Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    754

kolego zbiornik to bys musial miec 300m3 powiedzmy w zaokragleniu i teraz czy bys chcial miec osobno obok budynku czy pod rusztami do tego ruszta tak jak kolega wyzej pisal ceny i mozesz sam ulozyc. hale mozesz uzywana kupic do dojenia i wyposazenie to juz od ciebie zalezy jak bys chcial miec w srodku. oczywiscie obora wolnostanowiskowa. co do zbiornika mi sie podoba riela z blachy robia i pokrywaja jakims preparatem i na to dach jeszcze przychodzi taki namiot i smrodu nie ma ale do tego pompa musi byc wiec dodatkowy koszt. zreszta mozna obliczyc wszystko tylko wymiar by trzeba bylo miec.

kolego co tam sie czepilem to sory ale za sam ruszt jeszcze raz tyle to wiadomo ze nie realne.

pisze z telefonu to moze tak nie skladnie troche:-) koszt to pewnie cos kolo 200tys

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

No tak z 200tys to tak bendzie od 200-220 tys powines sie zmiescic tylko trzeba jeszcze jakies mieszadło skombinowac a jesli jesteś doś mondry to sam se to zrobisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
Napisano (edytowany)

Do ilu DJP nie trzeba planu srodowiskowego przy budowie obory?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o plan środowiskowy to do 40djp nie trzeba chyba że mieszkasz poza wioską to do 60.

 

Jestem w trakcie budowy obory i mogę powiedzieć, że licząc koszty trzeba wziąć pod uwagę to, iż nawet na drobiazgach uzbiera się spora kwota bo nawet gdy robotę wykonujesz sam to jednak ceny materiałów obecnie są nie małe i wraz wyjdzie pokaźna sumka.

Edytowano przez marcos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
Napisano (edytowany)

Tak wiem.Mieszkam na końcu wsi,trzeba w gminie sprawdzić pewnie do ilu DJP jest????? Było by około 50 szt dojnych reszta w starej oborze.Mozna to jakoś ominąć ,zeby tego plany nie robic,ktos to jakoś sprawdza?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

Przy wydawaniu pozwolenia sprawdzają. Ja po postawieniu nowej obory niby mam mieć 40 ale w opisie mam że w starje oborze zmniejszę obsadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nowy obiekt budowaleś czy to jakaś dobydowa bądz rorbudowa? Ja rozwazam jeszcze dobudowe z jednego boku po calej długosci.zostały by pomieszczenia na schładzalnik ale te dobudowki troche ograniczaja...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

Gdybym mógł dobudować do starej to napewno bym tak zrobił bo zmniejszyłoby to koszty ale nie mogę bo ogranicza mnie podwórko z jednej strony a sąsiad z drugiej więc musiałem postawić nowy w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Znajomy ma w planach modernizację obory stanowiskowej na 50szt krów dojnych. Ze względu na szerokość budynku nie wchodzi w grę przebudowa na wolnostanowiskową.

 

Zastanawia się nad:

 

1. stanowiskowa z korytarzem paszowym przez środek obory, pod ścianami kanaly gnojowe/ ruszt;

 

2. kombiboksy po obu stronach korytarza paszowego, a pod scianami jak wyzej- kanaly gnojowe/ ruszt.

 

Które rozwiazanie waszym zdaniem jest najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

gdybym był na jego miejscu to pewnie kombiboksy z drabiną paszową zatrzaskową, a nad nimi dojarka przewodowa. Przed dojeniem sypiesz krowom treściwe i powinno grać. Ale nie mam takiej obory, więc mogę się mylić :) Równie dobrze drabiny mogą się nie sprawdzić, albo niektóre krowy nie będą się chciały wydoić z jednej strony, tylko z drugiej itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj