Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

boryss    7

ja mam ursusa c-4011 cabrio, niby jest to tosamo co c-360 ,jestem zadowolony z tego ciagnika

zgadzam sie zniekturymi im nowsza 60-ka tym bardziej wyja te zwolenice

zalety; tani sprytny traktorek

czesci dostempne odreki

prosta konstrukcja

wady; to jest ich pare które traktuje z przymrózeniem oka ,bo to traktor za 10tys a nie za 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

zwolnice nie hałasują tylko most,trzeba założyć koła zębate od zetora,mają skośne zęby i ciszej się zazębiają,jak założysz nawet nowe od c360 to i tak to nic nie da,zetorowskie na allegro ok 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Wady : brak komfortu jazdy, dość duże spalanie, zły dostęp do podzespołów w razie małych awarii.

Zalety: niska cena, tanie i dostępne części, łatwa obsługa.

Dobry jako ciągnik pomocniczy.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MetalTech    0

Wady : brak komfortu jazdy, dość duże spalanie, zły dostęp do podzespołów w razie małych awarii.

Zalety: niska cena, tanie i dostępne części, łatwa obsługa.

Dobry jako ciągnik pomocniczy.

co do "dość dużego spalanie" to z tym się nie zgodze, ponieważ moja 60-tka po ostatnim remącie pobiera malo paliwka i powiem że to jeden z najlepszych modeli -U-R-S-U-A-

a co do wad nie ma ich aż tak wielu jak dla mnie największą wadą jest to że nie dali wspomagania ukladu kierowniczego i rączka od gazu jest za blisko kierownicy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matelusz    2

ja do swojej c-360 zamontowałem kilka udogodnien min. blokade tylniego mostu zrobiona z recznego od malucha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

ciągniki niby dobre tylko na naszym rynku zrobiły się tak straszne części zamienne że nie wiadomo jakiej firmy co kupić, co z tego że części tanie jak są robione w stodole bez precyzji i z jakiś beznadziejnych materiałów. Ja tam wolałbym kupić jedną drogą czesc ale solidną niż wymieniać kilka razy w roku tą sama.

wady, zalety:

- skręt ale można łatwo przerobić na orbitrol

- podnośnik i wydajność pompy

- części strasznej jakości

+ tanie części i dostępne od reki ale punkt wyżej

+ uniwersalny

+ nie szkoda ciągnika puscic w najgorsze roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ursus c-360 to niezawodna maszynka do wszystkiego się nadaje

wady;zalety

 

 

+zwrotny

+szybki

+dorze odpala zimą ( a nie tak jak zetory)

+wytrzymały

+silnik nie do zajechania ( oczywiście jak się dba)

+silny

+dobra pompa chydrauliczna

Zalet jeszcze wiele.

wady dwie;

 

-wyją zwolnice i troche skrzynia ( ale do wytrzymania)

-Niepotrzebnie połączony WOM z podnośnikiem

I to by było prawie wszystko.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matelusz    2

Brak biegu między 4 a 5 to raczej u c330,ja bym prędzej powiedział,że brak biegu między 2 a 3 bo na cięższych glebach to w głębokiej orce nie zawsze sobie radzi na 3 biegu.Mi tam to problemu nie sprawia bo my mam słabe gleby.A co do podnośnika to można założyć od zetorka i będzie śmigał.

 

Ale może się mylę.

 

od zetora nie pasuje ,wiem ze cos trzeba przerobic :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Ursus c 360 to ogólnie super sprzęt lecz ma jedną wadę a mianowicie połączony WOM z podnośnikiem (i poco to) mogliby zrobić to oddzielnie :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Zgadzam się z Adex,WOM połączony z podnośnikiem czasami przeszkadza,mogli zrobić jak np. w c 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ten WOM z podnośnikiem to całkowicie niepotrzebnie jest połączony. Mi to nie przeszkadza ale mojemu sąsiadowi tak bo jak jedzie na pole dość dóży kawałek drodi z opriskiwaczem i mu pompa nie trzyma to pompe musi mieć włączoną ( A wałek gdzie ; oczywiście w ciągniku )


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to może naprawić podnośnik a nie narzekać że jest źle wałek skonstruowany, włączasz przez biegi i na luzie podnosisz i wałek nie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

Mam cały mechanizm różnicowy 2 letni od C-360. Ale on mi nei wyje tylko te zwolnice. Ale i tak wole Zetora. No za 25tyś 7211 też sie nawet ładnego dostanie. i zawsze 11km+ Ja rodzimych maszyn wogóle nie uznaje. Bo każda jest tak technicznie zaawansowana że... Na zachodzie dawno to mieli co u nas niedawno zastosowali... No ale niemcy 20 lat na przód. :)

 

a ten twoj wladek to takie cudenko z zachodu jest taaa?? :rolleyes:


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

od zetora nie pasuje ,wiem ze cos trzeba przerobic :rolleyes:

 

Podnośnik tzn. górny korpus z rozdzielaczem itp. powinien pasować, ale pompa lekko nie pasuje, trzeba lekko wyszlifować ten otwór w deklu w który wchodzi pompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ursus c-360 to niezawodna maszynka do wszystkiego się nadaje

wady;zalety

 

 

+zwrotny

+szybki

+dorze odpala zimą ( a nie tak jak zetory)

+wytrzymały

+silnik nie do zajechania ( oczywiście jak się dba)

+silny

+dobra pompa chydrauliczna

Zalet jeszcze wiele.

wady dwie;

 

-wyją zwolnice i troche skrzynia ( ale do wytrzymania)

-Niepotrzebnie połączony WOM z podnośnikiem

I to by było prawie wszystko.

Pompa hydrauliczna jak cos i powiedz mi co Ci w niej tak pasuje? Jak dla mnie dla ciągnika 52KM 20l/min przy 2000obr/min to śmiech na sali. Tyle to i ciapek ma... Spójrz np na zetora 5211 ciut mniejszy a hydraulika zdecydowanie lepsza. A o tym połączeniu WOM z pompa to mnie @qazi ubiegł :rolleyes:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

milanreal1 zależy jaką masz włożoną pompe jak to gówno za 150zł to niemamy o czym gadać. Moja C-360 chodzi przy przyciepie do wywozu drewna 6 tonowa i minimum pompa musi wydać 32l na minute. To kupiłem pompe za 350 zł wyczytałem na ulotce że to jest pompa produkcji Zetor a wykonana do C-360. Która wydaje max przy obrotach 2000obr/minute 42l. To jak nią pracuje to ciągnik ma tylko 900obr/minute i jej starcza, bo np jak mu dam 1200obr to niemoge opanować dzwigu tak chodzi!!!!!!

 

Poduk mnie C-360 ma zarąbistą chydraulike!!!!!!!!!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Kolego @Dawid18 jak przeczytałem, ze c-360 jest zwrotny to się baardzo zdziwiłem, widocznie, nie miałeś przyjemności używać ursusa3512/mf255, tam jest zwrotność. Wiem, bo mam mf 255 a u kolegi jeździłem trochę c-360 3P to jest duza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 zależy jaką masz włożoną pompe jak to gówno za 150zł to niemamy o czym gadać. Moja C-360 chodzi przy przyciepie do wywozu drewna 6 tonowa i minimum pompa musi wydać 32l na minute. To kupiłem pompe za 350 zł wyczytałem na ulotce że to jest pompa produkcji Zetor a wykonana do C-360. Która wydaje max przy obrotach 2000obr/minute 42l. To jak nią pracuje to ciągnik ma tylko 900obr/minute i jej starcza, bo np jak mu dam 1200obr to niemoge opanować dzwigu tak chodzi!!!!!!

 

Poduk mnie C-360 ma zarąbistą chydraulike!!!!!!!!!

Kolego mówiłem o pompie oryginalnej! taka ja w fabryce włożyli. Przerabiałeś hydraulikę wiec ta dobra pompa nie jest sprawka dobrej hydrauliki w ciągniku tylko tego ze sam tam grzebałeś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to tutaj mamy już przykład prawie zetorowskiej hydrauliki. Chodzi właśnie co za gówno wstawiali w fabryce... Nie moge na hydraulike aż tak mocno narzekac no ale mogli lepsze pompy wstawiać


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

ja mam 360 i 360 3p i jestem bardzie zadowolony z 360 3p miej pali 360 nie jest na przejażdżki typy jechać ze świnimi lub krową ogólnie 360 3p GÓRĄ


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Koledo grzegorz508 ursusikiem 3512 niemiałem przyjemności jechać ale mf 255 jechałem nie raz i nie dwa jest zwrotny niemówie że nie ale jest terz 3 cylindrowy a c-360 4. To jest rużnica. A ten mf 255to co to wogule za ciągnik jak on pług 2 skibowy na drugiej klasie gleby to staje kopci kombinuje i ten silnik wysoko obrotowy to wogule porażka. Albo ciągłem 2 przyczepy zboża i stałem jako pierwszy na światłach i miał minimalnie pod gureczke to myślałem że się nie podwlecze jakie to słabe. A następnym kursem podczepiłem C-360 to dzień do nocy wygar i wogule szed jak rakieta poduk tego ferci!!!!!!!

 

 

milanreal1 ja aby założyłem lepszą pompe i tyle i jestem z tego zadowolony; ważne że zarabia i kase tucze.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak tak rozumiem. Tylko chwaląc hydraulikę trzeba było dodać że zmieniałeś pompę bo pewnie nie jeden posiadacz C-360 ma nadal oryginalna pompę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Heh. Jak ten niejeden posiadacz nic prawie nierobi tym ciągnikiem to ma orginalną pompe ja się niedziwie. A jak muj chodzi dzień koło dnia to juz jest druga strona medalu.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas w 3p jest 2 pompa na 9,5tys mth pierwsza była wymieniona zaraz na gwarancji jeszcze czyli jakieś 9300nth temu, ciągnik hydrauliką może za wile nie pracuje ale zawsze trochę orania i innych rzeczy na podnośnik było, ostatnie kilka lat chodzi w prasie z zabezpieczeniem hydraulicznym i też nic się nie dzieje, w 355 mieliśmy też pompę przez ponad 20 lat i chodził kilka lat w turze 3 sekcyjnym i nic mu się z nią nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Ten WOM z podnośnikiem to całkowicie niepotrzebnie jest połączony. Mi to nie przeszkadza ale mojemu sąsiadowi tak bo jak jedzie na pole dość dóży kawałek drodi z opriskiwaczem i mu pompa nie trzyma to pompe musi mieć włączoną ( A wałek gdzie ; oczywiście w ciągniku )

Jak chcesz żeby w C 360 pompa działała podczas jazdy a nie działał WOM (ja używam tego przy rozsiewaczu)to przełączasz dźwignie WOM całkowicie do góry na czwartą pozycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj