Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PABLOc360    0

WITAM panowie jeszcze powróce do tego tematu że 360 sie psuja co chwile tak jak jeden kolega tam pisał.Może i sie psuja ale to albo trafiłeś na jakiś wadliwy ciągnik albo kwestia złego użytkowania ja obrabiam mojom 360 15ha+łąki jest on z 84roku i mam go od nowości jeszcze po ojcu ;) i remont ostatnio robiłem jakieś 4 lata temu i jak naraźie to na remont sie nie zanosi ;) ale mam np.sąsiada który też ma 360 i ma na niego dwóch lub nawet trzech operatorów którzy mu obrabiają ziemie a wiecie jak to sie dba o ciągnik jak nie swój ;) i jak on wyjedzie tym ciagnikiem w pole to nawet ma takie przypadki że jednego sezonu mu nie wytrzyma bez remontu ale zazwyczaj zrobi jakiś jeden dwa sezony i remont ;) no i jeszcze on obrabia jakieś 10-12ha i w dodatku robił jeszcze rok temu remont generalny i znów sie zepsuł :) niewiem może on własnie trafił na taki wadliwy egzemplarz albo poprostu jest to kwestia złego użytkowania ciągnika :) Ja tam na 360 nie narzekam inny sąsiad też ma dwie sztuki i też nie pamiętam kiedy ostatnio remont robił jedynie co to nowe błotniki i lakier ogólnie w moich okolicach też jest bardzo dużó 360 i 360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabusiak    0
-hałas

-wolny podnośnik

-itp

kto powiedzial ze w c 360 jest slaby podnosnik ja nie dawno wymienilem pompe hydrauliczna od podnosnika i pierscienie to na wolnych obrotach w pare sekund plug podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas też już powoli c360 wychodzą z mody ogólnie to robią i tak w lekkich pracach ale najgorsze jest to spalanie z podnośnikiem nie mam problemów po wymianie pompy ale też juz moja c360 ma ostatnie miesiące w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Ja tez wymienilem pierscienie na tloku i nowa pompa. Na wolych obrotach podnislo mi przod gdy chcialem podniesc trola z bela. A ta 360 jest z turem. ;)


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

U mnie wada to brak wspomagania. Ten ciągnik byłby fajny jak byłby krótszy a przy tym zwinniejszy jak np. zetor 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Co do wspomagania kiedyś mieliśmy c4011 prawie 10lat starszą od c360 którą teraz mamy i kierownicą można było kręcić jednym palcem w tych nowszych nie jest tak może to kwestia dopracowania układu ale ojciec i tak już dużo dłubał w tym i nie może ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0

+prosta konstrukcja=łatwy w naprawie

+dobry uciąg

+wytrzymałość

 

-komfort(kabina)

-słaby podnośnik

-głośna i zakleszczająca się skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

w sumie te ciągniki nie byłyby złe jak by nasi konstruktorzy wykazali tyle inicjatywy co czesi wiadomo na dzisiejsze czasy te ciągniki nie spałniają żadnych wymogów a i w latach swojej świetności były daleko w tyle za zetorami, sam mam 3p. i nie było roku żeby sie coś nie spi.... a sąsiad ma 5211 o podobnym przebiegu to nie było w nim nawet w połowie tylu awarii co w moim ursusie. nawet wtrysków i zaworów nie ustawiał, i ciągnik dalej pali w 20 stopniowy mróz bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

A powiedzcie mi czego wy się spodziewacie po C360 ????szybki podnośnik, niski poziom hałasu ,wspomaganie , przedni napęd , :lol: to jest ciągnik z lat komuny i PGR , tak więc niema go co porównywać do dzisiejszych ciągników .a i tak nowe ciągniki nie mają porównania do tych starych ja mam dwie 360 i na nie nie narzekam każda maszyna jak nie bedzie zadbana to się będzie psuła zakleszczała i inne cuda ,o maszyny trzeba zadbać a nie wytłuc do zera a potem narzekać .


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bolo bez przesady, w 86r sąsiad kupił nową c360 a my mf 255 bo mf delikatny itd a c 360 sprawdzona i co się okazało po latach kumpel teraz chętynie zamienił by swoją c360 na mf-a lub cokolwiek innego, (nie porównuje mf-a do c 360) ale te z ostatnich roczników c360 były tragiczne, głowica rozpadała się po 2 tyś mtg ktoś to regenerował to się śmiał że tak gó*nianej stali jeszcze nie widział zeby tak się wydtłukła, remont silnika i coś tam w skrzyni po 3,5 tyś mtg, a ciągnik nie przemęczał się na 9ha z maszynami od t25, jak zjechał kumpel pierwsdze gumy tak wszystko się posypało i silnik i skrzynia i sprzęgło to wiecznie się waliło i podnośnik, jak by ten ciągnik był z gorszej stali, stare c 360 były duzo żywotniejsze.

a co do starych c 360 to w orginale chyba już nie do kupienia wszystkie juz po ponad 10-20 tyś mtg po 2-3 a nawet 4 rech remontach silnika i wymianie wszystkiego prawie co się dało na części żemieślnicze.

 

ps. co myślicie o zakupie c 360 (chyba z 81r) w rozsądnych pieniądzach od szklarniowca z orginalnym przebiegiem 1040mtg, zwolennikiem c 360 nie jestem ale to tak jakby nowy ciągnik z dawnych lat jak myślicie czy stary ciągnik z małym przebiegiem będzie dobrze służył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Moja c360-tka jest z96roku i chodzi jak kazda c360....

Jeszcze nie wymienialem glowicy a robi u mnie w gospodarstwie naprawde sporo i niezle dostaje w kosc...

Raczej nie powiedzialbym ze ostatnie roczniki byly zle...moze poprostu ja trafilem na jakis lepszy model albo ktos inny na felerny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
Moja c360-tka jest z96roku i chodzi jak kazda c360....

Jeszcze nie wymienialem glowicy a robi u mnie w gospodarstwie naprawde sporo i niezle dostaje w kosc...

Raczej nie powiedzialbym ze ostatnie roczniki byly zle...moze poprostu ja trafilem na jakis lepszy model albo ktos inny na felerny...

z96 chyba z 86 bo 60tki przestali produkowac w 89 roku :Pchyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

c360 ma swoje wady i zalety. mam dwa takie egzemplaże. w pole zbytnio się ten sprzęt nie nadaje ale jak ma tura i pare udoskonaleń to jest złoto nie ciągnik. zamiast orginalnej pomy olejowej pompa od cyklopa pod filtrem powietrza (wystarcza na tura 3sekcyjnego, orbitrol i tuz) zamiast standardowej kolumny wspomaganie na orbitrol, tak jak ja zajmuję się chodowlą bydła i nie mam za szerokich ganków obornikowych bo 180cm (c 360 po zwęrzeniu 175cm) to jest idealny sprzet. przypuszczam że będzie chodził u mnie do ostatnich swych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HorPol65    1

Moja 60-tka została odpalona po trzech latach z jednego akumulatora samochodowego więc uważam jego zaletę jako dobry rozrusznik. :lol: Jej rocznik to 79r.


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zaleta cena wada spalanie reszta bez komentarza ale tak wogóle to ile pali przeciętna c 360 czy w lkkich pracach ze zgrabiarką spali poniżej 4l? iel pali z rotacyjną 1,65cm lub w orce 3x30 z rozsądnym ale dobrym obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

spalanie nie jest takie duze bo w lekkich pracach lekko miesci sie w 3l a w płudu 3 *30 5-6 litrów to zalezy w jakich waronkach . wiem cos o tym bo mam dwie c 360. za te pieniądze to nie jest wcale zły ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Ja też ma szescdziasiatke (3P).Silnik robiony 8 lat temu(są problemy),skrzynia robiona 10 lat temu wyje jak diabli ale to rzeczywiście da się wyleczyć.Mój kumpel miał rozwalone zwolnice(w 360 3P) i rozbierali tylny most.Okazało się że mieli też coś z mechanizmem różnicowym.Pewien mechanik im to ustawił i teraz nie wyje prawie wcale(wiem bo jechałem).A co do trybów od zetora to też jest wyjście.Wujek ma z kolei C4011 i mu skrzynia nie wyje ponieważ C4011 miały tryby o skośnym układzie zębów a szescdziesiatki o prostym.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A skąd jesteś kacu ,bo mój 3p sypie się jak twój,może go ten sam partacz robił :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wiem co wy chcecie od tych 60. albo nasze 3p i 55 są jakieś inne albo... sam już nie wiem. nasz 3p ma już 20 latek i ponad 9200 mth i miał robiony tylko 1 remont silnika po ok 7000 mth skrzynia jeszcze nie ruszana i raczej jeszcze prędko nie będzie tylko pompa hydrauliczna była wymieniana jeszcze na gwarancji. to samo tyczy się 55 ma już 36 latek i skrzynia oryginał nawet ni otwierana, tylko pompa zmieniana i cylinder z tłokiem od podnośnika, silnik co prawda był już robiony ale to nie dziw na taki wiek i przebieg który już ciężko określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

od tematu

czy mogłby mi ktos powiedziec do czego słuza te dwie wajchy miedzy nogami w 60tce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

lewa jest do załączania przekaźnika i hydrauliki a prawa to reduktor biegów polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj