 3p, w nim nie jest wskazane używanie 5 przez skrzynie. Do tego na takich obr 1000obr na WOM będzie grubo przekroczone, szlak może trafić albo skrzynie, albo rębak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam od niedawna tez jestem posiadaczem  tego ciagnika  :D  szczesliwym moze to nie do konca ale najgorsz to ciagnik to nie jest. Ja za swoja 60 dalem 3 tys coprawda 9 lat nie byla odpalana i stala w garazu.  Zmienilem filtr zalalem olejem troszkie paliwa i 30 min odpalania i czyszczenia ukladu paliwowego troche samostartu i zapalila bez wiekszych problemow. Odnosnie stanu to tak wygladalo zapieczone chamulce wybite tulejki w przodzie i no i opony tylne ale to za flache zalatwilem sobie w dobrym staniie i zimering na womie wymienilem. A teraz + i - z mojej strony

 

+szybki wom od biegow dobre do podlewania

 

+dobra jest o rozsiewania nawozow

 

+chamulce jak sa to fajna sprawa -ale ciagle ich nie moge naprawic 

 

+i wedlug mnie naj lepszy plus to to ze dobrze odpala 

 

a teraz minusy

 

-jak by tego ciagnika by nie uszczelnil to i tak zawsze bedzie cieknol olej 

 

-paliwo to ona lubi nawet za bardzo dlatego bym wolal 3p 

 

-jak niektuzy pisza to ze jest zwrotna i mala i do wiekszosci prac sie nadaje to taczej nie prawda napewno bym nia nie przewracal siana ani sial zboza czy obredral ziemniakow po 1 za duzo by spalila by a po 2 to lepiej nadaje sie do tego c 330

 

-kolejny - to to ze do pluga sie wogule nie nadaje ale jak ktos ma duzy ciagnik wo wiadomo nie potrzebna ale 3 zeby ciagala to ciezko

 

-wieczny brak blokady ale to sie da zrobic tylko trzeba troszke pomyslec (uciac sprezyne od blokady o 1/3 lub polowe i tak ciezko nie bedzie sie zalaczac

 

a odnosnie tych zwolnic to umnie jakos nie wyja co wy macie za problem z tym moze lepiej sprawdzic czy olej ma i luzy zlikwidowac

 

A po zatym to cos jeszcze bym znalazl do +i- ale jak dlamnie to raczej nie udany ciagnik, ale da nim sie pracowac napewno tylko dobrze go dobrac do danej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1980    0

nie jest tak paliwożerna jak niektórzy piszą jak wciskają pedał gazu w podłogę

- czasami wyje w zwolenicach

+ nie jest duża

+ jest prawie niezawodna zależy jak kto dba o sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

E no nie jest jednak aż taki zły ten ciagnik żeby sie do ncizego nei nadawał. Nadaje isę do maszynale naszej produkcji. Bo z zachodnimi co maja wiecej hydrauliki to jest porażka. Ta przeklęta przez większosc ursusowców hydraulika ruska lepiej sobie radzi. Dla mnie najwiekszym niedorobieniem to: Hałas, tehcnika wciskania sprzęgła( Jak by nie szło tego inaczej troche zrobić. W prasie to po dniu roboty prosisz o amputacje nogi. Rozdzielacz wielkie dzadostwo. Działajace nazasadzie jak w trolu, czy ruskich ciagnikach wedle mnie o niebo lepsze. Przydala by sie hłodnicao leju od hydrauliki. W orce pługiem obracanym problem z podnoszeniem po dluższymczasie jest a węże są po prostu gorące. Słaba hydraulika. Ale zp olskimi masyznami na 50-60 Km radzi sobie znakomicie. No ale ja ze znajomym chłopem twierdzimy jednogłośnie. Polski ciagnik jest kompatybilny tlyko z polską maszyną. A teraz plusy bo zaraz mnie zlinczują. Orałem 1,5ha na gorącej wodzie i wydmuchanej uszczelce. pod głowicą B) Dlateog się zagotowała. No i ubywa wodu. Ale ursus jeździ cały czas. Sam silnik to jest naprawde nie do zajechania. Zadbany nie jednego perkinsa przetrzyma. Ale już układ chłodzenia niezbyt. No i monotwanie prądnicy :P Ja się przyznam bez bicia O olej nikt u nas nie dba. Wymiana co 4 lata B) 7500 MTH nabite. A silnik gada jak nówka. Ciekawe Co by wyszło jak by wsadził w 5211 silnik C-360 Bo wydaje mi sie po oserwowaniu kumpla Zetora ze Zetor to ma ogromnego muła ale zadusić nei zadusi się ale z obrotówna minimum spada B) A C-360 to się zbiera jak Benzyniak w Mazda 323 16V B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co 4 lata olej wymieniasz? To chyba dobry olej mu dajesz.

