Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Dawid18    2

Mi tam ten WOM połonczony z pompą to nie przeszkadza i ja tam wcale tom ajchą od pompy i WOM-u to nie wajchuje bo niemam potrzeby WOM do niczego mi nie potrzebny a pompe jak włączyłem 10 lat temu to cały czas chodzi. To dzięki za rade musze sąsiadowi powiedziec że ten wichajster to trzeba pociągnąć do samej góry i problem znika.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tym argumentem rozwiałeś wszystkie wątpliwości... Nie ma to jak uzasadniona wypowiedź. Ciekawe co lepszego można kupic za 12 tyś. C 360 ma swoje wady jak każdy ciągnik, ale wszyscy powtarzają obiegowe opinie, że to dużo pali itp. Co innego mf 255 o który ma dobrą opinię i ludzie ją powtarzają, nie wiedząc nawet o jego wadach.

 

co wy checie od c-360? jest to dobry ciągnik ma swoje zalety i wady zetor lepszy ale tez c-360 budowany na zakresie Zetora , mf255 niektore to gówno, bart cioteczny mojego taty kupił mf225 i nie che odpalic,moze tylko na cieplo i caly silnik do remontu, a tak by kupil 3P lub c-360 chodzi prosty konstrukccji i wogole i zawsze odpaliprawie ale cos zepsuje sie naprawi i dalej sie gania,moim zdaniem w tamtych czasach byl; lepszy a po za tym byl robiony na export o 85 krai do ubogich ale był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a czym się różni silnik w 3p od silnika w MF255, jakby kupił z zajechanym silnikiem to nie ważne czy 3p czy 60 czy MF to i tak kłopoty będą z silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

@Adi96 to jak ten brat cioteczny Twojego taty oglądał ten ciągnik że dał się tak zrobić w .... :D

No i podpinam się do pytania @qazi odnośnie różnicy Perkinsa z MF a 3P????

Są niewielkie różnice w osprzęcie ale to nie ma wielkiego wpływu na trwałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekvet    11

Wady:

-zakleszczająca sie skrzynia

-lubi rzygać olejem z silnika itp.

-napewno przydało by sie wspomaganie

-podnosnik wolny

zalety:

-doby uciąg

-ciagnik do wszystkiego gdyż w niejednym gospodarstwie rolnik ma tylko 60tke (np u mnie) i mogę stwierdzis ze robie nim wszystko od przetrzasacza po orke i transport

-tanie cześci

-łatwy dostep do czesci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Co do kleszczenia się biegów to zależy od własciciela jak dba o skrzynie :) u mnie bardzo żadko się bieg zakleszcza :D

tak samo z tym olejem, jak nie dbasz to bedzie leciał olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekvet    11

No skrzynia u mnie sie nie zakleszcza to u wuja u mnie jest ok.:D A olej leci u mnie chociaż rok temu by generalny remont wszystkie uszczelki itp. wymienione... przez ten rok nic nie ciekło tylko jakis miesiąc temu zaczął rzygać olejem ... B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

plusy:

- mały

- zwinny

- spalanie nie przekracza 5l

- tanie części

- prosty w obsłudze

- mocny silnik ( u mnie :D

wady:

- podnośnik !!!

- brak wspomagania

- brak przedniego napędu

- głośny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djthomas    1

Zalety moim zdanie:

- o dużo mocniejszy niż 3p

- dostępne są do nich części

- bardzo zwinny

- moim zdaniem w miarę mocny jak na taki ciągnik

 

Wady

- trochę słaba szybkość transportowa

-po za tym nie widzę wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotreksdc    6

U mnie c-360 jest w porządku

mao pali

zwrotny

bez awarzjnz

pali na dotyk

ma jeszcze inne zalety

 

a wady sa dwie

mechaniym różnicowy

pompa oleju połączona z wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

U mnie c 360 to pracują przy wycinaku i widłach do balotów bo do tego bozia je chyba stworzyła tylko. OBOROWE TRAKTORY

ty chyba sobie zartujesz jak tylko uzywasz do obrinika to nie moja wina s aobre do diana robiena do lasu nie cieki ani nie zlaaeki d orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Cos nie coś przytłumaczyłem na polski kolega ma pewnie 10 lat i tylko c-360 :D Nie za cięzki ani nie za lekki. Gó*no prawda do orki jest za lekki. Do trasportu za wolny a jak w podloge wciśniesz porządnie 2500 to biedne uszy ;) ale i tak 30 jak to cos wyciagnie? dlatego juz blizej jak dalej do MTZ 45km/h :D A no największą zaletą C-360. Ciagnik którego nei szkoda do niczego. Do lasu, w pole do obory nie szkoda go bynajmniej mi. :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

kolega ma c 360 i widze ciagle na niego najeżdża , więc nie opowiadaj głupot o mtz tylko sprzedaj to c 360 i kupuj sobie tego ruskiego pier...nika


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Zalety: tanie części, dostępne wszędzie,

Wady: hałas w kabinie.

