Skocz do zawartości

Polecane posty

nightmare    81

na czesci pola tez dosypywalem wap magu, oczywiscie pozniej uswiadomilem sobie ze to byl blad, nawoz wapniowy nie powinien byc laczony z nawozami fosforowymi,   czas pokaze czy jest roznica tak gdzie byl fosforan z saletra, a tam gdzie dodatkowo doszedl wap mag, wydaje mi sie ze najwieksze znaczenie ma ogolny stan gleby, jej zawartosc a to co wspyiemy w podsiewacz to sparawa drugorzedna.    w glebie bogatej w fosfor itd roslina lepiej wystartuje niz w glebie kwasnej ubogiej w niezbedne pierwiastki.  

Cześć poradzicie coś ? Kupiłem 60l lumaxa miałem jutro pryskać ale trochę jednak perzu jest będzie pewnie trochę ponad 1ha jak go załatwić? Pryskać normalnie lumaxem a potem poprawić nikoshem albo elumisem? Pewnie już było podobne pytanie ale może coś w tym roku poradzicie żeby wyszło niedrogo i to załatwić?

AleksanderX    104

ale są to nawozy granulowane więć w glebie 99% przynajmniej w tym roku nie bada mieć bezpośredniego kontaktu ze sobą i nie będą mieć negatywnego oddziaływania na siebie bo idąc tokiem myślenia poprzedników wysiewając wapno nie możno wysiewać fosforu w latach nastepnych

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny121    25

Cześć poradzicie coś ? Kupiłem 60l lumaxa miałem jutro pryskać ale trochę jednak perzu jest będzie pewnie trochę ponad 1ha jak go załatwić? Pryskać normalnie lumaxem a potem poprawić nikoshem albo elumisem? Pewnie już było podobne pytanie ale może coś w tym roku poradzicie żeby wyszło niedrogo i to załatwić?

A nie możesz opryskać lumaxem teraz a perz załatwić glifosatem przed wyjściem QQ na wierzch. Perz powinien rozwinąć liście do tego czasu na tyle że zadziała oprysk, Ja tak robię  tym roku .

nightmare    81

ja zrozumialem inaczej, ze nie mozna laczyc nawozow fosforowych i wapnowych przy wysiewie, granulki wysiane raziem maja ze soba stycznosc w siewniku,  a to ze n ie mozna wysiac nawozow fosforowych rok po rozsianiu wapna to chyba jakas bzdura.

Thomas2135    1190

Pryskaj lumaxem tam gdzie nie ma perzu. Tam gdzie jest perz polecisz nalistnie Maistrem albo Titusem i po problemie. Lumaxa jak Ci zostanie zostawisz na przyszły rok. Pryskać dwa razy to samo to tanio nie wyjdzie. Elumis wyjdzie za drogo.

maciek    27

tanio , nie tanio a efekt switch point nie słyszeliście , tam gdzie perz inne chwasty też powschodzą,jeżeli w fazie 4 liscia kukurydzy na polu jest coś co pochłania promienie podczerwone światła odbite od powierzchni gleby następuje nieodwracalne zjawisko utraty plonu postępujące z dnia na dzień, także polecam zrobić wszystko lumaxem a tam gdzie wychodzi chwast wieloletni poprawić nalistnie najlepiej maistrem, titus nie zniszczy perzu w 100 proc przynajmniej takie są moje doświadczenia.

nightmare    81

zastanawia mnie po co wchodzic az w takie koszty, lumax, maister,   przeciez to jakas paranoja, tytus tez tani nie jest, czy nie lepiej zastosowac calkiem atrakcyjne cenowo adengo , pez tez przychamuje wystarczajaco.  Niektorzy to chyba naprawde nie maja co z kasa robic.

maniek20    71

a najtaniej rundop po siewie do wschodów  a potem dobić czymś co zostanie jak jest dużo perzu to szybko zrobi sie łąka z niego 

nightmare    81

kwestia tego ile tego pezu, napewno nie pryskal bym lumaxem a pozniej maisterem bo to troche bez sensu, tzn kasa na lumaxa wydana nie potrzebnie, a tani nie jest.  sa srodki dobre na pez w kukurydzy, alke jesli nie jest go zbyt duzo to bym sobie odpuscil, pryskalem w tym roku adengo i widze ze juz pez zolknie.

cesus    1

Chyba u ciebie jakieś super adengo bo u mnie pez nic sobie z niego nie robi

michal1993    350

Jak jest perz to proponuję MAISTRA 1,5l na ha i po problemie, resztę chwastów też weźmie tylko zostaje problem zakupionego lumaxu. Ewentualnie 2,5l LUMAXu i 0,8l NIKOSHa i powinno też być czysto.

icek1    178
Napisano (edytowany)

U mnie tak średnio trochę hamuje perz adengo

Edytowano przez icek1

nightmare    81

moze adengo nie spali perzu, ale w tamtym roku pol pola opryskalem lumaxem, i gdzie byl perz to rosl jak szalony, a na tej polowie co bylo adengo perz przychamowal.  na tyle ze nie bylo potrzeby pryskac, kto pryskal lumaxem robil poprawke od parzu, zobaczymy jak to bedzie w tym roku.

soltys48    315

zapodasz nikosulfuron obojętnie w jakiej nazwie handlowej i perz załatwi-najbezpieczniej bo najtaniej wyjdzie glifosat przed wschodami kukurydzy

maciek    27

można pomieszać lumax z glifosatem , bo mam kilka kawałków z po zlikwidowanych rzepakach  czy lumax załatwi samosiewy i nie ma sensu pryskać

luc93    2

Kiedy pryska lumax em rano czy pod wieczór bardziej jak jest dosyć sucho Ada moment kuku wyjdzie czy czekać na deszcz i po deszczu?

Ksawery    26

Witam co poradzicie mi na skrzyp w kukurydzy? Macie jakies doświadczenia?

Ksawery    26
Napisano (edytowany)

No właśnie ryzykować nie chce myślałem, ze może macie cos sprawdzone. Znalazłem taki środek jak Bromotril który ma we wrażliwych skrzyp(części naziemne tylko) ale ma Male spektrum zwalczanych chwastów i nie wiem co i jak do niego dolać żeby kukurydzy nie wywalilo. A substancja aktywna z Bromotril jest tez w zeagranie. A na etykiecie zeagranu pisze, ze nie bierze skrzypu.

Edytowano przez Ksawery

agrolublin    29

Koledzy mam taki problem ze turkucie albo nornice wpierzają mi kukurydzę i z hektar pola zryty tunelami.Można to jakoś zwalczyć

michal1993    350

Nie licząc kosztów który oprysk na chwasty w kukurydzy będzie skuteczniejszy i mniej się na niej odbije:

1. Maister w ilości 1,4l/ha

2. Lumax 2,5l i Nikosh 0,8l na ha ?

nightmare    81

Witam co poradzicie mi na skrzyp w kukurydzy? Macie jakies doświadczenia?

pomysl lepiej jak wyeliminowac przyczyne wystepowania skrzypu, niz jego samego, bo skrzyp kukurydzy napewno nie zaszkodzi, i nie wplynie w zaden sposob na plon. Skrzyp lubi rosnac na kwasnych glebach.  jesli jest go sporo warto pomyslec o wapnowaniu gleby.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się