A sprzęgło wg mnie jest dobre, w ciapku jest bardziej denerwujące.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Superol CC :D Na wioesne pompe wtryskową mu robiłem to miał gdzieś 7200MTH. A teraz trzeba głowice rzucić Bo cos się grzeje i albo któraś głowica sie spieprzyła albo uszczelka bo woda baardzo syzbko grzeje się, w chłodnicy duze ciśnienie sie robi i ubywa wody a nie wywala jej nigdzie. :) Czas by zmienić olej bo z 3 lata już nie wymieniany :D Te silniki nie ma to tamto, Ale naprawde wytrzymałe są. 3P mi tak dlugo nie trzymał a bardziej isę dbało. wymiana oeljów to był standard. 5 tyś niecałe MTH i kapitalka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

popre czesia  silnik 60 wytezyma duzo sam sie przyznam w w ciagu 11 lat od czasu kapitalki tylko 3 razy zmienialiśmy olej i nic sie nie dzieje prócz tego ze w czasie kapitalki szlifiaz nie powiedział ze wał jest do niczego i go napawał i tak wytrzymał podajze 5 lat ale od tego czasy nic nie było robione oprócz pompy wtryskowej ile mtg kreci nie mam pojecia po kapitalce robiłą 60 stale w lesie wiec nabijała nie mało teraz troche mniej bo sa 3 traktory mały do lasu a duzy do ciezkiej pracy a 60 ma jakby wakacje to to zaciagnie to przywiezie zasieje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja już mam C-355 czwarty rok, jest bodajże z 72 roku, silniczek suchutki. Dałem za nią 7,6 tys. Wymieniłem tarczę sprzęgłową, zapadki od ustawiania sprzęgła, cewkę i uszczelki tłoka od podnośnika i to tyle, bardzo dobry sprzęt.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie jedna marka może pozazdroscić silnika S-4003 Chociaż chłodzenie mogło by być lepsze :D Ale im bardziej do tyłu tym gorzej :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

to co Ty trobisz z ta prasą że tak trzymasz na tym sprzęgle , noga do amputacji ?? jest takie coś jak przedłużenie do wałka sprzęgłowego i lalka lekko chodzi .


