Skocz do zawartości

Polecane posty

czesio1612    3

Panowie mam pytanie.Czy mogę popryskać kukurydze adengo gdy kiełki są już miejscami 2-4cm od wierzchu?

Wydaje mi się że tak, bo adengo jest przed wschodami a u ciebie jeszcze nie wzeszły, chyba że wyjdą na powierzchnie to wtedy poczekaj do tych 2 liści

Wiadomość z agroFakt.pl

krzeniek    5

powschodowo  do dwóch liści to znaczy: w momencie od jednego liscia  do drugiego  a nie na kiełki, może uszkodzić .

marulekk    61
Napisano (edytowany)

temat Drutowiec

1.Czy jest jakaś możliwość aby było zarażone ziarnko kukurydzy z centrali drutowcem ???

2. Czy jeśli przed plonem był łubin to jest możliwość aby ten robak się rozmnożył bardzo???

3.Zastanawiałem się czemu mam nie równe wschody albo brak w ogóle, dziś pogrzebałem jest drutowiec, żeruje albo na ziarnku albo podgryza kiełek, czym pryskać aby zminimalizować te ustrojstwo, co polecacie??? Dursban , Pirinex czy coś innego oczywiście w max dawkach

zapewne tez przez ciepłą zime to ku*estwo nie wymarło

Edytowano przez marulekk

Thomas2135    1189

Znacie jakieś sprawdzone sposoby na dziki. Na jednej działce przeszły się raz i trochę wyryły. Hukinol działa na nie odstraszająco, albo ten produkt
https://debowa-aleja.pl/odstraszacze-zwierzyny/4-ffuuk-odstraszacz-na-dziki-w-plynie.html
Do tej pory miałem spokój z dzikami i dotarły pierwszy raz na tę działkę jesienią. Chyba to będzie II i ostatni raz dla kukurydzy na tym polu.

Lesiu19911    16

Ponawiam pytanie

Pytanie...czy zestawem Camaro 305 SE 0.6 L + Innovate 240 SC 0.25 L moge opryskac kukurydze powschodowo na chwasty? Mysle o fazie 6-8 lisci. 

Pomoze ktos?

Mateusz6340    17

Macie jakieś opinie o rimelu warto go stosować? chodzi mi czy powoduje fitotoksyczność, czy dobrze bierze chwasty. Mam ulotke tego preparatu ale raczej ta ulotka to mi przypomina reklame tego produktu niż opisuje jak on działa. Czy może się z tym nie bawić i wziąć normalnie maistra? rimel wychodzi po 100zł/ha a maister za litr 150zł (na hektar wychodzi 225zł)

Thomas2135    1189

Lepiej poszukaj w innym sklepie maistra, bo strasznie drogo wychodzi. Widziałem cenę 640-670 za 5L co przy 1,5 daje 190-200 zł.
Patrzyłem na opis tego rimela i średnio widzę jego działanie. Perz i chwastnica średnio wrażliwe. Cena niska, bo do tego trzeba dołożyć adjuwant i coś na chwasty dwuliścienne.
Ja może spróbuję doglebowo, tylko tuż po wschodach Lumaxem lub Adengo. Trochę popadało i nadal pada, więc warunki będą dobre.

AleksanderX    104

wczoraj opryskałem kukurydzę po wschodach Guardienem complete mix i mam problem bo wyszło mi go 1,5 l na ha czy wystarczy czy za kilka dni dołożyć następne 1,5 l Sąsiad mówi iż to bardzo dobry środek i będzie dobrze nawet po tej małej dawce

Ksawery    26

Jesli chodzi o rimmel to tylko w mieszaninie. Na hektar 40 gram rimela + 0,5 l nikosh(albo zaminnik) + 0,6-0,8 cornmax w zależności od nasilennia chwastów dwuliściennych. Koszt takiej mieszaniny 130-140. Od 3-6 liści nie hamuje kukurydzy i nie ma przebarwień. A co najważniejsze bierze perz i oset. Tak dawalem w zeszłym roku w tym to samo.

dobi77    1

Lumax puszcza owies to raz a dwa, że cenowo górna półka i jeśli trzeba bedzie poprawić to już wychodzi nie mała kwota.  Na perz i owies głuchy wystarczy preparat zawierający nikosulfuron, np. nixon, nikosh, pantani, narval itd...

dobi77    1

Albo 1l nikosh + 15g rimel + 200ml mocarz. Cenowo też wychodzi dobrze

Sunf    9

czym wyelminowac ostrozen poln y i perz powschodach gdyz po randapie wyszly kolejne

Jarecki21    17

Co można dodać do Mustanga, żeby zabezpieczyło przed zachwaszczeniem  wtórnym?

Thomas2135    1189

Mustang i Mocarz u mnie się kompletnie nie sprawdziły. Jedno i drugie ma zły wpływ na kukurydzę. Komosa rosła dalej.

przemo9939    3

Witam. Zaproponowano mi mieszanine 1,5 litra Pantani 040 OD do tego 1 litr Prewenter 340 SE. Głownie chodzi o perz, proso, chwastnice, komose, rdesty. Czy dawka 1 litr Prewentera da rade bo na opakowaniu dawka to 1,6-2 litry  na ha? 

Witam. Zaproponowano mi mieszanine 1,5 litra Pantani 040 OD do tego 1 litr Prewenter 340 SE. Głownie chodzi o perz, proso, chwastnice, komose, rdesty. Czy dawka 1 litr Prewentera da rade bo na opakowaniu dawka to 1,6-2 litry  na ha? 

Jeżeli masz tylko te chwasty co wymieniłeś to wystarczy. Pierwszy środek je bierze w tej dawce. Dla pewności możesz zwiększyć Prewenter do 1,2-1,4l

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się