Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

david85    3

Fendt jak cała reszta zachodnich przystosowanych do tura a 60 nie jest po prostu przystosowana do takich urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

proszę o konkretne przykłady bo jakoś takich wyrazistych nie mogę znaleźć, może jakieś fotki albo linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Może i tanio jest zrobić hamulce tylko żadnemu mechanikowi się nie chce tego robić a ja sam nie zrobię, ojciec też i czasu nie ma a brat który by to pewnie umiał to też czasu nie ma bo zarobiony jest.

A te fendty to sobie w du.... wsadź.

To jest temat o ursusie a nie o tym niemieckim fendtcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mechanik za zrobienie hamulców nie weżmie niewiadomo jakiej kasy

ale za durzo roboty i dźwigania jest przy tym

te zasrane zwolnice z pochwami

do d*py to jest rozwiązane


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No tak no ale mój ursusek był już 2 albo 3 razy u mechaników, remont silnika, drugi raz tłok mi rozwaliło, i jeszcze raz po coś i za każdym razem się ojciec pyta czy nie zrobi hamulca tak przy okazji jak już tu ciągnik jest a on, że nie ok ok a jak odbieramy ciągniczek to ze nie da się zrobić. Więc pewnie im się nie chce zaglądać, bo jak to rozbiorą to późn9iej trzeba złożyć a to trochę roboty jest.

Bo drogie to to nie jest, do 60 to nie ma aż takich drogich rzeczy i napraw, no chyba ,ze się napęd cały rozwali czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

jeżeli jest cylinderek uszkodzony to do samego zdjęcia i założenia zwolnicy trzeba 2 osoby do pomocy a pozostałe elementy to przecież nic skomplikowanego i nie potrzeba nadzwyczajnych umiejętności troche roboty jest ale z kolegą w ciągu dnia zrobiliśmy 2 strony,a tym mrchaniką to się dziwie że nie chce im się trochę podłubać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Zrobić hamulce jest dzisiaj ciężko, bo części są do d*py. Moje C360 było w 2007 w remoncie i po tygodniu prawe koło przestało hamować, a lewe do dziś blokuje od dotknięcia, choć już trochę cylinderek puszcza płyn, a wszystko było nowe i wcale nie tanie, bo sam mojemu znajomemu części kupowałem i przywoziłem.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Od 1996r w moim c 360 było robione:jakiś wałek w skrzyni bo 3 nie było,zwolnice,blokada,tuleja+tłok bo się przegrzał i pękła i łożyska w skrzyni od WOMU i tarcze spzęgłowe,pompa wtryskowa u regeneracji.Oczywiście inne drobne naprawy też były.Na 13 lat to nie zbyt dużo ja nie narzekam.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego ursusa i muszę powiedzieć, ze do jego wad należy:

 

- blokada układu różnicowego

- trochę duże spalanie jak na swoją pojemność

- hałaśliwa kabina

- wyjące zwolnice

- zakleszczające się biegi

- trochę za lekki .. chociaż mam komplet obciążników i kabine jednak dalej się grzebie

 

ale są także jego zalety :P miedzy innymi:

+ prostota wykonania .. bo przecież "piękno i niezawodność tkwi w prostocie wykonania .. " :P to moje motto :P

+ łatwy dostęp do części

+ uniwersalność

+ dobry uciąg

+ idealne dobrane obroty WOM ... wyśmienicie współpracuje z kosiarką rotacyjną duża :P

 

.. i wiele, wiele innych .. :P Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tej maszyny.


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chata1989    0

ursus c-330 zalety

niezawodna blokadai wąski na kołach,do lasu jak znalaz

hamulce[nie zapowietrzą się]

zwinny wszędzie wejdzie

prosty w obsłudze

odprężnik

WADY

zwolnice

wolny podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

sorry stary ale to jest fora o c 360 a nie c 330

poza tym co ty chcesz od zwolnic w c 330

przecież w c 330 nie słychać ani zwolnic ani ataku jak to ma miejsce w c 360


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@Davidastra, kolego to powiem Ci, że mało widziałeś, albo ja mam jakieś urojenia słuchowe :P u mnie w okolicy 3/4 trzydziestek wyje. u mnie na 3, 5 i 6 najbardziej. Nie jest to takie wycie jak w C360, ale jest. Co do C360 to jest superowy ciągnik do lasu, miałem okazję pracować nim kilka razy przy wyrębie i złego słowa nie powiem.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

wie ktoś może jaką max predkosc wyciąga c360 na wstecznym biegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

6,229 km na godzine przy 2200 obrotach na minute

tak podaje katalog


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJG888    1

Zalety:

 

+ Ładny wygląd :mellow:

 

+ Prosty w obsłudze i budowie

 

itp.

 

Wady:

 

- Skrzynia biegów przy kierownicy ... trzeba się nieźle wysilić żeby znaleźć żądany bieg :lol:

 

- Dużo pali ... za dużo w porównaniu do C-330 ale to w końcu inna moc i 4 cylindry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Mówcie co chcecie ale Ursus c-360 to na pewno najlepszy ciągnik na świeci, ja widzę w nim same zalet :

-prosty w budowie (nie potrzeba mechanika żeby go naprawić)

-mało pali

-rzadko się psuje

-kabinę i większość części z metalu

-jest niezawodny i niezastąpiony

I WIELE WIELE INNYCH szkoda tylko że wycofali go z produkcji ;)



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Mówcie co chcecie ale Ursus c-360 to na pewno najlepszy ciągnik na świeci, ja widzę w nim same zalet :

-prosty w budowie (nie potrzeba mechanika żeby go naprawić)

-mało pali

-rzadko się psuje

-kabinę i większość części z metalu

-jest niezawodny i niezastąpiony

I WIELE WIELE INNYCH szkoda tylko że wycofali go z produkcji :)

 

jest niezawodny i nie zastopiony mało się psuje i mało pali szkoda że taki mój nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

C-360 jest fajny ale ma jeden feler

 

post bez uzasadnienia - 10%


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek350    0

Mówicie o wadach tego ciągnika takich jak słabe hamulce hałaśliwość itp ale zapomnieliście o tym że ten ciągnik był produkowany 20-30 lat temu i był to nowoczesny ciągnik ( jak na te czasy) A teraz takich prostych ciągników nie produkuje się bez wspomagania, komputera i innych. A o jego popularności świadczy tylko to że, nie było innych w dostępie ciągników o takiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

ja lubię głośny most i kierownica (ta z 3 ramionami jest wygodna ) w kabinie mam tylko 2 szby w ciągu 25 lat ten ciągnik przepracował 7000 mth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj