Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    193

jak wschodzi to milagro, titus i inne titus chyba jest w małych opakowaniach. sam mysle zeby od miedzy nim pojechac bo troszke perzu sioe pokazuje choc nie groznie, albo po skoszeniu poleciec glifosatem.

Piotrek1975    318

Dziękuję panowie, siana była dokładnie tydzień temu i jak byłem wczoraj w polu to już 40% wyskoczyło więc Randap odpada a i perz słabo się rozwiną do pryskania bo też się teraz pokazuję .Może ten Titus jak jest w małych opakowaniu. Niby nie duży ten obszar perzu ale denerwuje i qq będzie dusił.

Wiadomość z agroFakt.pl

mazowsze    0

Ja pryskałem tak jak w tamtym roku czyli Guardian po wschodzie przy 2-3 liściach i za dwa dni Narval na perz. Efekt bardzo dobry.

yanki    0

Będę pryskał jak co rok guardianem w fazie 3 liści kuku, jak dla mnie rewelacja.

bialy2005    193

mam pytanie do tych co pryskali guardianem complet mix przedwschodowo. jakie macie efekty? opiszcie jakie warunki podcza oprysku były. U mnie i u znajomego cos jest nie tak warunki były odpowednie a razem z kuku po tygtodniu widac wschodzace chwasty dwuliscienne. i tak mysle o reklamacji bo to nie jest normalne i sczególnie ze nie tylko u mnie.

Piotrek1975    318

Ja też nim pryskałem i muszę powiedzieć że tz oset zauważyłem w jednym miejscu , za chwilę jadę to obadam dokładniej.

emo87    5

Ja pryskałem guardianem complet mix ale dopiero 5 dni po siewie na wilgotna glebe i tez niestety widze wschodzące samosiewy rzepaku ale co mnie pociesz to część z nich jest żółta i umiera.... no ale teraz juz jest sucho wiec nie wiem jak to bedzie dalej dzialac...

Andrzej24871    12

Ja pryskałem tak jak w tamtym roku czyli Guardian po wschodzie przy 2-3 liściach i za dwa dni Narval na perz. Efekt bardzo dobry.

Ile ten nerval kosztuje na 1 ha (zwalczanie perzu) pryskałeś wcześniej już tym środkiem ? Perz na następny rok odbija się czy nie , bo ja w tamtym roku prysnąłem nikosh "em i perz się odbija w tym roku Titus 70 zł na ha ( nie wiem jak z działaniem ) A tak to prawie wszystko guardianem plus 2 ha maistrem (troche perzu widać a po 2 na przyszły rok będzie lucerna to trzeba wyczyścić bo na jesień glifosatem to raczej się nie da.

xsc    54

Ja pojade narval 0,75 l na ha i mocarz 0.2l - koszt na ha 135 zl

Piotrek1975    318

@biały2005 byłem w polu by ocenić działanie guardiana komplete mix i nie zauważyłem wschodzących chwastów dwuliściennych a ten (oset) o którym wspomniałem już robi się żółty , więc chyba oprysk podziałał. Oprysk był wyprodukowany w zeszłym roku może był nie chrzczony.

bialy2005    193

nie pamietam daty produkcji mojego ale zerkne pózniej. Mam nadzije ze te siewki chwastów tez znikna z pola po kilku dniach :)

wiesaw    1

Czy używaliście Hectora Max? Jaką dawkę, efekty i koszt na ha.

jacenty113    1

ja np.mam zamiar pryskać maister+zeagran pół dawki na ha. i jak trzeba to powturzę. w tamtym roku nie musiałem .

Rider    0

My wczoraj zakupiliśmy Nikosh 040 sc, w dobrej cenie. Na 1 ha wyszło jakieś niecałe 100 zł. Zobaczymy jak zadziała. Miał ktoś do czynienia z tym herbicydem?

Nikosh, Narval, Milagro to są te same środki tylko od różnych producentów. W zeszłum roku stosowałem Nikosh+Mocarz jako poprawka po Guardianie, który już drugi raz nie zadał egzaminu, i efekt był bardzo dobry.

Lee001    0

Ja stosuję Lumax, dziś akurat popadało ale zanosi się że jeszcze będzie dziś padać więc trzeba czekać z opryskiem, najgorsze jest to, że kukurydza już wychodzi a Lumax można stosować do 3 liścia.

statek    137

ja guardian complete mix (120zł), w tym roku 17ha przedwschodowo bo gleba byla jeszcze w miare wilgotna a reszte powschodowo tym środkiem i Majstrem, Uważam ze majster jest najlepszy na zachwaszczone pola, jeden zabieg wystarcza (240zl)

milanreal1    290

U mnie guardian po 52zł za litr, a że na ha 3,5l to wychdzoi 182zł. Opryskałem dzisiaj 2 godz po deszczu. A kukurydza już zaczyna wschodzić. Aż sie zdziwiłem bo posiałem na 5cm i myślałem że wschody będą dłuższe.

atomik    145

ja guardian complete mix (120zł), w tym roku 17ha przedwschodowo bo gleba byla jeszcze w miare wilgotna a reszte powschodowo tym środkiem i Majstrem, Uważam ze majster jest najlepszy na zachwaszczone pola, jeden zabieg wystarcza (240zl)

maister przepuszcza czasem niektóre chwasty w tej cenie i lepszy jest lumax

Lee001    0

I chyba będę musiał wymienić Lumax na coś innego kukurydza ma już wyraźnie wykształcone 3 liście więc chyba Lumax odpada. Najgorzej, że na polu mokro.

marulekk    63
Napisano (edytowany)

Witam

Ja pierwszy raz zasiałem w życiu QQ więc za dużo nie mogę powiedzieć/ pomóc o ochronie... jeszcze... :)

Facet od oprysków odradzał mi pryskać zaraz po siewie na ten właśnie "popiół" bo to nic nie da przy takiej suszy, polecił mi kompleksowy oprysk powschodowy (do ok. 5 liści) "Narwol 040SC" 1,5l/ha - od perzu + "Mocarz 75WG" 200g/ha - od reszty badyla.

Razem za te dwa opryski za hektar wyszło mnie ok. 200zł

Dodam, że trochę perzu jest w kilku miejscach więc taka kombinacja

Edytowano przez marulekk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>