Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Davidastra    0

jeżeli podkładka za nakrętkami jest dobrze odgięta to niema bata żeby poluzowało i się odkręciły nakretki


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Dobry ciągnik,ale wcale taki silny nie jest jak ktoś ma jakiś mocniejszy to już raczej C-360 nie uważa za mocny ciągnik ale lepszy od C-330 a gorszy od nowszych ciągników więc na małe gospodarki jest idealny i polski oczywiście.

 

A z tym grzaniem się sylwek20prosto to gówno prawda bo ja zmieniłem chłodnicę w ciągu 8 lat już trzy razy i zawsze mi się grzeje na nowej trochę mniej ale też. To jest wada fabryczna i jak do mechanika kiedyś ciągałem dwa razy do naprawy,raz silnik,raz podnośnik to też muwił,że ten typ tak ma,że fabrycznie jest zchrz***ony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to musisz mieć jakiś felerny model bo mi w ciągu 18 lat od kupna 1 zagotowała się woda.i to z 15 lat temu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt611lsa    0

moja 60 dochodzi prawie do czerwonego przy ciezkiej pracy, ale wyzej nie ma prawa podskoczyc,jeszcze woda mi sie nigdy nie zagotowała ,a co do tematu to szczerze nie lubie 60, bo ma daremny podnosnik i ten zryty włacznik,czemu polacy zrobili pompe włączaną razem z WOM-em??idiotyzm,mogli zrobic tak jak w ciapku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

C-360 a ma to jakieś zalety????????

o wadach kazdy się rozpisuje ale zalet jest bardzo mało napisanych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

WADY:

-mniej niż zero komfortu

-wyskakująca blokada

-kiepski uciąg

-wałek pracujący razem z pompą hydrauliczną

-wycie zwolnic

 

ZALETY:

-tanie i dostępne od ręki części zamienne

-łatwy w naprawie

-dobre hamulce

-w miarę mocny silnik z dość dobrą charakterystyką (mówię o 4 cylindrowym bo 3p nie jeździłem)

-uniwersalny

 

Jeżeli chodzi o grzanie się to też miałem z tym problem, najpierw wymieniłem chłodnice na nową bo stara była w masakrycznym stanie, pomogło znacznie, ale dalej przy długich pracach przy wysokiej temperaturze wchodził na czerwone. Potem zaczęło mi lekko kapać z pompy wody i ją wymieniłem. Wymiana pompy wody pomogła niesamowicie, nie ma już żadnego problemu z przegrzewaniem. Stara pompa wody miała luzy na łożyskach i przepuszczała ciśnienie, nie było prawidłowego obiegu wody i ciągnik się grzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

zaletą tego ciągnika jest tani dostęp do części i prosty w budowie,samemu można go naprawiać, a co do grzania , to jeżeli wszystko jest sprawne , chłodnica, pompa,termostat, nie zakamieniony blok, to nie ma prawa się grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Wady:

-zakleszczające się biegi(trzeba dwa rzy wysprzęglać to wtedy się nie zakleszczają)

-przekażnik chodzi razem z pompą

-hmmm to te najważniesze nic na razei nie przychodzi mi do głowy

Zalety:

-"żywy" silnik tzn mocny szybko wchodzi na obroty

-spalanie tez nie najgorsze

-uciąg tez w miare

-i ten dzwięk na 5 przy 2000 RPM


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

zakleszczajace sie biegi to nie jest wina ciagnika tylko wina kierowcy za na sile chce wbic drugi bieg, a dobrze nie wylaczyl ostatniego.

 

ZALETY

to tanie czesci jezeli jedzie sie na orginalach bo jezeli kupisz czescie od STASIA Z SANDOMIERZA do beda problemy

latwy w naprawie,

mocny silnik

 

WADY

spalanie troche za wysokie

hamulce to jest najwieksza wada (zawsze pozostaje reczny hamulec)

wyjace zwolnice


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Nie wiem co wy macie z hamulce bo w moim to są żylety tzn jest na prawe koło,a i ręczny wyregulowałem i też żyleta. :)


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dobrze mówisz @adrian2. Co jak co ale akurat 60 maja dobre hamulce. Chyba że się wyrobią to trzeba wymienić a tak ogólnie to są dobre.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja z hamulcami nic nie robiłem od jakichś 7 lat a moze i wcześniej tylko że nie pamiętam tak wiec jak naciśniesz to co prawda staje na miejscu aż się ślizga więc nie wiem czego chcić więcej?A jak tak nie jest to najlepiej wyremontować.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

hamulce są dobre w c 360 jak ich nie używasz ja jak z kosiarką zawracam na chamulcu to raz w roku remoncik (cylinderek się zazwyczaj przegrzewa i puszcza płyn) ale główne zaleta szeżdziesiątki to tanie części i prosta budowa więcej chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Tak to każdy mówi że ciapek albo 60 super sprzęt a tu nagle każdy wady tylko wymienia ;) .Jak zawracasz z kosiarką na hamulcu?Ja na 4 biegu zawracam ewentualnie troche na sprzęgle i do przodu.

