Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Kamyk514    2
takie jest moje zdanie na temat tego ciagnika bo dostęp do części to według mnie zadna zaleta kupić można w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko jak tylko się chce i ma pieniądze poza tym że dobrze odpala to zależy która jadna dobrze w mróz odpala druga zle a z wad to bardzo duże spalanie,słaby uciąg jak na taką moc,nieustannie wyjący tylny most, brak wspomagania,zakleszczające się biegi i to częściej niż w innych ciągnikach,nieszczelna kabina no chyba że ktoś się nową zabuduje

Słaby uciąg z tym to się nie zgodze moja c360 na IIIklasie ziemi z pługiem trzy skibowym idzie jak burza(jeszcze mam zapas mocy) co do biegów to i trzeba je też umieć wrzucać się nie będzie nic zakleszczać(odblokowanie wcale nie jest trudne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

+łatwa konstrukcja,

+tanie części,

+mało awaryjny,

+jest ciągnikiem uniwersalnym,

+niezawodność.

 

jedyna wada jak dla mnie:

-Słaby komfor w kabinie.

 

PS:Jeśli chodzi o hamulce to niesą wogóle awaryjne u mie są ja brzytwy. Zwolnice też mi nie wyją. Biegi też mi się nie zakleszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
PS:Jeśli chodzi o hamulce to niesą wogóle awaryjne u mie są ja brzytwy.

 

Jak są sprawne to hamują dobrze, ale nie spotkałem nigdy 360 w której hamulce nie były by remontowane, często wcale nie działają albo hamuje się taśmowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nieremontowałem ich od nowości.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Mariusz masz racje hehe bo to szczera prawda

c360 ma jeszcze jedną wade ten podnośnik jak chcesz coś podnieś to trzeba wałek wom włączać i to moim zdaniem niewypał ursusa było zrobic tak jak ciapki mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i naprzykład chcesz podnieść podbierak od belownicy i musi ci chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No szkoda że tego niema ale to niesą młode ciągniki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

U mnie c 360 to pracują przy wycinaku i widłach do balotów bo do tego bozia je chyba stworzyła tylko. OBOROWE TRAKTORY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie C-360 zajmuje się wszyskim. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

C-360 potrafi nerwów napsuć...

W tym roku na upale w sianokosy raz przejechałem z kosiarką po łące to się woda wygotowała. Narazie jest w remoncie.Podnośnik na mrozie jakoś podnosi a na upale to tylko przez piątkę. Pompa bardzo się zużywa ale trzeba jakoś z łąki zjechać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie też chodzi z 2 skibami, a pod górę czasem ma duży problem, a jak jeszcze trafi się glina to ma już bardzo ciężko :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Najgorsze jest to, że jak kupisz jakąś pompę czy cus, nie wiadomo czy ppochodzi lepiej i dlużej niż stara.

Jakie polecacie kpl. naprawcze do 360 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Ja tam wiem ze te stare czesci do ciagnikow sa najlepsze...te nowe teraz to jakies z byle czego robione...Ja np. mam pół garazu czesci do ursusów - jeszcze dziadek zachomikował:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zawsze orze 2 skibami jeżdże na 3 szosoweji oram tak na 30-35 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ja z 3x30 jezdze na 2 szosowej żadko kiedy wlanczam 3.ale do mojej c360 nie mam zadnych zastrzezeń idze jak przecinak :rolleyes:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

mam 2 małe ciągniczki mf255 i c360

porownywalna moc, do orki idzie 60. (cięższa), ale więcej pali, ponadto widać skok cywilizacyjny pomiędzy tymi ciapkami:))

C-360- polecam stosującym OO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
- słabe mocowanie głowic zbyt mała liczba szpilek i zbyt "gruby" gwint na szpilkach

- brak rozdzielnego sprzęgła takiego jak w zetorach

- spore zużycie paliwa w porównaniu z 3p

 

+fajny niewielki "traktorek" prawie do wszystkiego

sory chłopie ale co ty porównojesz c360 3p ma silnik 3 cylindrowy i w dodatku jest to perkins a jak karzdemu wiadomo perkinsy są oszczedne a sam wiem bo mam mf255 z tym silnikiem ale wole c360 bo nie leje sie tak z silnika olej, ma większą moc itp itd

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

C-360 to moim zdaniem super ciągnik wcale nie jest slaby u mnie do 2007 r robił za główny ciągnik w gospodarstwie.

Narobione ma 27000 mgt a ile on przeszedł to już sam nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

JA uwazam ze to nie taki zly ciagnik. W zniwa ja nim prasuje i jeszcze mnie w polu nie zawiudl. Moze nie jest to nowa fura jak zetory czy inne nowe ciagniki ale jestem z niego zadowolony i mysle ze jeszcze przez kilka lat w gospodarstwie pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem takiego zdania ze jak ktos dba od poczatku do końca a nie tylko wtedy kiedy trzeba to 360 bedzie sie dobrze spisywac tak do 30 ha spokojnie można nia brykac


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ja jestem zdania ze 60 moze byc tylko ciagnikiem pomocniczym bo do powaznych prac jest za mala, slaba, a do lekkich prac jest za duza i za duzo pali - lepszy ciapek...wiec wnioskuje ze nie jest zbyt udanym ciagnikiem co widac w cenach ..mozna kupic juz za 8 tys - moze to nie jest argument, ale jezeli mialaby o jakies 20 km wiecej, bylaby juz ciagnikiem bardziej wartosciowym i przydatnym

PS: A ze wiele ludzi ją ma jest to spowodowane zazwyczaj tym ze byly kupowane w latach 70' - 80' i na rynku nie mozna bylo znalezc nic lepszego w tej kategori cen i ludzie brali na co bylo stac i co bylo najlatwiej dostepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj