Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czesio1612    11

Witam.Panowie opryskałem kukurydzę posiewnie Camixem.Dzisiaj byłem na polu,kukurydza zaczęła wschodzić ale mam sporo głuchego owsu.Jak myślicie czekać,czy pryskać qq w fazie 3 liści?

A w jakiej  dawce dawałeś camix? i czy ładnie podziałał bo też chce go zastosować

bialy2005    204

lumax nie rusza owsa głuchego. W ubiegłym roku poprawiłem placowo tam gdzie wystepowałw fazie 3 lisci zamiennikiem milagro.

Dostarczam wapno nawozowe  głownie z kopalni Kieleckich weglanowe Morawica  i z magnezem Radkowice. Kontakt PW lub tel 602888262

damianzbr    1245

Czyli bez znaczenia czy owies wylazł, czy chce wyjść, lumax go nie rusza? To dobrze wiedzieć. U mnie akurat roś nie idealnie w jednym pasie pola. Fakt że pole ma ze 25 ścieżek ale tylko na jednej wysokości, w zasadzie  w samym środku prawie wszystkich ścieżek rośnie. To będę musiał przejechać się przez nie wszystkie ale tylko w środku włączać opryskiwacz.

A z drugiej str. czy warto, jak bardzo konkurencyjny ten owies będzie dla kukurydzy? Dodam że rośnie to na glinie, czyli na części pola z którym wiąże największe nadzieje co do plonu. Tam to nawet na jesień jak pszenica nie powschodzi w 100% to na wiosnę się tak po krzewi i kłosy ma prawie banany i do zbiornika leci najwięcej z tego miejsca. W papierach się nazywa IIIa. Atakować ten owies czy dać mu spokój?

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    204

Tez miałem podbna sytuacje na jednej działce poleciałem w poprzek ze 3 przejazdy i był spokój. Owies głuchy jesli jest go dużo to moze narobic bałaganu. Kiedys u znajomego zagłuszyl kukurydze.

Dostarczam wapno nawozowe  głownie z kopalni Kieleckich weglanowe Morawica  i z magnezem Radkowice. Kontakt PW lub tel 602888262

damianzbr    1245

No sporo go jest, ładnie zielono już się zrobiło. To czym go sieknąć tanio a skutecznie?

bialy2005    204

ja pryskałem jakims zaminnikim milagro z procamu

rolstudent    104

Nawet jak by nie zgłaszał qq warto go zwalczyć aby na przyszłości nie mieć problemu nikosulfuron powinien skotecznie załatwiać sprawe.
W tamtym roku poprawiłem majstrem Ale to drogo.

Ja Lumax 3 litry wszędzie pryskam. W tamtym 2,8 i też było czysto.

damianzbr    1245

Na ten owies już zamówiłem nikosh. A lumaxa zwiększyłem dawkę 3,5l jak było zaplanowane. Będzie porównanie, bo to na jednym dużym polu się to wszystko działo.

KrzysztofWo    0
Napisano (edytowany)

Axial 50  jest typowo na gluchy owies, drogawy ale powinien dac rade

Edytowano przez KrzysztofWo

tomaszek83    0

ja za Maister Power 5l płaciłem 640zł 

W jakich dawka stosujecie ten środek, pierwszy raz będę go stosował.  

sokolam    5

Pryskał ktoś Guardianem kukurydze w fazie 3 liści lub 4 ?

Na etykiecie pisze że do fazy 3 liści ale jest taka susza ze szkoda oprysku ;/ i nie wiem czy poczekac. Ale czy potem nie spali kukurydzy większej niż 3 liście ?

robi57362    169

zależy co masz na polu jak perz to 1.5 l a jak nie ma go to 1.2 wystarczy . nie będziesz żałował zakupu

jesli pomoglem kliknij fajne

mat22889    11
Napisano (edytowany)

adengo pryskane przed wschodowo zwalczy owsik?? czy raczej szykować się na poprawkę??

w sumie na etykiecie podali że zwalczy głuchy owies ale pytanie czy przedwschodowo czy w jakiejś X fazie?

Edytowano przez mat22889

robi57362    169

ja w tym roku spróbuje bromotil na 2 liscienne i nixon na 1 liscienne. taka tańsza alternatywa zamiast maistra . oba wychodzą około 140 zł na ha .

jesli pomoglem kliknij fajne

soltys48    942

panowie co polecicie po wschodowo na chwastnice, jest jakiś tańszy skuteczny oprysk?

wszystko co zawiera nikosulfuron 

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/searchquery/nikosulfuron/1/full/5?url=nikosulfuron

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

maciej232    1

adengo pryskane przed wschodowo zwalczy owsik?? czy raczej szykować się na poprawkę??

w sumie na etykiecie podali że zwalczy głuchy owies ale pytanie czy przedwschodowo czy w jakiejś X fazie?

Też pryskałem adengo po siewie i też owsik się pokazuje i do tego rzepak jeszcze.  Może jak deszcz przepada mocniej to ten oprysk głębiej wejdzie bo narazie to coś słabo działa.

czesio1612    11

Panowie, a jakim roundup'em polecacie popryskać kukurydzę przed wschodowo ? bo miałem wszystko polecieć doglebówką, ale jedno pole już za bardzo "urosło" i taniej to zrobię roundupem i później poprawię maistrem power. Miałem brać Flex 480, ale widzę że w podobnych dawkach to samo bierze 360 PLUS i jest sporo tańszy, co o tym sądzicie?

Artur-1990    15

U mnie głównym problemem jest owies głuchy i proso. Jak z tym sobie poradzić co polecacie? Jaki oprysk?

Lumax 3-4l/ha lub nowy herbicyd Elumis Forte Pack 2l/ha

mat22889    11

z owsikiem można poczekać może wyjdzie i padnie :) jak nie będzie trzeba zrobić poprawkę jak konkurencja będzie spora

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matr182
      witam orientujecie się może jaką cene mogę wołać za ha łąki z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Paweł211
      Witam mam pytanie co myślicie o zestawie case 5140 140KM do przyczepy kroje mx350 gd ? Myślicie że da sobie radę ?
    • Przez TomaszStach
      Witam. Mam takie pytanie na szybkości. Nigdzie nie ma na ten temat informacji. Po ilu dniach po oprysku na chwasty dwuliścienne (goltix) mogę opryskać na chwasty jednoliścienne (perenal)? 
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zaczynam moja przygodę z opryskami, obliczylem wymagane ciśnienie tylko mam pytanie, czy ustawiam je na rozdzielaczu przy włączonych sekcjach czy wylaczonych? (proszę bez negatywnych komentarzy, byłem na kursie lecz tam nic nie było o kalibracji opryskiwacza) 
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.