 

leci 10 %

Edytowano przez zetor

-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Normalnie zawracam na hamulcu, jak kosze łąkę do okoła przy końcu hamulec prawy i dalej dzida tez czwórką i ładne orbitki robi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No z grzaniem to ma problem no ale moja 6o z 1983 roku jest wiec się nie ma co dziwić, ma swoje lata. ;)

A hamulec mi tylko na prawe bierze bo na lewe się coś zjeba....., zepsuło i mechanicy nie wiedza albo im się nie chce tego zrobić.

 

ZALETY:

-pali w miarę, tyle ile musi, a ci co mówią,że pali dużo to niech koniem robią

-tanie i dostępne części

-wytrzymały nawet na najgorszego kierowcę

-dobry uciąg jak na swą moc

-łatwy w naprawie i nie skomplikowany

-bardzo dobry jak na swą cenę

-no i oczywiście niektóre wersje cabrio :)

 

WADY:

-nie ma wad :)

 

-znaczy nie, największa wada jest ale całego ursusa,że za wcześnie skończyli produkować C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Co w tych hamulcach w 60 jest trudnego do zrobienia (pompka, cylinderek, okładziny i bęben). Za 200 zł zmieniasz wszystko i musi działać bo cudów nie ma, a 60 jest dobra żeby jechać na piwo do sklepu ;] ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Zalety:

- łatwy w obsłudze, naprawach

- tanie części

- prosty tani ciągnik dla zwykłego rolasa

- spali wszystko co wlejesz do baku: od oleju jadalnego po "onranżadę" ;)

 

Wady:

- wyjące zwolnice, na piątce jadąc na 2000 obr/min nie słyszysz własnych myśli

- wiecznie blokująca się skrzynia biegów

- beznadziejne hamulce

- bardzo słaby komfort pracy, wrzucając 5 uderzasz ręką w kabinę zwłaszcza w "orzechu"


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Główna wada to kabina blaszanka projektanci chyba myśleli że będzie szybszy jak zrobią bardziej opływową ( o ile byli jacyś projektanci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak się nie mylę ten ciągnik był "projektowany" w wersji bez kabin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Kabina blaszanka jako taka to nie wada, wadą jest to, że jak założysz Tura to wiekszość kabin (trapezy) nie pasuje, bo są mocowane na styku silnika ze skrzynią. Założyłem w zeszłym roku nowego Tura i od tego czasu mam cabrio (ale widoczność jest teraz nie do pobicia). Zaleta C 360 to to, że nawet z Turem jest bardzo zwrotna, w ciasnych budynkach nie do pobicia (no może C 330, ale nim tak cały dzień jeździć to można zajoba dostać: pah, pah, pah, pa, pa, pa - dwa cylindry, to szok!), chociaż trochę brakuje wspomagania, no i pompa jest słaba - powoli podnosi, a w stodole nie mogę gazować, żeby nie leciały iskry (podobno pasuje pompa od Zetora 50-7011, bo to ten sam tył, ale pewien nie jestem). Tak a propos, czy może ktoś z Forumowiczów jest z okolic Jeleniej Góry i ma na sprzedaż kabinę blaszankę (okrągłą, orzecha, puszkę - etc.) w dobrym stanie i chętnie z rurami ochronnymi, albo same rury (klatkę bezpieczeństwa). Tak się pytam, bo nie zaszkodzi... ;)


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Mój dziadek kupił ursusa c-355 który był od razu z kabiną w 74 r. Projektowane bez kabin były zetory a ursusy są na ich licencji, a z resztą i tak ktoś musiał zaprojektować tą śmieszną kabinę, 60 była by może dobra do tura gdyby miała wspomaganie i mocniejsza pompę hydrauliki tak to jest porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

naprawdę nie wiem co wy wymagacie od tych ciągników, pokażcie mi który 50 konny ciągnik z lat 70 ma wspomaganie, super kabinkę itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj