Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pioter03    26
Napisano (edytowany)

Witam. Mam problem na jednej dzialce. Opryskana dookola adengo i reszta lumaxem przedwschodowo i obecnie jest ziele jak cholera szczegolnie tu gdzie bylo konczone lumaxem po adengo czystawo. Perz i oset i inne ustrojstwa. Mam pytanie czym opryskac to drugi raz aby zwalczyc chwast? Myslalem nad maistrem? Co polecicie? Moze milagro plus jakis dodatek?

Edytowano przez pioter03

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1210

Nie słuchajcie tej Anteki. Jak Mustang ma zwalczyć perz i ostrożeń? Brednie jakieś.

krzysztofz14    14

Mustang to dziadostwo,szczególnie na poprawki.W tamtym roku jak opryskałem jeden przejazd opryskiwaczem to się oddzieliło od reszty i na górce kukurydza miała z metr.Zmarnowałem kukurydzę ..Ja polecam cornmax,zeagran lub bromotril .W mieszaninie z pantani wystarczy litr.Efekt natychmiastowy .

damianzbr    986

3 liście miejscami 4 na razie nic po niej nie widac lecz minęło dopiero 3 dni. A skrzyp sie wylozyl i pożółkł lekko czy go spali nie wiem. Może najpierw wykonaj gdzies próbę u siebie bo nie wiadomo jak inne odmiany reagują i czy nie jest oslabiona od niskich temperatur.

jak tam kukurydza po galaperze? Bo i u mnie sporo skrzypu wylazło miejscami i zastanawiam się czy nie opryskać. Ale czym żeby kukurydza nie dostała? Już ma 4 - 5 liści.

tespis17    21

Witam. Mam problem na jednej dzialce. Opryskana dookola adengo i reszta lumaxem przedwschodowo i obecnie jest ziele jak cholera szczegolnie tu gdzie bylo konczone lumaxem po adengo czystawo. Perz i oset i inne ustrojstwa. Mam pytanie czym opryskac to drugi raz aby zwalczyc chwast? Myslalem nad maistrem? Co polecicie? Moze milagro plus jakis dodatek?

Nikosulfurun np. Nikosh, Fornet perz i oset powinno załatwić nie wiem co masz za inne ustrojstwa.

Mustang na pewno nie podziała na perz tj. kolega Thomas napisał wyżej.

Ksawery    26

jak tam kukurydza po galaperze? Bo i u mnie sporo skrzypu wylazło miejscami i zastanawiam się czy nie opryskać. Ale czym żeby kukurydza nie dostała? Już ma 4 - 5 liści.

póki co żadnych negatywnych objawów rośnie normalnie. Wiec chyba będzie dobrze a skrzyp prawie usycha ale raczej na pewno nie zlikwiduje rozlogow pod ziemia. Tylko tyle ze swiatla i wody nie budzi zabierał. Radze wykonać i tak próbę przed zastosowaniem jak się zachowa dana odmiana. A na skrzypie efekt widac juz po 2 dniach zaczyna sie giąć.

Anetka1    69
Napisano (edytowany)

kiedyś pryskałam kukurydzę adengiem ale strasznie hamował kukurydzę więć pszeszłam na mustang 306 i jest ok tylko że w dawkach dzielonych

Edytowano przez Anetka1

maciek1425    3

Wystarczy kupić nasiona zaprawione Mesurolem i po problemie.

w jaki sposób kupisz te nasiona przecież nie można sobie wybrać czm mają być zaprawione smolice zaprawiają tylko vitavaxem a reszta to nie wiem nawet :D

Thomas2135    1210

Jest problem z Mesurolem, bo firmy nasienne zaprawiają tylko najpopularniejsze odmiany. Vitavax, czy Maxim to tylko zaprawa przeciwgrzybowa. Zależnie od sprzedawcy zawsze znajdzie się kilka zaprawiinych na życzenie odmian. Saatbau linz Polska zaprawia Opti+. Dwie czy 3 strony wstecz pisałem ja i @Maciek jakie jeszcze inne substancje mogą działać odstraszająco na ptaki. Tylko poczytaj.

w jaki sposób kupisz te nasiona przecież nie można sobie wybrać czm mają być zaprawione smolice zaprawiają tylko vitavaxem a reszta to nie wiem nawet :D

Mateusz1q    24

Co myślicie o Mocarzu i 1,5 litra Nikosulfurunu do tego ? wychodzi jakieś 135 brutto, pamietam, ze kiedys tym pryskalem i chyba nie narzekalem, w tym chcialbym przyoszczedzic bo i chwastow nie widac ;)

Xeon    4
Napisano (edytowany)

Witam,

QQ ma już 4 liście (wyłazi piąty) i czas najwyższy zabrać się za chwasty (głównie perz i komosa, chociaż chwastnica też jest).

Osobiście chciałem zastosować Maister Power, jednak cena trochę powala.

Sprzedawca doradza mi:

PanTani 040 OD + Zeagran 340 SE

lub

PanTani 040 OD + Atrazyna (wiem, że nie można ;))

Cena obu zestawów podobna.

Inna opcja to:

Hector Max 66,5 WG + TREND 90EC

lub

Elumis 105 OD

Poradźcie co lepsze.

Dzięki

Edytowano przez Xeon

20CBR12    51

Nie wiem kiedy kolega zamawia nasiona kukurydzy ale mnie od razu przy zamawianiu sprzedawca pytał z jaka chce zaprawa- oczywiście za odpowiednią dopłatą, zamawiane drugi tydz stycznia dostawa zgodna z zamowieniem pierszy tydzień kwitnienia od Ragt- tak więc można...

uszak21    7

Tata przywiózł dzis na kukurydzę Fornet o 40 sc + mocarz. Stosował ktoś taki środek?. Na ulotce jest napisane, że nie bierze perzu, ale podobno pali. 

Thomas2135    1210

Osobiście wybrałbym pierwszą opcję. Żadnego zbędnego kombinowania, tylko adiuwant dodaj. 2 opcja odpada, bo co wpiszesz do ewidencji śor. Hector wychodzi trochę drogo a i trzeba coś do niego dołożyć, bo sam wszystkiego nie zwalczy. Elmis też u mnie średnio zadziałał(wolno) a przed chwilą znajomy mówił, że też go nie poleca.
Co to tego Forneta to tak samo zawiera nikosulfuron, ale to inna fomulacja SC a nie jak OD w Pantani czy Nikoshu i stąd może brak informacji o działaniu na perz. Może ktoś wie więcej i dopisze?

Witam,
QQ ma już 4 liście (wyłazi piąty) i czas najwyższy zabrać się za chwasty (głównie perz i komosa, chociaż chwastnica też jest).
Osobiście chciałem zastosować Maister Power, jednak cena trochę powala.
Sprzedawca doradza mi:
PanTani 040 OD + Zeagran 340 SE
lub
PanTani 040 OD + Atrazyna (wiem, że nie można ;))
Cena obu zestawów podobna.
Inna opcja to:
Hector Max 66,5 WG + TREND 90EC
lub
Elumis 105 OD

Poradźcie co lepsze.
Dzięki

kali828    15

popełniłem błąd opryskalem qq maisterem tyko zamiast dawki 1.5 l /ha dałem to na 1.5 ha środka zostało zrobić poprawkę dziś czy po kilku dniach

Thomas2135    1210

Z czym miałeś problem? Może wystarczy poprawka z nikosulfuronu? U mnie w dawce 1,3 na ha dobrze poradził sobie z chwastami. Dawki dziekone to były dobre jak był Maister Pak a Maister Power stosuje się raz bez dzielenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>