Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    45

Pryskać adengo jeśli nadają zimne noce a nawet przymrozki czy poczekać lepiej jak kukurydza wzejdzie i będzie w fazie dwóch liści i dopiero prysnąć?

sokolam    5

Panowie czy można pryskać prawie tydzień po siewie Guardianem ? Kukurydza ma kiełki i nie chcę jej spalić a dopiero dziś popadało od siewu.

Wiadomość z agroFakt.pl

icek1    178

czym zniszczyć samosiewy rzepaku w kukurydzy bo po uprawie mechanicznej i siewie dużo dalej rośnie Kukurydza będzie wschodzić za jakiś tydzień

damianzbr    992

Panowie czy można pryskać prawie tydzień po siewie Guardianem ? Kukurydza ma kiełki i nie chcę jej spalić a dopiero dziś popadało od siewu.

To on jest jeszcze dostępny?

witold19861    6

Witam

Mam taki problem. Na polu mam słaby jęczmień ozimy i postanowiłem go zaorać i przesiać kukurydzą. Niestety jęczmień był odchwaszczony miesiąc temu chiselem. Pytanie, czy nie zaszkodzi kukurydzy?

moze chyba ze zaorzesz powyzej 20cm i wtedy dopiero moze sie udac

AleksanderX    106

chyba tak

czym zniszczyć samosiewy rzepaku w kukurydzy bo po uprawie mechanicznej i siewie dużo dalej rośnie Kukurydza będzie wschodzić za jakiś tydzień

myślę iż guardian lub adengo powinny go unicestwić ponieważ działają przez liście

Edytowano przez AleksanderX

maciek    27

nie piszcie głupot adengo nie weźmie rzepaku nalistnie ,tylko lumax zniszczy ,mam ofertę na lumax za 54zł/litr na termin 6 mies.

maciek    27

jak najbardziej tylko trzeba uważać żeby kukurydzy nie załatwić, w tym roku długo na wschody trzeba będzie czekać mimo wilgoci w glebie

Witam w przyszłym tygodniu zamierzam siać kukurydze, co możecie mi polecić na chwasty(proso, perz, owies głuchy i dwuliścienne)? Zastanawiam się nad opryskiem przedwschodowym żeby później móc wrazie czego zareagować. Co możecie mi polecić dobrego i w przystępnej cenie? Jaki przedwschodowy oprysk czy może lepszy powschodowy?

das21    45

z tego co mi się wydaje to perzu i lebiody żaden środek przedwschodowy nie weźmie i trzeba robic poprawki ale to już nie są jakieś duże koszty, a lumax wychodzi chyba po 240 na ha i dobry jest jeszcze adengo tylko jest droższy bo po ok 260 na ha i można Ci stosować max do 3 dni po siewie, a lumax można stosować do 3 liści

dabaz    54

jak spodziewasz się dużo perzu to po wschodach. ja też chcialem po siewie zaraz ale mam perz i poleci Innovate + Succesor jak kukurydza będzie miała 5-8 liści.

roman05    9

Ja stosuję po siewie adengo u mnie 0,5 l kosztuje około 240zł wystarczy na 1,3 ha. Miałem zielone pole od perzu i myślałem że nie zadziała ale później wypaliło perz. 

donweter1989    181

z tego co mi się wydaje to perzu i lebiody żaden środek przedwschodowy nie weźmie i trzeba robic poprawki ale to już nie są jakieś duże koszty, a lumax wychodzi chyba po 240 na ha i dobry jest jeszcze adengo tylko jest droższy bo po ok 260 na ha i można Ci stosować max do 3 dni po siewie, a lumax można stosować do 3 liści

Najpierw przeczytaj etykietę Adengo, a potem głoś teorie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>