Skocz do zawartości

Polecane posty

bialy2005    193

Powinno dac rade chyba i tak nic lepszego nie ma ;) JA w tym roku tez milagro extra + atranex :) W zeszłym trophy + atranex i tez było oki :) Z tym że w tym roku zmieniłem dziłki pod kuku i trzeba konkretnie posprzatac a milagro uwazam za jeden z najlepszych srodków do kuku.

kaczorek    3

@bialy2005 jaki koszt na hektar Ci wyszedł? Stosujesz to po wschodach, przy jakim wzroście kuku?

bialy2005    193

milagro tylko powschodowo od 2 lisci zazwyczaj czekam do 3-4 liscia. a jesli chodzi o trophy czy tam guardian to przedwschodowo najlepiej z tym że w tym roku u mnie byłą sahara i nie było sensu pryskac przedwschodowo bo powinna byc wilgotna ziemia do takiego zabiegu. kosztu nie liczyłem. Atranex z zapasów a milagro extra to 215zł za 1l dawka 0,6l/ha

Wiadomość z agroFakt.pl

Damian1265    0

Witam. Mam takie pytanie. Co stanie się z kukurydzą która ma 7,8 liści jeżeli opryskam ją Mustang 306 + Titus 25Wg , bo ba etykiecie jest napisane że opryskiwać w fazie 2-6 liści kukurydzy?

bialy2005    193

po titusie to chwastnica sie odnawia - szkoda kasy bo jest drogi !! kiedys to przerabiałem :P

milanreal1    290

Słuchajcie a jaki oprysk byście mi poradzili? Na polu zaczyna rosnąć i perz i chwastnica i komosa. Myślałem o milagro ale z tego co czytałem zwykłej komosy on nie bierze... QQ ma tak ok 2-4 liści.

bialy2005    193

według mnie milagro wezmie perz i chwastnice. Jakos nie moge skojarzys które to komosa :) to takie gówno co ronie bardzo wyskie i ma twarda łodyge ja kuku :)??

az luknołem w google co to i zgadłem :P JA sie tym nie przejmuje troche sobie czasem rosnie ale kuku spokojnie zagłusza to gówn.... Chyba że słaba kuku to wtedy komosa moze troche namieszac. w zesżłym roku chyba wyszedł jakis specjalny srodek któy to bierze :) ale nie znam nazwy.

pogooglowałem i mam :)

"Aby skutecznie zwalczyć komosę preparatem Maister 310 WG należy:

* stosować go na małe, intensywnie rosnące chwasty - nie czekać z zabiegiem

* bardzo dobrą skuteczność wykazuje stosowanie dawek dzielonych, ponieważ komosa wschodzi

w różnych warunkach, w szerokim przedziale czasowym

* stosować go koniecznie z adiuwantem w wyższej niż zalecana dawka, ponieważ chwast ten pokryty jest nalotem woskowym, a grubość nalotu dodatkowo zwiększa się w złych warunkach pogodowych w czasie chłodu lub w czasie suszy

* przy monokulturze tego chwastu na polu polecamy zabiegi przedwschodowe preparatem Merlin Super 537 SC

* zabiegi wykonywać dobrym sprzętem, umożliwiającym dobre pokrycie roślin chwastów - szczególnie komosy, która wieczorem (kiedy najczęściej jest wykonywany zabieg) podnosi do góry liście - zmniejszając powierzchnię wchłaniania produktu."

MECHANIZATOR    156

my w kukurydzy dajemy tak

Mocarz 0,2 kg/ha

Accant 35g/ha

Trend jako adiuwant 0,2l/ha

wszystko w koło leży i żółknie a kukurydza stoi

kat    7

@Mechanizator

Akcantu nie powinno być 80gr/ha?

Fenol    4

dokladnie tak 80gr/ha substancją czynną jest nikosulfuron a w titusie rimsulfuron a w hectorze mieszanka tych dwóch sprawdziłem i nie opłaca się samodzielnie mieszać :) a jeśli chodzi o samego titusa to mam złe doświadczenia i odradzam za drogie jak na "tą" jakość. Accentem pojada w dwóch dawkach (Accent to to samo co milagro nawet te same dawki zdaje się:P )

pozdrawiam Panów Szlachtę

deer    176

@MECHANIZATOR a kukurdze, którą siejecie na nasiona to pryskacie przedwschodowo czy powschodowo?

Pytam, bo jest napisane na etykietach kilku srodków na kukurydzę, że rody nasienne pryskać przedwschodowo.

MECHANIZATOR    156

pryskamy powschodowo - bo ta informacja na etykietach jest na wyrost - poprostu niektóre rody są bardzo wrażliwe i jest duze ryzyko przypalenia ale te co mamy jest spox

accanta dajemy tylko 35g chociaż tak jak pisaliście etykieta zaleca 80g - raz z oszczędnosci dwa nie było aż tak strasznie z jednolisciennymi trzy teorie kierownika :P

Darekd3    0

czy ktoś ma kłopoty po zastosowaniu Maister + Zagran prosze o komentarze

pit1888    0

witam mam problem gdyż pryskałem kukurydzę guardianem i nie w ogóle rezultatów a komosa przerosła kukurydzę co proponujecie jeszcze raz guardianem czy coś innego

bialy2005    193

własnie dlatego nie pryskałem przedwschodowo bo była sahara a te srodki wtedy nie działaja :P guardianem możesz do chyba 3-4 lisci kuku jesli ma wiecej to milagro lub odpowiednik tego srodka z innej firmy.

milanreal1    290
własnie dlatego nie pryskałem przedwschodowo bo była sahara a te srodki wtedy nie działaja :P guardianem możesz do chyba 3-4 lisci kuku jesli ma wiecej to milagro lub odpowiednik tego srodka z innej firmy.

Milagro na komosę raczej nie zadziała... Bo w opisie ma ze średnio działa na komosę. Na komosę tak jak andrzej2110 napisał zwykły chwastox turbo wystarczy.

bialy2005    193

A czy chastoxem tak sobie można pryskac kuku ?? Bo nigdy nie słyszałem zeby ktos kuku pryskał chwastoxem. Druga sprawa jesli pisza że jest srednio wrazliwe to na pewno podziałą tylko ze musi byc we wczesnych fazach rozwojowych.

dante    7

W jaki sposób może zaszkodzić preparat Mustang 306SE na kukurydzę Wiarus, bo na etykiecie jest napisane, że nie należy stosować do tej odmiany?

Stosował ktoś może środek Mustanga306SE, i czy zwalcza perz i jakie są efekty?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się