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bo nigdy nie moge znaleść odpowiedniego biegu. A najczęsciej to bywa jak przyleci 5 żeby im prasować. Wtedy jade ile się da rosa schodzi i do 1 nawet 2 w nocy. No i ile fabryka dała, a tutaj problem bo jeden bieg za wolny i prasa nie zbiera tyle materiału ile by mogła a wezme większy i zapchana, wtedy często na sprzęgle trzeba trzymać. No i tutaj następny plus Sprzegło też bdb jest w C-360 ale ciężko chodzi, jeszcze zależyja blisko siedzenie, ja owle blizej wziac i jechać jak,,baba" samochodem czyli bistem przy kierownicy. wtedy mam dobre zaparcie o siedzenie i idzie ale sie rozwaliło siedzenie i sp***rza do tyłu. A mam idealne wiec nowego niek upie pokombinuje. Jakis bolec wspawam zeby do tyłu nie uciekało. Najwięcej prasowałem 17 godzin wiec moja opinia o komforcie jest jaka jest. Że można padaczke dostać od tego wycia jeszcze jak wom włączony ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No 17 godz z prasa, niezły hardcore prasa potrafi porzucać traktorem. Ludzie często gadają że C-360 to nieudana kontynuacja 4011, ale wg mnie modernizacja silnika na +, reszta robili jeszcze gorzej. Wuj ma 2xC-360, C-328, i 1614 i mówi że ursus upadł ze wstawianie silnika Perkinsa, dla niego silniki zetora nie do zajeżdżenia(to opinia wuja, nie moja ;)).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie tyle to rzucanie co to wycie okrutne ;) tydzień do siebie można dochodzić czasami. Troche za długo to było, bo smar się pokończył gdzie nie gdzie na tłoku i nagraniaczu. Ale miałem smarownice nabitą to przerwe zrobilem i smarowałem bo ciepło sie porobiło wtych miejscach. No i ciągnikowi też ciepło było. Dlatego mówie że układ chłodzenai to nie jest zbyt udany. Ale silnik jak najbardziej bo mimo przegrzania ten silnik chodzi dalej ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a przy prasowaniu to denerwuje mnie to że piątka polowa jest szybsza od 1 drogowej jedziesz jedynką cienszy wałek sie przez chwile trafi to trzeba sie na wajchować żeby piątke polową wrzucić a potem z powrotem na jedynke a zgrzyta czasem jak cholera nieraż wejdzie moment,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

aja zwykle jade cały czas 5szosowa i wtedy na sprzęgle. Lepie już przytrzymać niz to nieszczęsne wajchowanie a 2 stanowczo za szybka wtedy bywa


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A na 5 polowej wyje jak głupi, wole wachlować 1 szosowa lub 2 szosowa i nie głuchnać od wycia :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A no prawda ale mnie to wycie bardziej się podoba niż na niższych biegach. Bo to jest takie delikatne :D i zagłusza most :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak ci zacznie słuchu ubywać to pierwsze zmienisz zdanie na temat 60-tek a potem sam ciągnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak ci zacznie słuchu ubywać to pierwsze zmienisz zdanie na temat 60-tek a potem sam ciągnik.

 

Oj ja widze ze nie śledzisz odp oczątku mej przygody z tym ciagnikiem. Jak mówiełem na pochwałe zasługuje Silnik. Przecież ja to coś chce sprzedać jak najszybciej bo sie nei darobic nadłuższą mete. Niewiem jak ludzie tym mogą orać 30 ha :) jak by lepszych traktorów w tej cenie nie było. Ja narazie te 6 ha pod ozime przebolałem. Trudno było ale się orało. Żeby nie obrtówka to napewno bym nie orał nim :D Prace konieczne nim wykonuje niektore idzie zrobić mniejszym i wygodniejszym ciagnikiem. I zapamiętaj. Ja nigdy nie miałem dobrego zdania o całym ciagniku miałem zdanie że ciagnik ponizej krytki jest. Notylko silnik moge powiedzieć jest the best. :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Śledzę temat. Tylko nie rozumiem jak może się podobać że ciągnik fajnie głośno wyje.

Jak bym miał 15 lat to może by mnie to cieszyło ale ja w 4011 przesiedziałem już 20 i tego hałasu na prawdę mam dość. Ciągniki nie są złe ale nie nadają się do kilku czy nawet kilkunastogodzinnej częstej jazdy bo po prostu szkodzą zdrowiu. 5 hektarów i koniec. Szkoda zdrowia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No fakt ale widzisz czemu aż 20 lat się męczysz z tym kukuryźnikiem jak wiesz że długa praca w takiej maszynie szkodzi zdrowiu? pewnie z tego samego powodu co 90% rolników mających taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj