Skocz do zawartości

Polecane posty

das21    45

Ale nie wszystko co jest tam napisane jest do końca prawda, z moich obserwacji i stosowaniu przez 2 sezony adengo na żadnej działce perzu nie wziol, więc wnioski nasuwają się same ;)
a co do lebiody to były takie polowiczne sukcesy, a z terminem oprysku też jest sprawdzone bo raz się spoznilismy z opryskiem to ziarno potem nie wykielkowalo i to nie tylko i nas taki przypadek był ;)

maskin    7

czy po lumaxie jest taka mozliwosc zasiewów: jesień pszenica ozima, nastepnie burak cukrowy, uprawa bezorkowa

mf25    7

DO lumaxu moge dodac 1.5l/ha glifosatu +3.5l lumaxu bo mam strasznie duzo chwastow bez problemu ?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Możesz tylko musisz pryskac koniecznie przed wschodami qq.

czy po lumaxie jest taka mozliwosc zasiewów: jesień pszenica ozima, nastepnie burak cukrowy, uprawa bezorkowa

Jak najbardziej.

Chciałbym zastosować najpierw doglebowo na jednoliscienne a później w fazie 6lisci coś na dwuliscienne i jak będzie trzeba na jednoliscienne. Co o tym myślicie?

the1mati1    45

Mineło 5 dni od siewu gleba jest nadal sucha, pryskać adengo czy czekać aż kukurydza wzejdzie i dopiero prysnąć? Środek mam już zakupiony. 

maromar    13

stosował ktos COLOMBUSa?? dośc drogo wychodzi patrzę, ale może opłaci się? ubiegłego roku szedł CORNMAX + NARVAL, efekt średni bo wtórne zachwaszczenie wystąpiło. W tym roku przed siewem randap. Po siewie zatanawiam się nad MAISTREM, lub ZEAGRAN+NIKOSH, lub COLOMBUS, ale ta cena...  około 240 z adjuwantem,  a ZEAGRAN + NIKOSH wyjdzie ok 150zł, także spora różnica..

navara    0

czy w tym roku mozna zastosowac adengo otwarte i czesciowo wykorzystane w ubiegłym roku termin waznosci na opakowaniu nadal jest wazny chodzi mi o jego wlasciwosci czy nie ulegy pogorszeniu

maromar    13

masz na etykiecie termin przydatności co nie? jeśli oczywiście był właściwie przechowywany

Karror830    3

Czy temperatura przy gruncie schodzaca do 1 a nawet do 0 może szkodzić lub osłabić działanie lumaxa. Na etykiecie producent nic o tym nie wspomina. Ale czytając inny ŚOR np chwastox producent nie zaleca stosować ponizej 5 stopni.

przodowy    0

co jest lepsze rimel (titus) czy nikosulfuron narval,nixon... na perz? co dodać na reszte chwastów, cornmax (zeagran) czy succesor t550 czy coś innego? lumax jest skuteczny ale w połączeniu z niko- lub rimsulfuronem wychodzi drogo i chce go jakoś taniej zastąpić :D

robi57362    53

myślę że drogo cię to wyjdzie . ja pryskam raz maitrem i pole mam czyste . wychodzi ok 220 zł na ha

maromar    13

rimel raczej na ziemniaki lub jako uzupełnienie do narvala+cornmaxu.

dziś przyjechały opryski, mocarz+nikosh, mniej więcej po 60zł/ha każdy, czyli 120zł/ha, chyba w miarę tanio

zamiast mocarza miał być zeagran, ale pani odradziła ze względu na hamowanie qq przez zeagrana

Thomas2135    1190

Po titusie na perzu nie potrzeba popawek, ale po nikosulfuronie zdarzają się sytuacje, gdzie przepuszcza chwasty.

stosował ktos COLOMBUSa?? dośc drogo wychodzi patrzę, ale może opłaci się? ubiegłego roku szedł CORNMAX + NARVAL, efekt średni bo wtórne zachwaszczenie wystąpiło. W tym roku przed siewem randap. Po siewie zatanawiam się nad MAISTREM, lub ZEAGRAN+NIKOSH, lub COLOMBUS, ale ta cena...  około 240 z adjuwantem,  a ZEAGRAN + NIKOSH wyjdzie ok 150zł, także spora różnica..

W tym roku po raz pierwszy będę stosował Columbusa ,wcześniej stosowałem Maistra przez  kilka lat i należało zmienić na jakiś inny, potrójny skład i możliwość stosowania do  8 liścia , myślę, że to dobra alternatywa dla Maistra z którego byłem zadowolony ,a co do ceny to u mnie w agroloku okolo 190 zł z adiuwiantem .

U mnie głównym problemem jest owies głuchy i proso. Jak z tym sobie poradzić co polecacie? Jaki oprysk?

Edytowano przez januszsamiec

Eliot    16

Jak sie ma stosunek ceny Lumaxa do Adengo jesli chodzi o jeden hektar???liczył ktoś???Narazie zostane przy lumaxie ale napewno w przyszłości trzeba stestować adengo...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się