Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek472    15

A co powiecie o preparacie bazis z za wschodniej granicy? U mnie w okolicy wielu tym pryska i sa zadowoleni i cena w miare,

Wiadomość z agroFakt.pl

nightmare    81

na początku marca polozony mokry obornik, dokładniej zgarniane same odchody krow bez sciolki, dosyć spora ilość tego oborniku, orka niezbyt gleboka,  po orce wykonany zabieg wlokowania, ostatnio zauwazylem ciemne plamy  spowodowane spora iloscia tego obornika,  z doświadczenia wiem ze w tych miejscach ziarno nie będzie kielkowac, ziemia 6 klasy, od tamtej pory dosyć się ulegla, teraz pytanie do doświadczonych w temacie, lepsze będzie wlokowanie przed siewem czy zruszenie glebiej ziemi kultywatorem?

mat22889    11

w tym roku przy takiej suszy lepiej nie stosować przedwschowych oprysków? lepiej jak już chwasty wyjdą i wtedy popryskać? rok temu zastosowałem Adengo i było super pole czyste ale w tym roku czy to się sprawdzi??

nightmare    81

w tamtym roku lumax na suche pole się sprawdzil, w tym roku od niedzieli ma się zmienić pogoda, mowia o opadach , przynajmniej na wschodnim Mazowszu, wiec może nie być zle.

tomek0808    2

w tym roku przy takiej suszy lepiej nie stosować przedwschowych oprysków? lepiej jak już chwasty wyjdą i wtedy popryskać? rok temu zastosowałem Adengo i było super pole czyste ale w tym roku czy to się sprawdzi??

Dokładnie,lepiej nie pryskać przedwschodowo w susze bo efekt może byc marny,no chyba że o 4-5 rano na rose jeszcze by cos pomogło jak juz ktos zakupił taki srodek.

akernolat    17

ja w tamtym roku zastosowałę,m adengo 0/4l na ha i moim zdaniem za mocno podziałało- zielska nie było, ale kukurydza tez na chwile stała w miejscu...

ale ze względów finansowych teraz też kupiłem adengo i polece 0,33 na ha - co daje koszt 140zł/ha

mat22889    11

ja właśnie leciałęm  troszkę więcej niż 0,3 bo mi mówiono że za dużo to może spowolnic kuku :) oby padało to i w tym roku się uda kuku

Biniu91    16

Koledzy na dniach będę siał pierwszy raz w życiu kukurydzę na ziarno. Kupiłem odmianę SMOLAN i sieje 2 ha na próbę. Czym to najlepiej opryskać i kiedy? Po siewie na chwasty? Jaki środek? Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

nightmare    81

lepiej zaraz po siewie, jeśli nawet by nie zadzialal to możesz jeszcze ratować kukurydze pryskając powschodowo,  najlepiej wziasc lumax jest dosyć skuteczny, uprawa kukurydzy jest zbyt kosztowna by oszczedzac na opryskach, chwasty mogą znacznie obnizyc Ci plon, wyciagaja wode i nawoz z gleby, a w najgorszym przypadku nawet mogą zagluszyc kukurydze.   lumax 2 do 5 dni po siewie, najlepiej na wilgotna glebe.

Krystian93r    0

Mam pytanie do lumaxa w dawce 4 litry na ha można by dodać inny środek np atlantis ? chciałem tek zrobić bo na polu po uprawie zostało sporo gorczycy (dość sporej ok 15 cm) i boje się że po agregacie się przyjmie .....alantis dlatego że zostało mi z pszenicy z zeszłego roku :) można mieszać ?  nie uszkodzi kukurydzy zaraz po siewie oczywiście.

Edytowano przez Krystian93r

henes    11

Panowie jak to jest z tym adengo czy faktyczni przyhamowuje kukurydze ?? 

Tak,jeśli jest taka pogoda jak w tym roku,czyli susza glebowa,plus zimno i w nocy często wystepują przymrozki .Przychamowanie jest tym wieksze im gleba jest lżejsza.Dlatego ja w tym roku odszedlem od Adengo i kupilem Lumax.

hmm, co polecacie na pole klasy 5-6, które jest zawalone perzem. Tydzień temu został rozsiane nawozy i wymieszane agregatem biernym tak aby zniszczyć ten peż. W tamtym roku stosowałem innovate 240 plus shado 300 i bardzo dobrze się sprawdził(zero chwastów). Zbytnio nie przytrzymał kukurydzy. Dla porównania kolega w tych samych godzinach pryskał swoją kuku obok mojego pola  maisterem to wstrzymało na około 2 tygodnie. Na lepszej ziemi przez 3 tygodnie nie mogła się bujnąć. Efekt końcowy taki był, że wyrosła mu na 1,5 metra maksymalnie...  Dodam, że był to słoneczny dzień około 15 stopni w czasie pryskania. 

nightmare    81

ile kosztuje lumax na ha?

zależy od dawki, 5 litrow kosztuje ok 330 zl, dawkowanie 3-4 litry,  średnio jakies 200 zl ha

Thomas2135    1194

U mnie Maister też przytrzymał kukurydzę na blisko 2 tyg. Przeczekałem ochłodzenie jakie było w maju i wtedy pryskałem pod wieczór. Chwasty spalio ładnie, ale zastanawiam się czy nie spróbować jakiejś mieszaniny jak kolega wyżej wspomniał. Przypomni ktoś jak sprawdzał się Narwal+ Mocarz ewentualnie inny na komosę? Cenowo wychodzi dość dobrze w max stężeniu.

johnsoon    5

@henes wlasnie kupilem adengo i mam dosyc lekkie gleby, ale zobaczymy co z tego bedzie.. moze pogoda dopisze.

@Damiankoss skoro innovate sie sprawdzil, to poco szukac czegos innego. zostałbym przy tej samej substancji, a zamienil na cos tanszego np. samson, niqosh,(70zl/ha)  i do tego cos na dwuliscienne np. mocarz. powinno byc efektywnie i niedrogo

@Thomas u mnie samson spalil perz przy nieco mniejszej dawce niz zalecana i nie zauwazylem żadnych! oznak fitotoksycznosci(robilem tylko czesc pola wiec mialm porownanie) mocarza w kuku nie stosowalem, ale w zbożach bylo czysto

Edytowano przez johnsoon

Poznaniak    3

Czy elumis jest dobra opcja przy perzu na polu?

a moze jest cos bardziej sensownego co załatwi wszystko łacznie z perzem we wczesnej fazie kuku i ona tego nie odczuje?

jacek472    15

elumis b.dobry, u mnie przy dolnej dawce załatwił perz, a co do majstra to stary majster z zerganem ok, a nowy majster qq wstrzymał, rok temu na jednym polu sprawdzone, nawet perz miał inny kolor po jednym i drugim

henes    11

ile kosztuje lumax na ha?

Ja za 15 l(3 po 5l) zapłaciłem 958 zl.(Agrolok).Dawka na 4 ha.

rolnik1986    15

U mnie Maister też przytrzymał kukurydzę na blisko 2 tyg. Przeczekałem ochłodzenie jakie było w maju i wtedy pryskałem pod wieczór. Chwasty spalio ładnie, ale zastanawiam się czy nie spróbować jakiejś mieszaniny jak kolega wyżej wspomniał. Przypomni ktoś jak sprawdzał się Narwal+ Mocarz ewentualnie inny na komosę? Cenowo wychodzi dość dobrze w max stężeniu.

ja już któryś rok pryszcze Narval+Mocarz i jestem zadowolony perzu nie widać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się