Skocz do zawartości

Polecane posty

wiesko    12

QQ posiana 25.04 VI klasa. Nawozenie obornik, sol potasowa, kizeryt, mocznik, polidap. Jest dosyć sucho wiadomo jaka ziemia. Na chwasty kupiłem Lumax`a i teraz nie wiem czy pryskac cala dawke doglebowo czy dzielic ja czy tez calosc dopiero jak QQ wzejdzie. Jestem nowicjuszem w QQ dlatego pytam.

Podzieliem dawke tego Lumax`a. 1,75 l/ha przedwschodowo druga polowe w fazie 2-3 lisci  Pole bylo czysciutkie do zbioru. Przetestowane gdyby mialo komus pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

Artur-1990    15

Ja również stosuje Lumax'a jestem z niego w 100% zadowolony nie szkodzi rozwojowi kukurydzy jest w przystępnej cenie i najważniejsze pole jest czyściutkie. Polecam w 100%

Kris1976    11

ja tez stosuje lumax i daje cala dawke 4l na ha zaraz po zasianiu kukurydzy a potem milagro 1,5l na ha

Pajej    50

co powiecie o Adengo? ja po mraz pierwszy zasieje qq a wszyscy mi mowia ze to jest dobre i tanie

Piotrek1975    318
Napisano (edytowany)

ja tez stosuje lumax i daje cala dawke 4l na ha zaraz po zasianiu kukurydzy a potem milagro 1,5l na ha

Sam Lumax nie daje rady na twoich glebach? Chyba że perz ci się trafia.

U mnie jest czysto po Lumaxie, nie mam poprawek.

Edytowano przez Piotrek1975

Kris1976    11

Sam Lumax nie daje rady na twoich glebach? Chyba że perz ci się trafia.

U mnie jest czysto po Lumaxie, nie mam poprawek.

i mam zawsze powój polny

KARGO    80
Napisano (edytowany)

Widze ze nievktórzy kosztów nie licza. W tym raku jak i ubiegłym zastosuje Adengo w tamtym roku bardzo dobrze mi się sprawdził. Najlepiej poczekać pare dni po siewie i pryskać po deszczu aby gleba była wilgotna w tamtym roku opryskałem chyba dopiero no 8 albo 9 dzien bo nie padał i za 2 dni kukurydza poschodziła. Także nie ma co sie spieszyć lepiej [poczekać.

Edytowano przez KARGO

Pajej    50

mi ktos opowiadal ze jechal Adengo na 3-4 liść i kukurydzy nic nie było, a chwasty poszły

ignacy01    7

mam pytanie czy ktos stosował srodek wing p , podobno jest to alternatywa dla guardiana, jestem ciekaw jak on wypada na polu

20CBR12    48

większość plantatorów chwali sobie ten środek ,jednak ja   w ubiegłum  roku go stosowałem - wydawało  mi się  że  warunki były idealne  a zadziałał  kiepsko  musiały  później być  poprawki...

Soltys85    16

Ja stosuje wing p dwa lata, ale dziala gorzej niz kiedys guardian( prawie na kazdej dzialce poprawka ), a stosuje dlatego że powiedziano mi ze to zamiannik guardiana a ostatnio mowiona ze zamiennikiem jest wlasnie adengo, rozmawialem z kilkoma osobami i kazdy go chwali, orientuje sie ktos ile kosztuje....

Edytowano przez Soltys85

bialy2005    193

Ja tez pryskam od 2 lat wingiem ale nie ma co ukrywac  do guardiana troszke mu brakuje. Nie jest to zaden zamiennik tylko całkim inny oprysk. W sklepach sie sprzedaje bo jest tani nawet tanszy niz kiedys guardian complet mix.  JAk sa zadbane dziłki to nei ma tragedi na jakies ugory to juz trzeba czegos innego szukac i wyzszej pułki cenowej.

Piotrek1975    318

i mam zawsze powój polny

Właśnie nie , nie mam . Kiedyś jak pryskałem Majstrem to był powój.

Edytowano przez Piotrek1975

bialy2005    193

wracajac do winga włąsnie powoju nie rusza :) trzeba pónij czyms poprawiac jesli jest go duzo. 2 lata temu poprawiałem jeden kawałek 1ha mustangiem 306

Rolnik995    5

Mustanga 306 SE nie polecam ja 2 lata temu im pryskałem i lipa połowę chwastów mi nie spalił ( rdestu i innych chwastów) . Moim zdaniem najlepszy oprysk jest " Majster Pack " on jak randap wszystko spali oprócz kukurydzy oczywiście . Tylko cenna jest dosyć wysoka ale co zrobić : C

Thomas2135    1191

Mustang to dziadostwo. W życiu tego już nie kupię a za reklamę dziękuję. Maister pack to niealktualne. O wiele lepszą cenę ma Maister Power. Spektrum działania być może nieco mniejsze, ale u mnie spalił wszystki chwasty, choć lekko spowolnił wzrost chyba jak każdy nalistny.

damian40000    85

jest może coś nowego z przedwschodowych? Adengo podziałało tylko na ostatnim polu gdzie poszło 0,5l\ha pozostałe poprawiałem. Lumax tak samo. Potrzebuje czegoś co działa i kosztuje tak jak guardian.

guardian był dobry ale cóż. co do adengo to ja dałem dawkę minimalną czyli 0.33 jak ale jak później policzyłem jak opryskałem to widać trochę za szybko jechałem i wyszło ze faktyczna dawka była tylko 0.3 a mimo to  było czysto na polu.jedyne co  mam zastrzeżenia to wydaje mi się że przytrzymał kukurydzę choć później  nadrobiła i była piękna. ale tak jak czytałem to w okresach mokrych  może powodować przebarwienia itp. kukurydzy. na ten rok też zamówiłem adengo. wydaje mi się ze całkiem niezła cena bo udało mi się wynegocjować 2175 za 5l  mam  nadzieje ze da rade z chwastami

Hasandar1    0

guardian nadal można kupić :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thomas2135    1191

Planuję zaorać jedną starą łąkę. Domyślam się, że może tam być problem z drutowcami. Co będzie skuteczniejsze i łatwiejsze w aplikowaniu. O Dursbanie wiem i Rolstudent przypomniał się z Nupridem 600fs. Jeden i drugi nie jest zarejestrowany do stosowania w kukurydzy. Dursban do oprysku przed siewem i wymieszania z glebą a nuprid to zaprawa. Co Waszym zdaniem powinienem wybrać? Ma ktoś porównanie między tymi środkami.

milanreal1    290

Najlepiej kukurydze zaprawiona mesurolem, jak nie to dursban doglebowo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się