 

Ogólnie jednak Ursus c-360 jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Koledzy mam pytanie chodzi mi o polozenia wajchy od WOMu na Pierwszym polozeniu od skrzyni jest on wyłaczony na drugim jest Niezalezny (ten co sie kreci tylko jak dodajemy gazu) a na ktorej jest zalezny od drogi?Te dwa pierwsze zgadlem ??\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm nie za bardzo Cie rozumiem kolego. Położenie wajchy najniższe to WOM niezależny i pompa, położenie wyższe to wyłączony WOM i pompa, położenie wyzej to WOM zależny(tzw przez skrzynie) i polozenie ostatnie najwyżej to pompa przez skrzynie. Na WOM zależnym WOM chodzi do momentu zatrzymania ciągnika, chociaż w sumie WOM zależny najbardziej przydaje się tylko na postoju.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

wom zależny na wyłaczonym reduktorze położenie środkowe prawj wajchy jest bardzo potrzebny przy pracy cyklopem


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lub beczkowozem, czy np przy opróżnianiu rozrzutnika przy wożeniu qq. W normalnej pracy się nie przydaje, próbowałem kosić trawę na zależnych to silnik się meczy(4 bieg, 1500obr/min). A na normalnym WOM na 4 biegu(1800obr/min) kosić się dało swobodnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

silnik się męczy bo ma za cięzko przy rotacyjnej jest za duza prędkośc obrotowa wałka . Przy 4 biegu i obrotach silnika 2200 daje 780 obrotów na wom-ie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak tak wiem, i dlatego ustawiłem 1500 obr na tych obrotach przypada 540 na WOM. Ale już lepiej kosić na zwykłem i na zawrotnej prędkości ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas pracy WOM-u przez skrzynię biegów podzespoły ciągnika nie są bardziej obciążone? Kombinuję jak pracować moim 3603P z rębakiem, który powinien mieć na wałku ok. 1000 obr./min. (podczas pracy nie potrzebuje pompy podnośnika bo rębak spoczywa na ziemi).

 

Rozumiem, że mam po kolei:

 

1. Wajchę od WOM-u ustawić w pozycji skrajnej górnej

2. Przełącznik reduktora ustawić w środkowej pozycji (luz)

3. Włączyć bieg 4 lub piąty i puścić sprzęgło- powinien kręcić się wałek

 

Czy coś nie pokręciłem?

 

Może ktoś się orientuje:

 

1.Z jaką prędkością kręci się wałek normalnie (tzn. dźwignia WOM-u w pozycji pierwszej od dołu) przy obrotach silnika 2200, a jaką na biegu 4 i 5 przy taich samych obrotach?

2. Czy dłuższa praca z rębakiem (kilka godzin bez przerwy) na 5 biegu nie uszkodzi pompy podnośnika i podzespołów w skrzyni?

3. Pewnie wyższe obroty wałka na biegach spowodują, że na wałku będzie generowany mniejszy moment obrotowy, czy tak jest istotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kilka wątpliwości do Twojego posta.

Po 1 w instrukcji C-360-3p nie jest wskazane używanie 5 przez skrzynie.

Po 2 to jeżeli chcesz włączyć WOM zależny to musisz ustawić 3 położenie od dołu, gdy pociągniesz wajchę max do górę to włączysz pompę przez skrzynie.

Po 3 prawą wajchę od reduktora ustawisz tak jak pisałeś w pozycji środkowej aby ciągnik stał.

Po 4 pompie nic się nie stanie bo będzie chodzić tylko WOM.

Po 5 jeżeli się coś stanie to może np przy dużym obciążeniu sprzęgło to odczuć lub skrzynia.

Po 6 wrzuć 4 bieg i daj porządna ilość obrotów silnikowi(myślę że 1700-1800obr/min będzie ok), 1000obr/min nie osiągniesz ale praca powinna być odpowiednia. Wałek włączy się w momencie puszczenia sprzęgła bo na WOM zależnym jest tak jakbyś miał 1-stopniowe sprzęgło. Przy lekkim wciśnięciu sprzęgła wałek się zatrzyma.

Po 6 na WOM niezależnym przy 2000obr/min silnika jest 540obr/min wałka(przy 2200 wychodzi ok 595obr/min). Na 4 przez skrzynie osiągasz przy 2250obr/min silnika 815,60obr.min wałka.

Po 7 myślę że dłuższa praca na 4 przez skrzynie nie powinna sprawić problemów.

No i to chyba wszystko, gdybym o czymś zapomniał to czekam na następne pytania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Milanreal1- dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Faktycznie pokręciłem z pozycją przełącznika WOM-u, przy okazji następnej pracy z rębakiem spróbuję pędzić wałek przez skrzynię na 4 biegu, zdam relację jak się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 5 na obrotach zależnych do zrzucania liści z buraków rozrzutnikiem. A jeśli chodzi o obroty przy rębaku to po co na 4 dawać blisko 2000 tys obr. Dużo więcej spali paliwa.Ja bym włożył 5 i obroty ok 1500, myślę,że by był ten sam efekt tylko przy mniejszym zużyciu paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj